Dzisiaj jest piątek, 22 października 2021 r., 295 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | FORUM | WIDEO | GALERIA | Z SIECI | KUCHNIA D24
Mrówka 2

Pod patronatem Burmistrza miasta Dęblin

Ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną, rozstrzygnięcie konkursu będzie miało następującą formę:

 

  • Rozstrzygnięcie nastąpi na facebookowej stronie MDK Dęblin dnia 12.03.2021, godz. 17:00.

  • Nagrodzeni będą indywidualnie informowani o miejscu i czasie odbioru nagród.

  • Wystawę pokonkursową będzie można oglądać w Galerii „Nad Wisłą” MDK, ul. 15 PP „Wilków” 32 B do końca marca.

  • Zwiedzanie wystawy będzie możliwe jedynie z zachowaniem reżimu sanitarnego.

     kategoria: Top,Aktualności, Miasto Dęblin, odsłon: 495

W poniedziałek 1 marca br. w kościele pw. Piusa V Papieża w Dęblinie odbyła się Msza Święta w intencji Żołnierzy Wyklętych. We mszy udział wzięli mieszkańcy, harcerze z Dęblińskiego ZHR i ZHP, delegacja władz samorządowych miasta oraz powiatu.

 

Miasto reprezentowali: Burmistrz Miasta Dęblin Beata Siedlecka, Wiceprzewodniczący Rady Miasta Dęblin Mieczysław Grobel, Radna Rady Miasta Dęblin Maria Cydejko oraz Naczelnik Wydziały Oświaty i Spraw Społecznych Agnieszka Pietruszewska.kategoria: Top,Aktualności, Miasto Dęblin, odsłon: 525

1 marca obchodzimy święto państwowe – Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Dzień ten poświęcono pamięci bohaterów antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia, którzy przeciwstawili się sowieckiej agresji i reżimowi komunistycznemu.

 

Z tej okazji 1 marca br. o godzinie 17:00 w kościele parafii pw. Piusa V Papieża w Dęblinie odbędzie się Msza Święta, w ich intencji. Po mszy delegacja władz samorządowych miasta Dęblin wraz z przybyłymi mieszkańcami złoży okolicznościową wiązankę i zapali znicz przed tablicą pamiątkową poświęconą Żołnierzom Armii Krajowej zgrupowania 15. Pułku Piechoty „Wilków”.

 kategoria: Miasto Dęblin,odsłon: 231

W dniu 24 lutego br. podczas XLIII Sesji Rady Miasta Dęblin, Mercedes Szulen otrzymała stypendium sportowe burmistrza Miasta Dęblin za szczególne osiągnięcia sportowe w 2020 roku.

 

Mianowicie dwukrotnie zajęła II miejsce w XXVI Mistrzostwach Polski w Tańcu Sportowym w kategoriach Contemporary Solo oraz Disco Slow Solo.

 

Mercedes jest prowadzona od wielu lat przez Małgorzatę Knieć - Sprawkę instruktora tańca z Miejski Dom Kultury w Dęblinie oraz mamę.kategoria: Miasto Dęblin,Top, Aktualności, odsłon: 556
Fot. Kamil Krypski

W dniu 12 lutego br. w Starostwie Powiatowym w Rykach miało miejsce otwarcie ofert w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na realizację inwestycji pn.

 

 

"Szybciej i bezpieczniej z Dęblina do Ryk - II etap", czyli przebudowa drogi z Dęblina do Ryk przez Stawy oraz ul. Jagiellońska i Staromiejska w Dęblinie.

 

Strategiczna droga, łączy dwa ośrodki miejskie powiatu, Ryki i Dęblin. Jest to największa pod względem finansowym inwestycja od początku istnienia powiatu. Droga zostanie kompleksowo przebudowana, poszarzona do parametru 6 m, po obu stronach powstaną na całej długości ścieżki rowerowe, zostanie przebudowany przejazd kolejowy w Stawach, powstaną nowe chodniki i oznakowanie.

 

 kategoria: Top,Aktualności, Miasto Dęblin, odsłon: 1344
Zdjęcie ilustracyjne, źródło: www.pixabay.com

Według Światowej Organizacji Zdrowia depresja jest czwartą najpoważniejszą chorobą na świecie i jedną z głównych przyczyn samobójstw.

 

Według prognoz WHO, do 2030 roku depresja będzie najczęściej występującą chorobą na świecie. Szacuje się, że w Polsce obecnie nawet 1,5 mln osób zmaga się z tym schorzeniem.

 

Celem Światowego Dnia Walki z Depresją jest upowszechnienie wiedzy na temat depresji i innych zaburzeń z nią związanych.

 kategoria: Top,Aktualności, Miasto Dęblin, odsłon: 550

W minionym roku Lubelski Urząd Wojewódzki w oparciu o opinie Instytutu Pamięci Narodowej – Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu Biuro Upamiętnienia Walk i Męczeństwa, w której wskazano, iż nazwa ulicy Generała pilota Józefa Kowalskiego w Dęblinie jest niezgodna z art. 1 ust. 1 ustawy o zakazie propagowania komunizmu lub innego ustroju totalitarnego przez nazwy jednostek organizacyjnych, jednostek pomocniczych gminy, budowli, obiektów i urządzeń użyteczności publicznej oraz pomniki, zobligował Radę Miasta Dęblin do podjęcia uchwały zmieniającej nazwę ww. ulicy.

 

Sprawą zajęły się wszystkie stałe Komisje Rady Miasta Dęblin i Burmistrz Miasta Dęblin, którzy wypracowali opinię rekomendującą Przewodniczącemu Rady Miasta Dęblin, by nie wnosić pod obrady sesji Rady Miasta Dęblin uchwały w sprawie zmiany nazwy ww. ulicy.

 kategoria: Top,Aktualności, Miasto Dęblin, odsłon: 525

Na podstawie rekomendacji Centrum Monitorowania Jakością w Krakowie Minister Zdrowia nadał SPZOZ status jednostki akredytowanej.

 

Uzyskanie statusu jednostki akredytowanej to ogromne wyróżnienie. W powiecie ryckim SPZOZ w Dęblinie jest obecnie jedyną placówką medyczną posiadającą Akredytację w Podstawowej Opiece Zdrowotnej.

 

Natomiast w województwie lubelskim jest tylko 17 takich placówek.kategoria: Top,Aktualności, Miasto Dęblin, odsłon: 634

Specjalnie z okazji Międzynarodowego Dnia Przewodnika Turystycznego, 21 lutego proponujemy zwiedzanie Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie w formie zorganizowanej wizyty i poznawania historii lotnictwa z towarzyszeniem przewodnika muzealnego.

 

Przewodnik będzie czekał na zwiedzających o godzinie 11.00 ( oprowadzanie będzie trwało 1 godzinę- do 12.00) oraz o godzinie 14.00 (oprowadzanie będzie trwało 1 godzinę- do 15.00).kategoria: Top,Aktualności, Miasto Dęblin, odsłon: 531

Warsztat refleksyjny to element ewaluacji wewnętrznej on-going, który został wprowadzony do realizacji przez Lokalne Grupy Działania, Wytyczną Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi (Wytyczna 5/3/2017 z 18 sierpnia 2017 r.).

Zgodnie z Wytyczną, o której mowa wyżej oraz Podręcznikiem Monitoringu i Ewaluacji LSR, na początku każdego roku LGD dokonuje ewaluacji wewnętrznej, której kulminacyjnym punktem jest przeprowadzanie ćwiczeń analityczno-refleksyjnych mających na celu dokonanie bieżącej analizy procesu wdrażania i jego efektów oraz zmian w otoczeniu LSR.

 kategoria: Top,Aktualności, Miasto Dęblin, odsłon: 551

KRONIKA
WSZYSTKIE +
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:OSTATNIE KOMENTARZE
WSZYSTKIE +
Fit&Fun
WSZYSTKIE
MIASTO DĘBLIN
WSZYSTKIE +
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY
OGŁOSZENIA DROBNE
WSZYSTKIE +
Dodatkowy Zarobek - Kobiecy Biznes
Mam do zaoferowania pracę zdalną wykonywaną w tak zwanym międzyczasie (dla kobiet) . Zarobki zależne od zaangażowania. Możliw...
Szczegóły ogłoszenia

Oferuje Spółki z rachunkiem bankowym oraz Prezesem
Oferujemy gotowe spółki Polskie i w Wielkiej Brytanii z Prezesem Zarządu Nominowanym oraz Udziałowcem Nominowanym spółki mają KR...
Szczegóły ogłoszenia

Informatyk-praca zdalna
Nasz nowy Klient to Europejska sieć sklepów wielobranżowych. Od dwudziestu lat firma rozwija się na rynku polskim i staje się je...
Szczegóły ogłoszenia

Sprawdzona metoda dla dorosłych – niemiecki przez Skype
-Pomagam osobą dorosłym w pokonaniu niemieckiego. Witaj przyszły Uczniu!Wiem jak skutecznie i szybko nauczyć Cię mówić i rozumi...
Szczegóły ogłoszenia

Kupię stare ordery, medale, odznak, odznaczenia
Kupię stare odznaki, odznaczenia, medale, ordery, wpinki,orzełki, naszywki itp.: wojskowe oraz cywilne, dyplomy, zaświadczenia i...
Szczegóły ogłoszenia
NA GÓRĘ STRONY +
Podobne serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Dęblin24.eu to niezależne medium elektroniczne w Dęblinie - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@deblin24.eu lub 795-495-037
facebook