We wtorek 9 maja w Rykach, odbył się Powiatowy Turniej Piłki Nożnej Szkół Podstawowych chłopców rocznika 2010 i młodszych.
Po rozegraniu turnieju miejskiego, który odbył się 26.04 na terenie obiektów sportowych Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Dęblinie, do "powiatu" awansowały dwie dęblińskie szkoły: Szkoła Podstawowa nr 5, która zajęła pierwsze miejsce oraz Szkoła Podstawowa nr 4 wychodząc z drugiej pozycji.
MKS Czarni 1947 Dęblin
Mecze na własnym stadionie:
MKS Czarni 1947 Dęblin vs. KS Hetman Gołąb
Już w najbliższą sobotę (15.04.2023) o godzinie 16:00 na Stadionie Miejskim w Dęblinie dojdzie do pojedynku na szczycie ligowej tabeli Lubelskiej Klasy A - drużyna prowadzona przez trenera Adamskiego zmierzy się na własnym boisku z Klubem Sportowy Hetman Gołąb.
Zapowiada się bardzo ciekawe widowisko, bowiem obie drużyny z identycznym dorobkiem punktowym (35 oczek na koncie obu drużyn) zasiadają na szczycie tabeli!
Klub z Gołębia jest zdecydowanie bardziej ograny na tym szczeblu rozgrywkowym, bowiem od 2015 roku po spadku z Klasy Okręgowej, rok w rok walczy o czołowe lokaty w Klasie A. Podczas spotkania rundy jesiennej na pięknym obiekcie w Gołębiu, górą byli gospodarze pokonując nasz zespół 2-1 - jedyną bramkę dla Czarnych zdobył Aleksy Lisowski.
PIERWSZY WAŻNY SPRAWDZIAN PRZED WŁASNĄ PUBLICZNOŚCIĄ ‼
Już w najbliższą sobotę (08.04.2023r.) o godzinie 16:00 na Stadionie Miejskim w Dęblinie, podopieczni trenera Adamskiego będą podejmować KKS Garbarnia Kurów - zespół, który w poprzednim sezonie występował na poziomie Klasy Okręgowej!
Podczas spotkania w rundzie jesiennej zespół MKS Czarni 1947 Dęblin w Kurowie wygrał 3-0 po bramkach Komosy, Lisowskiego oraz Rayskiego.
Podczas rozgrywanego we wczorajsze (2.04.23 r.) południe meczu derbowego MKS Czarni 1947 Dęblin przeciwko LKS Mazowsze Stężyca lepsi okazali się podopieczni trenera Adamskiego wygrywając 2:0. Był to mecz 15 kolejki sezonu 22/23.
Mazowsze Stężyca 0:2 (0:2) Czarni 1947 Dęblin
Bramki zdobyli:
Wiktor Potyra
Marcin Olender
Wróćmy jeszcze raz do tego nie lada wyczynu. W dniu 18 marca trwale wpisuje się w historię klubu Nadwiślańska Grupa Open Water & Swimming – Z łabędziem pływać oraz Polskiego środowiska pływaków zimowych.
Tego dnia Piotr Świtaj wraz z zabezpieczającym go Teamem w ramach projektu Vistula Winter Challenge - STOP utonięciom, pokonał Wisłą wpław w letnim stroju pływackim, przy temperaturze wody 6,7°C, odcinek z Dęblina do Stężycy o długości 3,6 km.
Łączny czas płynięcia to ponad 38 minut. Był to pierwszy w Polsce, tak długi przepływ dziką rzeką zimą.(Być może też na świecie)
Podczas sobotniego popołudnia podopieczni trenera Adamskiego pewnie pokonali na Stadionie Miejskim w Dęblinie drużynę LKS Wilki Wilków.
Czarni 1947 Dęblin 4:0 (1:0) LKS Wilki Wilków
Bramki dla naszej drużyny zdobyli:
Wiktor Potyra
Aleks Lisowski
Paweł Osojca
Piotr Komosa
Przed Piotrem Świtajem i jego Teamem największe i najważniejsze pływackie wyzwanie w życiu - Vistula Winter Challenge - STOP utonięciom!
Już 18 marca br., pan Piotr podejmie się próby przepłynięcia wpław odcinka Wisły z Dęblina do Stężycy - około 4 km, w letnim stroju pływackim.
Będzie to najprawdopodobniej pierwsza udokumentowana taka próba w historii, jeśli chodzi o długość przepływu dziką rzeką zimą.
W dniu 27 lutego w Powiat Rycki-Starostwo Powiatowe w Rykach odbyło się wręczenie Nagród Starosty Ryckiego Dariusza Szczygielskiego dla zawodników osiągające wysokie wyniki sportowe oraz trenerów i innych osób fizycznych wyróżniających się osiągnięciami w działalności sportowej i szkoleniowej za rok 2022.
Wyróżnienia wręczane były na podstawie oceny merytorycznej Komisji ds. oceny wniosków, która przyznała nagrody, aż 22 osobom z Powiatu Ryckiego. Wśród nich znaleźli się przedstawiciele naszego klubu.
Po niewątpliwych sukcesach pływackich, przyszedł czas na rozgrywki w minisiatkówkę. W piątek 13 lutego w Rykach, odbyły się zawody w Minipiłkę Siatkową Chłopców kl. 4-6 na szczeblu powiatowym.
Dęblin reprezentowała drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 5 w składzie, a w zasadzie w dwóch składach, gdyż minisiatkówka charakteryzuje się troszkę innym systemem gry: I drużyna - Dawid Cieśla, Rafał Nawrotek, Sebastian Mikusek, Mateusz Rybak; II drużyna - Oskar Wojczuk, Dawid Piecek, Arman Abrahamyan, Andrzej Startek.