Dzisiaj jest poniedziałek, 25 maja 2020 r., 146 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | FORUM | WIDEO | GALERIA | Z SIECI | KUCHNIA D24
24h na dobę koncertowania, cztery sceny, 85 artystów! Project Masow 2019 - Patrzymy w Przyszłość
Dodał: admin, 20-08-2019 12:12, odsłon: 1013
Fot. Maciej_Szubartowski / WIDMO
Fot. Maciej_Szubartowski / WIDMO

Władysław Komendarek, Passive Agressive, deMouse, Bednarz, Chester, Bednarczyk, DeeTall, Deviant, Saga, Serious Blake, Skubina i wiele innych gwiazd gościło w Dęblinie na piątej już edycji Project Masow 2019. Tegoroczna to: Patrzymy w Przyszłość.  

 

Impreza zaczęła się już w czwartek 8 sierpnia chwilę po 22 koncertem Władysława Komendarka, który grał na żywo przez trzy godziny rozpieszczając fanów muzyki elektronicznej i zgromadzoną publiczność.

 

Koncerty trwały 24h na dobę, 4 sceny i 85 ARTYSTÓW POLSKA/ŚWIAT 
8.08(czwartek), 9.08(piątek), 10.08(sobota), 11.08(niedziela). 

 

Podczas tegorocznej, piątej już edycji Project Masow 2019 - Patrzymy w Przyszłość na czterech scenach grało 85 artystów. Koncerty trwały od czwartku do niedzieli. Przez dęblińskie Forty przewinęły się tłumy fanów muzyki elektronicznej. 

 

Pomysłodawcom zależało na stworzeniu środowiska, gdzie każdy mógł czuł się swobodnie, nie odczuwać presji czasu i bodźców zewnętrznych naszego świata. Wydarzenie Project Masow ma na celu nieść dobrą energię i być inspirujące. 

 

Jako pierwszy na scenie pojawił się Władysław Komendarek. To artysta o zróżnicowanych zainteresowaniach, ale bez trudu można w jego twórczości wyróżnić trzy zasadnicze nurty: oryginalną muzykę własną, fascynacje muzyką poważną i przekładanie jej na syntezatory, eksperymentalne realizacje elektroniczne, przynoszące mu uznanie dzięki oryginalnym pomysłom, muzycznej wyobraźni oraz – co nie jest bez znaczenia – bogatemu instrumentarium. 

 

 

Komendarek związany był z grupą muzyczną Exodus, w latach 80. XX wieku rozpoczął karierę solową. Od 1984 r. komponuje muzykę elektroniczną. Jest potomkiem w linii prostej Michała Kleofasa Ogińskiego, autora słynnego poloneza Pożegnanie Ojczyzny.

 

Na czterech scenach zagrało 85 artystów z Polski i świata, koncerty trwały 24h na dobę przez cztery dni. Goście, którzy przyjechali na festiwal byli m.in. ze Szczecina, Wrocławia, Poznania, Krakowa i wielu innych miast. 

 


 

Pomysłodawcami festiwalu są m.in. Karol Perkowski, który zarządza festiwalem od strony scenograficzno-logistycznej. Do niego należy decyzja ulokowania scen, użycia bunkrów, żeby na festiwalu wszystko wyglądało i świeciło idealnie, niezależnie od finansów i pory dnia. Dominika Kwintal odpowiedzialna za public relations, komunikację z mediami, czy Alicja Perkowska menager muzyczny, producent wykonawczy i organizator.

 

Jacek i Eliza mają zmysł organizacyjny. Jacek jest również artystą, jest w grupie tych 85 artystów, którzy się przewinęli przez sceny w Dęblinie na zabytkowych Fortach. Jacek Misztal, występuje pod pseudonimem Passive Agressive, natomiast jego żona Eliza Żelazko - Misztal wniosła ogromną pomoc w organizacji eventu, czuwała nad wizualizacją wszelkich kategorii.  

 

 

Alicja Perkowska:

- Nie ma takiego festiwalu w Polsce, zaryzykuję, króry by jechał od startu 24h... aż nam padł agregat, ale graliśmy nadal, bo prąd szedł z bunkru, chociaż przez kolegę historyka dowiedzieliśmy się, że to nie bunkry, tylko fortyfikacje. Sztab organizacyjny mamy mocny i bardzo pomocny. Mój brat Karol Perkowski, który pracuje zawodowo właśnie w scenografiach i eventach ma dostęp do firm tych zawodowych, typu PRO4MEDIA które mają profesjonalne nagłośnienie, czy oświetlenie. Kosztują duże pieniądze, i żeby je na evencie mieć na tyle nas lubią, że po prostu dostajemy takie rzeczy za darmo. Są kompletnie przeliczane później efekt wizualny. Festiwal, mamy nadzieje z roku na rok będzie rósł, ponieważ jest duży przedział rewiru muzycznego, który mogłby być taką edukacją muzyczną. Project Masow jest poważnym projektem, który potrzebuje dużego rewiru, układu, kapitału i ludzi, i który mógłby konkurować z tym co się w Polsce i na świecie dzieje. 

 

Eliza Żelazko - Misztal:

- My ogólnie lubimy się angażować przy wszelkich inicjatywach kulturalnych, inicjatywach gdzie spotykają się artyści i robią dobro, a przede wszystkim muzykato raczej ja podążam za moim mężem, który gra jako Passive Agressive. Przez tą jego otwartość tak naprawdę i poznawanie nowych ludzi na różnych festiwalach, tak się zaczęło, że zostaliśmy zaproszeni na festiwal w Rzeszowie. Tam pojechaliśmy wcześniej i też go przygotowywaliśmy, tak samo było z Masowem. Fajnie jest przygotowywać coś i widzieć tego efekty. To daje ogromną satysfakcję. 

 

Jacek Misztal / Passive Agressive:

- Najlepszym aspektem całej akcji na festiwalu jest to, że dużo muzyków może się spotkać, razem pograć, pokolaborować i porozmawiać. Dużo z nas udało się poznać, bo właściwie niektórzy z nas znali się tylko przez internet. Wiadomo na festiwalu jest dużo pracy i zawsze będzie, jeśli się robi takie rzeczy non-profit. Na przyszły rok jest taki plan, żeby wizual i audio mieć zrobione, oraz mapowanie czyli projekt wstępny, a następnie nałożenie tego projektu na dany teren. 

 

Monika Pacholska

- Mocno sympatyzowałam, jak tylko mogłam to starałam się pomagać jak nie finansowo to czasowo. Jestem bardzo zadowolona. Myślę, że osoby z którymi rozmawiałam na festiwalu, z wiekszością chyba z którymi udało mi się pogadać są zachwycone samym miejscem i jedyne czego brakowało to promocji. 

 

Maciej Myszka / deMouse

- Byłem tu pierwszy raz, przyjechałem z Warszawy w sobotę z moim kolektywem Maneki Inu. Graliśmy w sobotę, we trzech, było bardzo fajnie. Powiem szczerze, że jestem bardzo mile zaskoczony tym co tu się działo, bo wiadomo jest to taki trochę homemade festiwal, bo była fajna atmosfera i fajni ludzie, którzy byli zaangażowani i muzycznie i wizualizacjami. Festiwal nie odbiegał od dużych projektów w innych miastach. 

 

Organizatorzy już na rok 2020 szykują nam kolejną dawkę świetniej zabawy podczas szóstej edycji Project Masow 2020, który rozpocznie się 7 sierpnia o 19:00

 

Project Masow 2020 

 

Lista artystów Project Masow 2019 - Patrzymy w Przyszłość

 

 


Skontaktuj się z autorem tekstu: admin
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Radni Powiatu Ryckiego postanowili wspomóc placówki medyczne powiatu ryckiego.   Za...
Szanowni Państwo, w imieniu własnym oraz wszystkich pracowników Samodzielnego Publicznego Zakładu ...
Ośrodek Rekreacyjno- Wypoczynkowy Miód Lawenda oraz Szkola Językowa Eurolingua Siedlce zapraszają ...
W ramach Tygodnia Bibliotek pod hasłem „Zasmakuj w bibliotece”, które w tym roku odbyw...

KRONIKA
WSZYSTKIE +
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:OSTATNIE KOMENTARZE
WSZYSTKIE +
Fit&Fun
WSZYSTKIE
MIASTO DĘBLIN
WSZYSTKIE +
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY
ZAMÓW NASZ NEWSLETTER
Zarejestruj się aby otrzymywać nasz darmowy newsletter!
My nie spamujemy. Cenimy twoją prywatność!
OGŁOSZENIA DROBNE
WSZYSTKIE +
Nie patrz na metrykę! Niemiecki dla dojrzałych przez Skype
Witaj, czy zastanawiałeś się, ile możesz zyskać znając lepiej język niemiecki ? O tym, jak ważna jest praktyczna znajomość t...
Szczegóły ogłoszenia

00
Profesjonalny, skuteczny magnetyczny uchwyt, zaprojektowany do szukania żelaznych przedmiotów pod wodą. Idealnie się nadaje do ...
Szczegóły ogłoszenia

Znajdź Pracę z Werbeo.pl
Znajdź Pracę z Werbeo.pl Szukasz stabilnego zatrudnienia? Posiadasz orzeczenie o niepełnosprawności i szukasz pracy?...
Szczegóły ogłoszenia

Kurs Certyfikat Kompetencji Zawodowych Przewoźnika Drogowego Lublin Dęblin
CPC LUBLIN- CZERWIEC 2020r W związku ze wznowieniem procesu certyfikacji przez Instytut Transportu Samochodowego w Warszawie ( ...
Szczegóły ogłoszenia

KUPIE DOKUMENTY,ZDJĘCIA,LEGITYMACJE STARE WOJSKOWE TELEFON 694972047
Kupie dokumenty z drugiej wojny światowej i starsze listy z obozów koncentracyjnych,legitymacje, stare pisma, dyplomy, dokumenty...
Szczegóły ogłoszenia
Pogoda Dęblin z serwisu
NA GÓRĘ STRONY +
Podobne serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Dęblin24.eu to niezależne medium elektroniczne w Dęblinie - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@deblin24.eu lub 795-495-037
facebook