Dzisiaj jest niedziela, 23 lutego 2020 r., 54 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | FORUM | WIDEO | GALERIA | Z SIECI | KUCHNIA D24
Mrówka Dęblin

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców do wspólnego udziału w 65 "Urodzinach Miasta Dęblin", które odbędą się 15 listopada 2019 r.

 

Na uroczystość zaprasza burmistrz Miasta Dęblin Beata Siedlecka oraz przewodniczący Rady Miasta Dęblin Maciej Krygrowski

 kategoria: Aktualności,Miasto Dęblin, Top, odsłon: 152

Już po raz 12 uczniowie SOSW wzięli udział w Mistrzostwach Województwa Lubelskiego w warcabach ZSS „Sprawni Razem” Firlej 2019, które odbyły się 23 października.

 

Do rywalizacji przystąpiło 8 drużyn po 3 zawodników w dwóch kategoriach młodszej i starszej. Zawodnicy zdobywali punkty indywidualnie i zespołowo.

 

Gość uroczystości,  Pani Starosta Lubartowski  serdecznie powitała przybyłe zespoły, podkreśliła ważność  przeprowadzonych zawodów i uroczyście rozpoczęła turniej.

 

Pomimo naturalnego współzawodnictwa i narastających emocji, które niewątpliwie towarzyszyły zawodnikom, rozgrywki warcabowe przebiegały w miłej i przyjaznej atmosferze.

 kategoria: Top,Aktualności, Miasto Dęblin, odsłon: 226

W dniu 29 paździrnika uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego gościli w swojej szkole przedstawicieli Związku Żołnierzy Wojska Polskiego. Spotkanie nieprzypadkowo zostało zorganizowane w czasie poprzedzającym dni, kiedy wspominamy tych, którzy odeszli.

 

Najczęściej pamiętamy o tych bliskich- członkach rodziny, krewnych, znajomych…


Włączając się aktywnie w akcję pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta” szkoła postanowiła uczcić pamięć tych, którzy zapłacili najwyższą cenę za to, że możemy dzisiaj żyć w spokoju i mieszkać w wolnym kraju- żołnierzy poległych w czasie II wojny światowej.

 kategoria: Top,Aktualności, Miasto Dęblin, odsłon: 465

Ponad sto lat już mineło od kiedy Polska odzyskała upragnioną niepodległość 11 listopada. Przełomowym momentem dla Polaków było przybycie 10 listopada w 1918 roku Józefa Piłsudskiego do Warszawy. 

 

Z tej właśnie okazji w całej Polsce obchodzone są coroczne uroczystości upamiętniające to wydarzenie. 

 

W tym dniu odbywają się Msze Święte w intencji Ojczyzny, defilady wojskowe oraz uroczystości na szczeblu państwowym. 

 

Uroczystości w Dęblinie rozpoczną się Mszą Świętą o godz.10.00 w Kościele Piusa V, następny punkt programu, to koncert okolicznościowy Orkiestry Wojskowej z Dęblina, następnie przemarsz uczestników ulicami miasta. 

 

Wcześniej, bo o 9.00 odbędzie się uroczystość złożenia kwiatów pod Pomnikiem Niepodległości. 

 

O godz. 12:00 uroczysty apel 

 kategoria: Top,Aktualności, Miasto Dęblin, odsłon: 489

W dniu 22 października uczniowie klasy 3ab i kilkoro z 2ab i 2cd Liceum Ogólnokształcącego z opiekunami: ks. Dariuszem Wójcikiem, Iwoną Jakóbik i Małgorzatą Sadło wzięli udział w pielgrzymce „Maturzystów” na Jasną Górę.

 

Pobyt w naszej „duchowej” stolicy Polski rozpoczęli od spotkania z Panią Jasnogórską poprzez modlitwę osobistą.

 W dniu 25 października 2019r. uczniowie klas VII i VIII wraz z nauczycielami Pawłem Jaraszkiem oraz Piotrem Bancerzem wzięli udział w akcji „Szkoła pamięta” i odwiedzili pobliski Cmentarz Parafialny w Dęblinie, natomiast uczniowie klasy IV, VI, VII oraz Zet 5 i Zet 6 uczestniczyli w wycieczce pod Pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiegooraz Pomnik Bohaterskim Lotnikom Dęblińskiej Szkoły Orląt.

 

 

 

Uczniowie w ramach opieki nad grobami uporządkowali groby, zgrabili liście i powyrywali chwasty oraz kolejno zapalili i ustawili znicze w barwach flagi państwowej.

 kategoria: Top,Aktualności, Miasto Dęblin, odsłon: 370

16 października 2019 roku obchodziliśmy dzień Papieża Jana Pawła II pn. „Wstańcie, chodźmy”.

 

W dęblińskich szkołach zorganizowano apele upamiętniające pontyfikat Papieża - Polaka. Z tej okazji burmistrz Miasta Dęblin Beata Siedlecka wręczyła stypendia naukowe im. Jana Pawła II za rok szkolny 2018/2019, które przyznawane są z wybitne wyniki w nauce.

 

Odwiedzając 4 dęblińskie placówki: Szkołę Podstawową nr 2 (Gimnazjum nr 2), SP nr 3 (Gimnazjum nr 3), SP nr 4 (Gimnazjum nr 4), ZSO (SP nr 5, Gimnazjum nr 1), w których łącznie pogratulowała 64 uczniom.

 kategoria: Top,Aktualności, Miasto Dęblin, odsłon: 343

24 października uczniowie klas trzecich pod opieką pań: Ewy Kani oraz Darii Madejskiej odbyli szczególną lekcję historii, zwiedzając były hitlerowski obóz koncentracyjny na Majdanku.

 

Uczniowie z zainteresowaniem słuchali opowieści przewodnika na temat życia w obozie, zwiedzili baraki, krematorium oraz tematyczną wystawę. Niezwykle poruszeni, w skupieniu oddali hołd poległym, których prochy zostały złożone w mauzoleum w centralnym miejscu obozu.

 

Napis na pomniku – mauzoleum „Los nasz dla was przestrogą” został z pewnością właściwie odebrany przez obecne pokolenie młodzieży.

 kategoria: Top,Aktualności, Miasto Dęblin, odsłon: 278

9-10 listopada 2019 r. po raz drugi zapraszamy modelarzy i miłośników plastikowych modeli redukcyjnych na Ogólnopolski Miting Modelarski do Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie.

 

 

Wydarzenie ma charakter konkursu-wystawy.

 

Jest imprezą otwartą i mogą w nim uczestniczyć modelarze indywidualni oraz zrzeszeni z terenu całej Polski. 

 kategoria: Top,Aktualności, Powiat, Miasto Dęblin, odsłon: 296

 

W Szkole Podstawowej nr 2 im. Władysława Broniewskiego w Dęblinie miało miejsce uroczyste ślubowanie i pasowanie na ucznia. 

 

Przy obecności społeczności szkolnej klas- 0-III oraz licznie przybyłych rodziców 29 uczniów klas pierwszych złożyło przy sztandarze szkoły przysięgę, a następnie zostali pasowani na ucznia przez dyrektora szkoły Bożenę Nowak.

 kategoria: Top,Aktualności, Miasto Dęblin, odsłon: 298

KRONIKA
WSZYSTKIE +
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:OSTATNIE KOMENTARZE
WSZYSTKIE +
Fit&Fun
WSZYSTKIE
MIASTO DĘBLIN
WSZYSTKIE +
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY
ZAMÓW NASZ NEWSLETTER
Zarejestruj się aby otrzymywać nasz darmowy newsletter!
My nie spamujemy. Cenimy twoją prywatność!
OGŁOSZENIA DROBNE
WSZYSTKIE +
Pośrednik handlowy – sprzedawca – praca zdalna
Dla Klienta rekrutujemy osoby z niepełnosprawnością na stanowisko: Pośrednik handlowy – sprzedawca – praca zdalna [url=https:...
Szczegóły ogłoszenia

Kup wysokiej jakości Nembutal od najlepszego dostawcy na świecie.
Kup wysokiej jakości Nembutal od najlepszego dostawcy na świecie. Jesteśmy najbardziej niezawodnym i niezawodnym dostawcą ba...
Szczegóły ogłoszenia

Praca W Domowym Zaciszu
Praca, którą można wykonywać online. Doskonała dla mam, studentów jak i każdej innej osoby. Może to być dodatkowe zajęcie ja...
Szczegóły ogłoszenia

Kurs CPC certyfikat kompetencji zawodowych Lublin, marzec
Kurs Certyfikat Kompetencji Zawodowych Przewoźnika Drogowego Licencja transportowa i spedycyjna …czy chcesz ją uzyskać? Zatem ...
Szczegóły ogłoszenia

Wróżka Dęblin
Dzień dobry, mam na imię Zofia, zajmuję się wróżeniem, chętnie pomogę. Oferuję profesjonalne wróżenie w tematach takich jak: mił...
Szczegóły ogłoszenia
Pogoda Dęblin z serwisu
NA GÓRĘ STRONY +
Podobne serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Dęblin24.eu to niezależne medium elektroniczne w Dęblinie - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@deblin24.eu lub 795-495-037
facebook