Dzisiaj jest piątek, 01 lipca 2022 r., 182 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | FORUM | WIDEO | GALERIA | Z SIECI | KUCHNIA D24
Mrówka maj
Portugalia 2022 – zagraniczne praktyki zawodowe uczniów ZSZ nr 2 w Dęblinie
Dodał: admin, 18-05-2022 21:38, odsłon: 189

W sobotę 7 maja 2022 roku grupa 15 uczniów Technikum nr 2 w Dęblinie, kształcących się w zawodach: technik rachunkowości, technik reklamy oraz technik hotelarstwa rozpoczęła czterotygodniowe praktyki zawodowe w Portugalii w ramach projektu „Europejskie standardy kształcenia zawodowego ZSZ nr 2 w Dęblinie” w ramach programu „Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” realizowanego ze środków PO WER na zasadach program Erasmus+ sektor kształcenie i szkolenia zawodowe.

 

Realizowany projekt otrzymał dofinansowanie z funduszy UE.

 

Po krótkiej, a dla niektórych z nas pierwszej i ekscytującej podróży samolotem wylądowaliśmy na lotnisku w Porto. Przywitani przez przedstawiciela Intercultural Association Mobility Friends – naszego portugalskiego partnera udaliśmy się do miejsca naszego zakwaterowania.

 

Jest nim Hotel Luso Brasileiro położony w nowoczesnym, popularnym wśród portugalskich turystów kurorcie Povoa de Varzim. Nasz pobyt w Portugalii rozpoczęliśmy od zwiedzania miasta.

 

W poniedziałek czekały nas kolejne emocje – pierwszy dzień praktyk zawodowych. W towarzystwie przedstawicieli Mobility Friends udaliśmy się do przedsiębiorstw, w których odbywamy praktyki zawodowe. Nasi opiekunowie w firmach przyjęli nas bardzo serdecznie. Poznaliśmy organizację pracy w hotelach, firmach marketingowych i przedsiębiorstwach finansowych, w których będziemy odbywać praktyki.

 

Wierzymy, że praktyki będą udane, zdobędziemy nowe umiejętności zawodowe, udoskonalimy umiejętności w zakresie komunikowania się w języku angielskim i poznamy realia pracy w międzynarodowych grupach.

 

Nasze koleżanki Julia Rodak i Ola Jurzysta uczennice klasy III TH (technik hotelarstwa) swoje praktyki odbywają w Hotelu „Apulia Praia****”. Hotel położony jest w niewielkiej, typowo turystycznej miejscowości nad Oceanem Atlantycki. Do ich podstawowych zadań należy: obsługa gościa w recepcji, przygotowywanie śniadań dla gości oraz utrzymanie czystości w pokojach hotelowych. Zapewniają, że będą starannie wykonywały swoje obowiązku i uczyły się trudnej sztuki obsługi gościa w hotelu z zachowaniem najwyższych standardów.

 

Naszym miejscem pracy jest firma reklamowa „ENIF” z siedzibą w miejscowości Vila Nowa de Familicao w Portugalii. Firma działa od 1986 roku i zajmuje się wszystkimi etapami procesu tworzenia produktów reklamowych, począwszy od szczegółowego badania rynku i wyboru strategicznych rozwiązań, aż po produkcję i montaż produktu reklamowych oraz pomoc klientowi.

 

To co nas najbardziej na początku zaskoczyło to wyposażenie firmy w nowoczesny sprzęt i urządzenia do produkcji materiałów reklamowych. Będziemy mogły nauczyć się między innymi obsługi urządzeń do produkcji wielkoformatowych ekranów umieszczanych na fasadach budynków, co niewątpliwie będzie naszym atutem w niedalekiej przyszłości, podczas poszukiwania pierwszej pracy.

 

 

Aleksandra Wiśniewska i Julia Gębal

klasa III (technik reklamy)

 


Skontaktuj się z autorem tekstu: admin
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
W dniu 29 czerwca delegacja Władz Samorządowych Miasta Dęblin wraz z przedstawicielami Centralnej Ciepłow...
Fot. Leszek Grzyb
Od pierwszego dnia wojny klub SFC24 wspiera i pomaga uchodzcom z Ukrainy. Do klubów przewieziono ...
Panta rei – wszystko mija. Kolejny rok szkolny dobiegł końca. Rok naznaczony pandemią, wojną w Ukra...
Rodzinnie, zdrowo i na sportowo! Pod takim hasłem odbędzie się festyn z okazji powitania lata na Mierzwią...

KRONIKA
WSZYSTKIE +
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:OSTATNIE KOMENTARZE
WSZYSTKIE +
Fit&Fun
WSZYSTKIE
MIASTO DĘBLIN
WSZYSTKIE +
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY
OGŁOSZENIA DROBNE
WSZYSTKIE +
Mów po niemiecku – indywidualnie dla dorosłych online
Wybierasz się do pracy albo pracujesz w za granicę? Nie masz czasu ani możliwości, żeby chodzić na kursy stacjonarne lub integ...
Szczegóły ogłoszenia

Mów po niemiecku – indywidualnie dla dorosłych online
Wybierasz się do pracy albo pracujesz w za granicę? Nie masz czasu ani możliwości, żeby chodzić na kursy stacjonarne lub integ...
Szczegóły ogłoszenia

Four Stal – producent urządzeń technicznych
Jesteśmy producentem przede wszystkim przenośników:zgrzebłowych, łańcuchowych, redlerów, ślimakowych.W ofercie posiadamy również...
Szczegóły ogłoszenia

Oferta pożyczki między osobami fizycznymi Udzielamy pożyczek w wysokości od 5 000 € do 5 000 000 € przez wybrany przez Ciebie ok
Oferta pożyczki między osobami fizycznymi Udzielamy pożyczek w wysokości od 5 000 € do 5 000 000 € przez wybrany przez Ciebie o...
Szczegóły ogłoszenia

100% Pure & nature refined sunflower oil
100% Refined Sunflower Oil Factory Price Refined Sunflower Oil Refined Sunflower Oil High Quality Refined Sunflower Oil Edib...
Szczegóły ogłoszenia
NA GÓRĘ STRONY +
Podobne serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Dęblin24.eu to niezależne medium elektroniczne w Dęblinie - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@deblin24.eu lub 795-495-037
facebook