Dzisiaj jest wtorek, 05 lipca 2022 r., 186 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | FORUM | WIDEO | GALERIA | Z SIECI | KUCHNIA D24
Mrówka maj
Piotr Świtaj, Kamil Kowalski i Marek Bany wzięli udział w ostatnim etapie historycznego projektu "Odyseja Wiślana"
Dodał: admin, 17-08-2020 16:10, odsłon: 1805

W sobotę 15 sierpnia trzech reprezentantów Nadwiślańskiej Grupy Open Water & Winter Swimming - Z łabędziem pływać Piotr Świtaj, Kamil Kowalski i Marek Bany wzięli udział w ostatnim etapie historycznego projektu Leszka Naziemca i Łukasza Tkacza - "Odyseja Wiślana" (przepłyniecie całej Wisły wpław etapami, ponad 1000 km w samych kąpielówkach, czepku i okularkach), który przebiegał od Przystani Leszkowy do Mikoszewa.

 

"Odyseja Wiślana" to manifest Leszka Naziemca i Łukasza Tkacza przeciwko budowie drogi wodnej E30 i tym samym pozbawieniu Wisły jej naturalnych walorów. Panowie chcieli także pokazać, że w rzekach można pływać, pod warunkiem, że umie się pływać. I to kolejna sprawa czyli potrzeba obowiązkowej nauki pływania w szkołach podstawowych, gdyż w Uni Europejskiej Polska jest na pierwszym miejscu pod względem ilości utonięć w ciągu roku. Piotr, Kamil i Marek w pełni popierają te postulaty, stąd ich udział w projekcie.

 

Odcinek jaki pozostał do przepłynięcia wynosił około 20 km.

 

Jak powiedzieli, tak zrobili. W sobotę 15 sierpnia trzech reprezentantów Nadwiślańskiej Grupy Open Water & Winter Swimming - Z łabędziem pływać Piotr Świtaj, Kamil Kowalski i Marek Bany wzięli udział w ostatnim etapie historycznego projektu Leszka Naziemca i Łukasza Tkacza - "Odyseja Wiślana" (przepłyniecie calej Wisły wpław etapami, ponad 1000 km w samych kąpielówkach, czepku i okularkach), który przebiegał od Przystani Leszkowy do Mikoszewa - około 20km.

 

Łącznie po około 6,5h z dwiema przerwani (30 min. i 15 min.) pływacy przepłynęli około 20 km.

 

Początkowo mówiło się o 14 km w ostatnim etapie, i Panowie na tyle się nastawiali. Okazało się jednak, że do morza zostało około 17 km.

 

Pomimo nieoczekiwanej "nadwyżki", panowie postanowili dołożyć jeszcze około 3 km morzem, by wspólnie z Leszkiem i Łukaszem wyjść na plażę w Mikoszewie i swiętować finał tego niezwykłego przedsięwzięcia.

 

Mój łączny wiślany dorobek u boku tych pływackich Herosów wyniósł 59 km w 3 etapach (październik 2018 - 6km przy temp. wody 10,6°C, maj 2019 - 33 km przy temp. wody 12,2°C i sierpień 2020 - 20 km przy temp. wody 23°C.) Jednakże pomimo najcieplejszej wody, to ten ostatni etap okazał się najciekawszym i zarazem najcięższym - wspomina Piotr Świtaj - Wyzwanie było tym ciekawsze i zarazem trudniejsze, gdyż po około 6 km nieoczekiwanie pojawila się cofka oraz czołowa fala od Bałtyku, co momentami praktycznie wyrównywało siłę nośną nurtu.

 

Wysokość fali sprawiała natomiast, że pływacy niejednokrotnie dosłownie poczuli smak Wisły. Niewątpliwie było to niesamowite przeżycie dla wszystkich osób biorących udział w tym wspaniałym projekcie.

 

Podsumowując 

 

Pływacy Nadwiślańskiej Grupy Open Water & Winter Swimming - Z łabędziem pływać.  podczas "Odysei Wiślanej" zaliczyli: Piotr Świtaj około 59 km (prawie 2,5 etapu), Arkadiusz Nowak około 33 km (1 etap), Kamil Kowalski około 20 km (1etap), Marek Bany około 20 km (1 etap) i Łukasz Majchrzak około 2 km (część etapu). Całość ostatniego etapu zaliczyło 7 z 17 osób.

 

Cały przepływ zabezpieczała ekipa z katowickiego WOPR oraz Michał Starosolski Biura Kadr Medycznych.

 

Ogromne gratulacje dla Leszka Naziemca i Łukasza Tkacza tak wspaniałego wyczynu!

 

Czekamy na kolejne inspiracje!

 

 


Skontaktuj się z autorem tekstu: admin
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
W środę 29 czerwca o godz. 17:00 na osiedlowym placu zabaw Zarząd osiedla Wiślana zorganizował festyn pn....
W dniu 29 czerwca delegacja Władz Samorządowych Miasta Dęblin wraz z przedstawicielami Centralnej Ciepłow...
Fot. Leszek Grzyb
Od pierwszego dnia wojny klub SFC24 wspiera i pomaga uchodzcom z Ukrainy. Do klubów przewieziono ...
Panta rei – wszystko mija. Kolejny rok szkolny dobiegł końca. Rok naznaczony pandemią, wojną w Ukra...

KRONIKA
WSZYSTKIE +
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:OSTATNIE KOMENTARZE
WSZYSTKIE +
Fit&Fun
WSZYSTKIE
MIASTO DĘBLIN
WSZYSTKIE +
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY
OGŁOSZENIA DROBNE
WSZYSTKIE +
Mów po niemiecku – indywidualnie dla dorosłych online
Wybierasz się do pracy albo pracujesz w za granicę? Nie masz czasu ani możliwości, żeby chodzić na kursy stacjonarne lub integ...
Szczegóły ogłoszenia

Mów po niemiecku – indywidualnie dla dorosłych online
Wybierasz się do pracy albo pracujesz w za granicę? Nie masz czasu ani możliwości, żeby chodzić na kursy stacjonarne lub integ...
Szczegóły ogłoszenia

Four Stal – producent urządzeń technicznych
Jesteśmy producentem przede wszystkim przenośników:zgrzebłowych, łańcuchowych, redlerów, ślimakowych.W ofercie posiadamy również...
Szczegóły ogłoszenia

Oferta pożyczki między osobami fizycznymi Udzielamy pożyczek w wysokości od 5 000 € do 5 000 000 € przez wybrany przez Ciebie ok
Oferta pożyczki między osobami fizycznymi Udzielamy pożyczek w wysokości od 5 000 € do 5 000 000 € przez wybrany przez Ciebie o...
Szczegóły ogłoszenia

100% Pure & nature refined sunflower oil
100% Refined Sunflower Oil Factory Price Refined Sunflower Oil Refined Sunflower Oil High Quality Refined Sunflower Oil Edib...
Szczegóły ogłoszenia
NA GÓRĘ STRONY +
Podobne serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Dęblin24.eu to niezależne medium elektroniczne w Dęblinie - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@deblin24.eu lub 795-495-037
facebook