Dzisiaj jest czwartek, 26 maja 2022 r., 146 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | FORUM | WIDEO | GALERIA | Z SIECI | KUCHNIA D24
Mrówka maj
Gratka dla miłośników opery. Kozienicki Dom Kultury organizuje wyjazd na „Carmen”
Dodał: admin, 12-01-2022 10:35, odsłon: 246

Przed nami kolejny, ale jakże wyjątkowy wyjazd z cyklu „Teatralne podróże”. Już w niedzielę, 6 lutego, Gmina Kozienice i Kozienicki Dom Kultury organizują wyjazd na kultową operę „Carmen” w Teatrze Wielkim w Warszawie. Zapisy ruszyły 15 stycznia.

 

 

„Carmen” to najsłynniejsza opera francuskiego kompozytora Georges'a Bizeta z 1875 roku, do której libretto stworzyli Henri Meilhac i Ludovic Halévy. Przez lata wystawiano ją setki razy na dziesiątkach scen na całym świecie, a utwór „Habanera” to jeden z najbardziej rozpoznawalnych fragmentów operowych w historii.

Tym razem to arcydzieło światowej literatury muzycznej powraca w świeżej, dalekiej od klasycznego ujęcia odsłonie. Reżyserem widowiska jest popularny aktor i reżyser Andrzej Chyra, który wprowadza do sztuki nowe, interesujące postacie – mówi Dyrektor Kozienickiego Domu Kultury Elwira Kozłowska.

 

W nowej wersji pojawia się postać chłopca oraz Diabła, który wraz z upływem kolejnych aktów coraz mniej przeraża małego bohatera. Symbolizuje on prawdopodobnie fatum, wobec którego bohaterowie dramatu wydają się być bezsilni. W opozycji do demona – byka atrybutem tytułowej bohaterki są wyrastające z barków skrzydła.

 

Przez wielu „Carmen” uznawana jest za najpopularniejszą operę świata. Warto osobiście przekonać się jak wypada w nowej odsłonie i zmierzyć się z jej legendą, zwłaszcza że za inscenizację odpowiadają świetni artyści – dodaje Elwira Kozłowska.

 

 

Ruszyły zapisy

Wyjazd do Teatru Wielkiego w Warszawie odbędzie się w niedzielę, 6 lutego, o godz. 15.00. Tradycyjnie miejscem odjazdu jest zatoka autobusowa przy ul. Legionów, na wysokości Krytej Pływalni „Delfin”.

 

Zapisy ruszyły w sobotę, 15 stycznia, o godz. 11.00 i prowadzone są do wyczerpania limitu miejsc w punkcie informacji Kozienickiego Domu Kultury. Cena wyjazdu to 80 , a posiadacze „Kozienickiej Karty Mieszkańca” mogą liczyć na dodatkowy rabat. Wpłat należy dokonać w kasach KDK w terminie do 23 stycznia.

 

Szczegółowe informacje w punkcie informacji KDK lub pod numerami telefonów 48 611 07 50 i 731 877 337 oraz adresem e-mail: pit@dkkozienice.pl. Opiekunami wyjazdu są Marlena Zielińska i Agnieszka Krynicka.

 

Skontaktuj się z autorem tekstu: admin
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Najważniejszymi gośćmi Magicznych Ogrodów są oczywiście Mamy i ich pociechy.   Tym razem ic...
W środę 25 maja o godzinie 16:00 rozpoczynamy ODLOTOWY PIKNIK, swoisty beforek przed nieziemskimi koncert...
Za uczniami  dwa tygodnie praktyk zawodowych w Portugalii, to dopiero półmetek. Przed nimi je...
Czerwiec w Naszym Mieście będzie mocnooo sportowy!   Już 1 czerwca odbędzie się Olimpiada Przedszk...

KRONIKA
WSZYSTKIE +
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:OSTATNIE KOMENTARZE
WSZYSTKIE +
Fit&Fun
WSZYSTKIE
MIASTO DĘBLIN
WSZYSTKIE +
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY
OGŁOSZENIA DROBNE
WSZYSTKIE +
Belki rustykalne na wymiar, imitacja drewna na sufity prosto od producenta
Producent [url=https://plastmaker.nsite.pl/]imitacji drewna[/url] na wymiar firma Plastmaker oferuje belki rustykalne styropiano...
Szczegóły ogłoszenia

Jesteś zapracowany i musisz mówić po niemiecku?
Witaj, Specjalizuję się w nauce języka niemieckiego przez Skype. Skutecznie uczę osoby, które pracują w Polsce, za granicą lu...
Szczegóły ogłoszenia

Pracownicy, Leasing Pracowników
Szanowni Państwo, Firma RV Group Poland sp. z o. o. z siedzibą w Wadowicach i działem we Wrocławiu oferuje Państwu współpracę w ...
Szczegóły ogłoszenia

Nauczę Cię angielskiego na żywo przez Skype
Czy przeszło Ci przez głowę, żeby po prostu mówić po angielsku? I nie chodzi mi o to, żeby myśleć co powiedzieć tylko po prostu...
Szczegóły ogłoszenia

Oferujemy usługi finansowe
Wszystkim potrzebującym oferujemy środki finansowe z bardzo niskim oprocentowaniem 3% bez zabezpieczenia jesteśmy w stanie udzie...
Szczegóły ogłoszenia
NA GÓRĘ STRONY +
Podobne serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Dęblin24.eu to niezależne medium elektroniczne w Dęblinie - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@deblin24.eu lub 795-495-037
facebook