Dzisiaj jest wtorek, 04 października 2022 r., 277 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | FORUM | WIDEO | GALERIA | Z SIECI | KUCHNIA D24
II koncert VIII - go Międzynarodowego Spotkania z Muzyką Organową w Dęblinie za nami
Dodał: admin, 13-07-2022 17:14, odsłon: 449

W minioną niedzielę 10 lipca w kościele pw. Świętego Piusa V Papieża w Dęblinie odbył się II koncert organowy w ramach VIII Międzynarodowych Spotkań z Muzyką Organową. Tego dnia na dęblińskich organach wystąpił słowacki artysta Stanislav Šurin, grając przepiękny koncert.

 

Zebrana publiczność podziękowała artyście gromkimi brawami, za co otrzymali dodatkowy utwór, wykonany poza programem koncertu. Tuż po koncercie, w imieniu Towarzystwa Przyjaciół Dęblina Aneta Piwońska i Grażyna Paczek wręczyły artyście bukiet kwiatów i gratulację pięknie wykonanego koncertu.

 

Podziękowania złożyła również Burmistrz Miasta Dęblin Beata Siedlecka, wręczając artyście upominki związane z naszym miastem. Następnie każdy ze słuchaczy mógł osobiście porozmawiać z artystą, zrobić sobie wspólne zdjęcie, czy zakupić płytę CD. Koncert zaliczamy do udanych.

Nie było to jednak ostatnie spotkanie z muzyką organową w tym roku. Następne koncerty odbędą się 17/24 i 31 lipca o godz. 18:00 w kościele pw. Piusa V Papieża w Dęblinie. Już w następną niedzielę będziemy mogli posłuchać organisty Łukasz Romanka. Serdecznie zapraszamy do udziału.

 

Organizatorami koncertów są:

- Towarzystwo Przyjaciół Dęblina

- Burmistrz Miasta Dęblin Beata Siedlecka

- Parafia pw. Świętego Piusa V Papieża w Dęblinie

 

 

Biografia Stanislava Šurina:

Stanislav Šurin urodził się w 1971 roku w Trnavie. Studiował w Państwowym Konserwatorium w Bratysławie, Konserwatorium Diecezjalnym we Wiedniu, Wyższej Szkole Sztuk w Bratysławie (klasa organów prof. Ivana Sokola) oraz prywatnie u prof. Johanna Trummera w Grazu. Recitale organowe wykonywał w Europie, USA, Meksyku, Kanadzie, Japonii, Hongkongu, Rosji, Uzbekistanie i Kazachstanie. Nagrywał solowe płyty organowe między innymi w katedrze w Graz, w Schubertkirche w Wiedniu, w katedrze w Trnawie.

 

 

Jest założycielem i organizatorem festiwali organowych w Trnavie, Pieszczanach, Skalicy, katedrze w Bratysławie i wielu innych ośrodkach. Pełni funkcję doradcy przy remontach i rekonstrukcjach zabytkowych organów oraz przy budowie nowych organów (m.in. Filharmonia Słowacka, Katedra św. Marcina w Bratysławie, Katedra św. Emeráma w Nitrze itp.). Zajmuje się również tym zagadnieniem jako publicysta i organizator. W 2000 roku zorganizował międzynarodową konferencję organologiczną poświęconą zagadnieniu ochrony organów historycznych. Wykłada na Katolickim Uniwersytecie – Instytucie Sztuki Sakralnej w Spiskiej Kapituli.

 

 

Zajmuje się również kompozycją. Jest autorem Mszy trnawskiej, która oprócz Słowacji była wykonywana w Budapeszcie, Czelabińsku i Seattle.

 

W 2009 r. otrzymał Nagrodę im. Sebastiana Bacha za niezwykły wkład w propagowanie spuścizny kompozytorskiej Jana Sebastiana Bacha dla współczesnych, a w 2016 r. otrzymał nagrodę Konferencji Episkopatu Słowacji za "osobisty wkład w wartości chrześcijańskie w kulturze na Słowacji" (nagroda Fra Angelica).

 


Skontaktuj się z autorem tekstu: admin
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Fot. Artur Misiak
2 października 2022 r. grupa 24 uczniów z Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Dęblinie pod opie...
Ciekawe jaki zawód wykonywałeś w młodości. Byłeś Lekarzem? Ślusarzem? A może Budowlańcem? Na pewno...
W dniu 30 września 2022r. w Starostwie Powiatowym w Rykach odbył się II etap Olimpiady Wiedzy o Zdrowiu P...
Źródło: Miasto Dęblin
Przedsiębiorco, nie masz umowy na odbiór odpadów komunalnych? Zawrzyj umowę czym prędzej. ...

KRONIKA
WSZYSTKIE +
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:OSTATNIE KOMENTARZE
WSZYSTKIE +
Fit&Fun
WSZYSTKIE
MIASTO DĘBLIN
WSZYSTKIE +
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY
OGŁOSZENIA DROBNE
WSZYSTKIE +
GARAŻE BLASZANE, bramy garażowe, hale, magazyny, kojce dla psów!
GARAŻE BLASZANE, bramy garażowe, hale, magazyny, kojce dla psów! -sporządzamy garaże na wymiar, -podchodzimy indywidualnie do ...
Szczegóły ogłoszenia

Asystent projektanta - AutoCAD z orzeczeniem praca zdalna
Projektowanie CAD to Twoje hobby? Nie masz doświadczenia zawodowego ale chcesz je zdobyć? W takim razie szukamy właśnie Ciebie! ...
Szczegóły ogłoszenia

Pożyczka gotówkowa
Cześć, jestem Pamela Rosa Flores, legalny i niezawodny pożyczkodawca. Udzielam pożyczki na jasnych i zrozumiałych warunkach z op...
Szczegóły ogłoszenia

Piec kuchenny-tradycja, prestiż i nowoczesność.
Piec kuchenny nowej generacji jest idealny do domu z rekuperacją. Gdy ma wymienniki wodne, ogrzeje do 150 m2. Współpracuje z pom...
Szczegóły ogłoszenia

Ciepłe kominki-przyjazne, zdrowe, wygodne i ekonomiczne.
Wykonujemy przyjemnie ciepłe kominki nowej generacji, wypromieniowujące ciepło, do których można przytulić się. Mogą być kaflowe...
Szczegóły ogłoszenia
NA GÓRĘ STRONY +
Podobne serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Dęblin24.eu to niezależne medium elektroniczne w Dęblinie - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@deblin24.eu lub 795-495-037
facebook