Dzisiaj jest wtorek, 18 czerwca 2024 r., 170 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | FORUM | WIDEO | GALERIA | Z SIECI | KUCHNIA D24
Kto zlikwidował Klub Sportowy Czarni Dęblin?
Dodał: EdytaD, 05-05-2015 18:49, odsłon: 7482

Od pięciu miesięcy społeczeństwo Dęblina bada wiedzę na temat prawdziwego zadłużenia Klubu KS Czarni Dęblin o którym prawda była ukrywana, aż do początku 2015r. O skali zadłużenia wiedział tylko prezes Dariusz Wojdat a pozostałych czterech członków zarządu  „ślepo” mu wierzyło. Nie wiedzieli nawet jak duża odpowiedzialność materialna ciąży na nich i ich rodzinach za zaległości Klubu wobec ZUS i Urzędu Skarbowego oraz innych wierzycieli.

 

 

Obejmując w dniu 2 grudnia 2014r. urząd Burmistrza Dęblina natychmiast zażądałam dokumentów na temat sytuacji Klubu. Zdobyta wiedza okazała się porażająca. 

 

Z dokumentów wynika, że w dniu 30 października 2013 r. ówczesny burmistrz Stanisław Włodarczyk i prezes Klubu Dariusz Wojdat rozwiązali 30 letnią umowę dzierżawy z dnia 4 listopada 1993r. na działkę nr ew. 4057/5, o pow. 5,6591 ha , na której urządzone jest targowisko przy ulicy 15 PP Wilków w Dęblinie.

 

Zarządzanie tym targowiskiem było jedynym źródłem utrzymania Klubu. Działka z targowiskiem miała być oddana Miastu najpóźniej w dniu 16 grudnia 2013r. Następnie na podstawie porozumienia zawartego w dniu 03 kwietnia 2014r. Miasto przekazało Klubowi w administrowanie plac targowy od dnia 30 kwietnia 2014r., do dnia wejścia w życie uchwały Rady Miasta w sprawie określenia zasad ustalania i poboru oraz terminów płatności wysokości opłaty targowej i zarządzania jej poboru w drodze inkasa, zmieniającej inkasentów opłaty targowej. Uchwała o której mowa została podjęta przez radnych w dniu 29 maja 2014r. a w jej treści czytamy, że Klub ma prawo pobierać wynagrodzenie z tytułu inkasa na targowisku w wysokości 70% zebranej opłaty targowej, ale tylko do dnia 31 grudnia 2014r.

 

Przytoczona uchwała weszła w życie w czerwcu 2014r. w związku z tym Klub prowadził targowisko do końca grudnia 2014r.

 

W dniu 30 czerwca 2014r. władze miasta podpisują z Klubem umowę użyczenia na podstawie, której Klub może bezpłatnie użytkować na działalność sportową część działki na której urządzony jest stadion miejski w okresie od 01 lipca 2014r. do 30 czerwca 2017r. Niestety już bez prawa do prowadzenia targowiska.

 

Mocą aktu notarialnego zawartego w dniu 07 listopada 2014r. przez jedynego Wspólnika – Miasto Dęblin, reprezentowanego przez burmistrza prawo do prowadzenia targowiska zostaje powierzone od dnia 1 stycznia 2015r. wyłączenie dla MZGK Spółka z o.o.

 

W tym miejscu właśnie nastąpił prawdziwy i faktyczny koniec działalności Klubu. Trudno nie oprzeć się wrażeniu, że działający w jednej osobie Prezes Klubu jak i MZGK Sp.z o.o., czynnie uczestniczący w tym procederze poprzez podpisywanie wszystkich przywołanych wcześniej umów, wiedział o sytuacji Klubu i znał zamiary co do jego przyszłości.

 

Po objęciu funkcji burmistrza, na drugiej sesji Rady Miasta w dniu 30 grudnia 2014r., chyba już tylko w geście rozpaczy ratowania Klubu, zawnioskowałam o podjęcie uchwały o powierzeniu Klubowi inkasa z maksymalnym wynagrodzeniem 90 % opłaty targowej, licząc na program naprawczy.

 

Pierwszy termin przedstawienia programu ratowania Klubu wyznaczyłam na dzień 15 stycznia 2015r. Wstępnie misji tej podjęli się młodzi ludzie Piotr Świtaj i Adam Majsterek. Jednak, kiedy zapoznali się z zadłużeniem Klubu zrezygnowali z misji ratowania okrętu, gdyż doradzający im prawnicy wskazali jak dużą odpowiedzialność materialną biorą na siebie i swoje rodziny.

 

W tym czasie Walne Zebranie Członków Klubu odwołuje z funkcji Prezesa Dariusza Wojdata w związku ze złożoną rezygnacją, który z wielką ulgą na twarzy czuje się zwolniony z odpowiedzialności za podejmowane wcześniej decyzje. Wraz z nim odwołani zostają pozostali członkowie zarządu Klubu. W dalszej kolejności wyznaczam następny termin na program naprawczy do 15 lutego 2015r.

           

Na kolejnym Zebraniu Członków Klubu zostaje powołany nowy zarząd z Markiem Gorczycą na czele. Zarząd pracuje nad dokumentacją oraz fakturami Klubu i ze zdumieniem okrywa, że zadłużenie Klubu to kwota około 936 000,00zł.

           

Martwiący w całej tej trudnej sytuacji jest fakt, że na zebraniu sprawozdawczym w dniu 06 marca 2015r. „stary zarząd” w osobie prezesa Dariusza Wojdata dostaje absolutorium, pomimo tak ogromnego zadłużenia. W związku z powyższą sytuacją w tym samym dniu nowopowołany zarząd składa rezygnację- wiedząc, że całe odium z tytułu ”niefrasobliwej” delikatnie mówiąc działalności prezesa związane z odpowiedzialnością za długi, spadnie na nich.

 

Na dzień 20 marca 2015r. zwołano kolejne, trzecie Walne Zebranie Członków Klubu na którym przyjęto złożoną w dniu 06 marca rezygnację nowego zarządu Klubu. Konsekwencją tych decyzji było następnie wystąpienie członków Klubu do Starosty Ryckiego o wyznaczenie kuratora, ponieważ nikt nie chciał podjąć się dalszych prac na rzecz Klubu. W marcu 2015r. komornik skarbowy zajął wynagrodzenie Klubu w postaci 90 % inkasa, dlatego Rada Miasta podjęła uchwałę o zabraniu inkasa od dnia 1 maja 2015r. 

           

W tym czasie miasto nie zapomina o Klubie i stara się pomagać na tyle ile się da. Aktualnie sami zatrudniamy trenerów oraz chcemy ogłosić konkurs na dotowanie Klubu, aby mógł rozgrywać zaplanowane mecze w tym sezonie.

 

Niewątpliwie jest to bardzo trudna sytuacja dla samego Klubu oraz mnie jako burmistrza. Przez cały czas szukamy pomysłów, które pomogłyby wyciągnąć Klub z przepaści. Jako burmistrz staram się być wyrozumiała, ponieważ zależy mi na Klubie i jego funkcjonowaniu. Niestety zadłużenia, które powstało na rzecz  ZUS-u i Urzędu Skarbowego nikt Klubowi nie podaruje.

Sytuacja jest również na tyle skomplikowana, że z powodu braku władz Klubu nie ma go kto reprezentować.  

 

Oceniając tą sytuację trudno mieć nadzieję, że znajdzie się ktoś, kto podejmie się roli „supermana” rzucającego na szalę los swojej rodziny podczas, gdy naprawdę odpowiedzialny za sytuację Klubu uwolnił się od odpowiedzialności rękami jego członków.

 

Mając na względzie treść przytoczonych umów, porozumień i uchwał Rady Miasta, należy zauważyć, że zarówno władze Miasta Dęblin, jak też sam Prezes Dariusz Wojdat „zwinęli” działalność Klubu już z dniem 31 grudnia 2014r., nie pozostawiając mu żadnych możliwości finansowania i przyszłości.

 

Takim faktom musimy stawić czoło i budować nowy sport w Dęblinie na starych tradycjach ze zdrowo „myślącymi” prezesami. Nigdy więcej polityki w zdrowych klubach sportowych.  

 

 

Burmistrz Miasta Dęblin, Beata Siedlecka

 

 

 

Skontaktuj się z autorem tekstu: EdytaD
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Z okazji Dnia Dziecka, Miejska Biblioteka Publiczna zorganizowała spotkanie autorskie z Panem Mirosławem ...
Fot. Dęblin24
Osiedle Stawy, zazwyczaj ciche i spokojne, w dniu 8 czerwca zamieniło się w tętniący życiem plac zabaw pe...
W czwartek 23 maja w Miejskim Domku Kultury w Dęblinie odbył się Turniej Powiatowy 43. Małego Konkursu Re...
Fot.Kamil Krypski/UM
Dęblin, 2 czerwca – Stadion Miejski w Dęblinie tętnił życiem i radością. Tego wyjątkowego dnia odby...

KRONIKA
WSZYSTKIE +
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:OSTATNIE KOMENTARZE
WSZYSTKIE +
Fit&Fun
WSZYSTKIE
MIASTO DĘBLIN
WSZYSTKIE +
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY
OGŁOSZENIA DROBNE
WSZYSTKIE +
Instalacje SIECI KOMPUTEROWYCH
Jesteśmy wykonawcą teletechniki, instalacji teleinformatycznych i elektrycznych w OBIEKTACH PRZEMYSŁOWYCH, HALACH MAGAZYNOWYCH...
Szczegóły ogłoszenia

Domek drewniany letniskowy całoroczny 4m/5m 20mm
Zapraszamy do zakupu naszego całorocznego domku letniskowego, który można łatwo złożyć samodzielnie dzięki prostym instrukcjom o...
Szczegóły ogłoszenia

Domek Letniskowy Drewniany Całoroczny 3m/3m 15mm
Domek letniskowy/całoroczny do samodzielnego montażu / montaż prosty z instrukcją i możliwością kontaktu telefonicznego podczas ...
Szczegóły ogłoszenia

Adwokat kościelny, unieważnienie małżeństw, rozwód kościelny
Kancelaria Porad Kościelno-Prawnych - asystencja na każdym etapie procesu o stwierdzenie nieważności małżeństwa dla Osób w kraju...
Szczegóły ogłoszenia

Studio StreamOnline - studio filmowe Warszawa
Zlokalizowane w sercu Mokotowa, Studio StreamOnline oferuje pełne spektrum możliwości produkcyjnych na potrzeby najnowocześniejs...
Szczegóły ogłoszenia
NA GÓRĘ STRONY +
Podobne serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Dęblin24.eu to niezależne medium elektroniczne w Dęblinie - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@deblin24.eu lub 795-495-037
facebook