Dzisiaj jest wtorek, 05 lipca 2022 r., 186 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | FORUM | WIDEO | GALERIA | Z SIECI | KUCHNIA D24
Mrówka maj
Niegdyś uczeń dęblińskiego Liceum teraz dziennikarz Teleexpressu. Praca Krzysztofa Nakoniecznego w Telewizji Polskiej (zdjęcia)
Dodał: EdytaD, 17-01-2014 17:39, odsłon: 5426

Liceum Ogólnokształcące w Dęblinie zaprasza na spotkania z młodzieżą szkoły ciekawych ludzi różnych profesji, zainteresowań oraz pasji. I stało się to już tradycją szkoły. 15 stycznia 2014 z zaproszenia skorzystał Krzysztof Nakonieczny - dziennikarz, pracownik redakcji Teleexpressu w Telewizji Polskiej. 

 

 

Pan Krzysztof jest absolwentem Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Dęblinie i w 2002 roku ukończył klasę matematyczno-fizyczną. Jako były uczeń utrzymujący kontakty ze szkołą wielokrotnie udowodnił, że miejsce to żyje nie tylko w jego wspomnieniach, ale jest także bliskie jego sercu i dziś.

 

Krzysztof opowiedział licealistom i gimnazjalistom o swojej drodze z dęblińskiego liceum do warszawskiej  redakcji Teleexpressu. Podkreślił, że wybierając  drogę kształcenia poszedł nieco pod prąd, ponieważ w klasie o ścisłym profilu był jednym z nielicznych o humanistycznych zainteresowaniach. Ale rozwijał je, interesował się problemami społeczności lokalnej. Zaczął pisać do wydawanego niegdyś przez Dęblińskie Stowarzyszenie Gospodarcze czasopisma "Między Nami", którego redaktor naczelny Wojciech Ziółkowski z dumą słuchał swego podopiecznego. 

 

To w tamtejszym czasopiśmie zdobywał pierwsze szlify dziennikarskie. Krzysztof zwrócił uwagę na to, że  właśnie w lokalnych gazetach przyszli dziennikarze mogą najlepiej nauczyć się  obserwacji mechanizmów życia społecznego i wrażliwości niezbędnej w tej pracy. Jednak to, co najważniejsze - to realizowanie swoich zamierzeń, nawet jeśli często jest to wbrew rodzicom, znajomym czy nauczycielom.

 

Młodzież w skupieniu słuchała o kolejnych etapach edukacji: studiach na kierunku Stosunki Międzynarodowe , UMCS Lublin oraz wymianie międzynarodowej w ramach programu Erasmus. O pracy w Telewizji Polskiej decydował wynik castingu, bo z 1000 osób przez sito eliminacyjne pozytywnie przeszło tylko 15, w tym pan Krzysztof.

 

Pierwsze kroki jako dziennikarz telewizyjny stawiał w Panoramie w TVP 2. O swej siedmioletniej  pracy w  TVP mówił bardzo barwnie i ciekawie, ilustrując wspomnienia zdjęciami z miejsc, z których robił relacje oraz osób, z którymi się spotkał. Byli to najważniejsi ludzie polityki, bo jako dziennikarz przygotowuje relacje z Sejmu, spotkań prezydenta i premiera oraz szczytów międzynarodowych. O wielu postaciach życia  politycznego potrafił powiedzieć coś, co charakteryzuje ich jako ludzi, z którymi miał styczność, a co nie zawsze można zobaczyć na szklanym ekranie. 

 

Ciepło mówił o politykach, którzy zginęli w katastrofie smoleńskiej czy o nieżyjącym prymasie Józefie Glempie. To były naprawdę ciekawe opowieści również o codziennej pracy w Teleexpressie, o spotkaniach z ekipami telewizyjnymi z innych państw, m.in. z dziennikarzami z telewizji arabskiej  Al Jazira podczas Mundialu w Warszawie czy chińskimi żurnalistami podczas Mistrzostw Dziennikarzy w Siatkówce w Starych Jabłonkach.

 

Spotkanie poprowadziła Ewelina Filiks oraz Mariusz Łukasiak, którzy pytali m. in o to, czy dziennikarstwo było jego wymarzonym zawodem. Pan Krzysztof odpowiedział, że to jego pasja i praca. Praca, która jest zarazem wyczerpująca psychicznie, odpowiedzialna, ciężka fizycznie ale i ciekawa intelektualnie. 

 

Była to ciekawa lekcja jak spełniać swoje marzenia, ucząc się najpierw w szkole w małym mieście, a potem w szkole świata- tego bliższego i dalszego-by potem przybliżać go na ekranie telewizora.

 

Z dęblińskiego Liceum do Teleexpresu - uczniowie oraz nauczyciele przebyli tę drogę z zaproszonym gościem dzięki pięknie opowiedzianej historii przez samego podróżującego nią Krzysztofa Nakoniecznego. Teleexpress pędzi codziennie i na pewno na pasku nazwisko naszego człowieka z Dęblina będzie widniało. Oglądajcie! 

   
Skontaktuj się z autorem tekstu: EdytaD
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
W środę 29 czerwca o godz. 17:00 na osiedlowym placu zabaw Zarząd osiedla Wiślana zorganizował festyn pn....
W dniu 29 czerwca delegacja Władz Samorządowych Miasta Dęblin wraz z przedstawicielami Centralnej Ciepłow...
Fot. Leszek Grzyb
Od pierwszego dnia wojny klub SFC24 wspiera i pomaga uchodzcom z Ukrainy. Do klubów przewieziono ...
Panta rei – wszystko mija. Kolejny rok szkolny dobiegł końca. Rok naznaczony pandemią, wojną w Ukra...

KRONIKA
WSZYSTKIE +
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:OSTATNIE KOMENTARZE
WSZYSTKIE +
Fit&Fun
WSZYSTKIE
MIASTO DĘBLIN
WSZYSTKIE +
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY
OGŁOSZENIA DROBNE
WSZYSTKIE +
Mów po niemiecku – indywidualnie dla dorosłych online
Wybierasz się do pracy albo pracujesz w za granicę? Nie masz czasu ani możliwości, żeby chodzić na kursy stacjonarne lub integ...
Szczegóły ogłoszenia

Mów po niemiecku – indywidualnie dla dorosłych online
Wybierasz się do pracy albo pracujesz w za granicę? Nie masz czasu ani możliwości, żeby chodzić na kursy stacjonarne lub integ...
Szczegóły ogłoszenia

Four Stal – producent urządzeń technicznych
Jesteśmy producentem przede wszystkim przenośników:zgrzebłowych, łańcuchowych, redlerów, ślimakowych.W ofercie posiadamy również...
Szczegóły ogłoszenia

Oferta pożyczki między osobami fizycznymi Udzielamy pożyczek w wysokości od 5 000 € do 5 000 000 € przez wybrany przez Ciebie ok
Oferta pożyczki między osobami fizycznymi Udzielamy pożyczek w wysokości od 5 000 € do 5 000 000 € przez wybrany przez Ciebie o...
Szczegóły ogłoszenia

100% Pure & nature refined sunflower oil
100% Refined Sunflower Oil Factory Price Refined Sunflower Oil Refined Sunflower Oil High Quality Refined Sunflower Oil Edib...
Szczegóły ogłoszenia
NA GÓRĘ STRONY +
Podobne serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Dęblin24.eu to niezależne medium elektroniczne w Dęblinie - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@deblin24.eu lub 795-495-037
facebook