Dzisiaj jest poniedziałek, 24 czerwca 2024 r., 176 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | FORUM | WIDEO | GALERIA | Z SIECI | KUCHNIA D24
Mistrzostwa Polski „Z UKS-u do AZS-u”
Dodał: admin, 12-12-2022 15:38, odsłon: 1537

Sebastian Soból z Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Dęblinie Vice Mistrzem Polski w Ergometrze Wioślarskim.

W dniach 2-4 grudniahalesportowe warszawskich uczelnibyły arenami zmagańreprezentacji województw, w kolejnej edycji Mistrzostw Polski „Z UKS-u do AZS-u”.


Dziewczęta i chłopcy - uczniowie szkół średnich - rywalizowali w zespołowych grach sportowych - piłka koszykowa, piłka nożna, piłka siatkowa oraz w konkurencjach indywidualnych – tenis stołowy i ergometr wioślarski.

 

W tym roku uczniowie ZSZ nr1 otrzymali prawo startu w ergometrze wioślarskim, dzięki wywalczeniu czołowych lokat w zawodach wojewódzkich.

 

 

Sebastian Soból uczeń klasy 4 E4 Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Dęblinie reprezentował szkołę, powiat i województwo. Wywalczył, po niesłychanie ciężkim boju, tytuł Vice Mistrza Polski w Ergometrze wioślarskim. Walka o zwycięstwo trwała do ostatnich metrów najszybszego z biegów. „Puszek” poprawił rekord szkoły Damiana Konarskiego, który od soboty wynosi 972 metry (3. minuty biegu). Niestety, mimo mężnej postawy, nie powtórzył zeszłorocznego sukcesu i musiał zadowolić się srebrnym medalem.


Magdalena Raczyńska uczennica klasy 3 TK – zawodniczka wagi lekkiej, walczyła w otwartej kategorii i uplasowała się na bardzo dobrym ósmym miejscu, pokonując dystans 532 metry, w czasie dwóch minut biegu.

 

 

Dodać należy, że pod nieobecność Jakuba Baumana (4 TK) (2. miejsce w Lublinie w kat. lekkiej) dzielnie walczył Dominik Jurkowski 3 TM, który „dorzucił” punktów do klasyfikacji drużynowej.


Województwo lubelskie, kolejny raz, zdobywa Drużynowe Mistrzostwo Polski w klasyfikacji generalnej województw, w zawodach „Z UKS-u do AZS-u”, Kolejny raz, najbardziej okazały puchar wędruje do Lublina - dzięki świetnej postawie, wysokim miejscom reprezentantek i reprezentantów szkół średnich Lubelszczyzny, w tym uczniów „Mechanika” Dęblin.

Gratulujemy!!!

 

/Autor: Artur Pacholski/

 

 


Skontaktuj się z autorem tekstu: admin
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
23 czerwca 2024 r. (niedziela) w ramach Dni Dęblina i XIII Dęblińskich Dni Zrównoważonego Transpor...
23 czerwca 2024 r. (niedziela) w ramach Dni Dęblina i XIII Dęblińskich Dni Zrównoważonego Transpor...
Blisko 700 osób wzięło udział w tegorocznej edycji biegu „Avon Kontra Przemoc – biegni...
Fot. Witek Lasek Photography
Chcesz poczuć się jak bohater filmu akcji? Teraz masz okazję doświadczyć niesamowitych wrażeń! Nasza grup...

KRONIKA
WSZYSTKIE +
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:OSTATNIE KOMENTARZE
WSZYSTKIE +
Fit&Fun
WSZYSTKIE
MIASTO DĘBLIN
WSZYSTKIE +
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY
OGŁOSZENIA DROBNE
WSZYSTKIE +
Profesjonalne Usługi Konserwacji Dachów
Mycie, czyszczenie, malowanie i impregnacja dachów. Obsługujemy domy jednorodzinne, obiekty sakralne, szkoły, hale i domki letni...
Szczegóły ogłoszenia

BARMANKA; KUCHARKA; POMOC KUCHENNA
Zatrudnimy osoby do lokalu gastronomicznego w Maciejowicach, praca na pełny etat oraz do pracy dorywczej. Osoby z doświadczeniem...
Szczegóły ogłoszenia

Syndyk sprzeda nieruchomość
Syndyk Marka Zapały osoby fizycznej nieprowadzącej działalności gospodarczej , ogłasza sprzedaż z wolnej ręki: - udział 1/2 ...
Szczegóły ogłoszenia

Instalacje SIECI KOMPUTEROWYCH
Jesteśmy wykonawcą teletechniki, instalacji teleinformatycznych i elektrycznych w OBIEKTACH PRZEMYSŁOWYCH, HALACH MAGAZYNOWYCH...
Szczegóły ogłoszenia

Domek drewniany letniskowy całoroczny 4m/5m 20mm
Zapraszamy do zakupu naszego całorocznego domku letniskowego, który można łatwo złożyć samodzielnie dzięki prostym instrukcjom o...
Szczegóły ogłoszenia
NA GÓRĘ STRONY +
Podobne serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Dęblin24.eu to niezależne medium elektroniczne w Dęblinie - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@deblin24.eu lub 795-495-037
facebook