Dzisiaj jest niedziela, 28 lutego 2021 r., 59 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | FORUM | WIDEO | GALERIA | Z SIECI | KUCHNIA D24
Mrówka Dęblin1

Bitwa Warszawska potocznie nazywana „Cudem nad Wisłą”, odbyła się w dniach 13-25 sierpnia 1920 roku pomiędzy wojskami sowieckimi frontu zachodniego, a armiami Wojska Polskiego zgrupowanymi nad Wisłą.

 

Odziały Wojska Polskiego odepchnęły i pokonały Armie Czerwoną. Zwycięstwo to pozwoliło zachować niepodległość odradzającej się Rzeczpospolitej oraz zatrzymać radziecką ofensywę na Europę Zachodnią.

 kategoria: Top,Aktualności, Miasto Dęblin, odsłon: 876

Od lipca w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Dęblinie można skorzystać z terapii falą uderzeniową. Jak informuje przychodnia, urządzenie do terapii falą uderzeniową pozwala na efektywne leczenie chronicznego bólu układu mięśniowo-szkieletowego.

 

- Terapia pozawala na leczenie bólu związanego z przewlekłymi stanami zapalnymi i zwyrodnieniami ścięgien, torebek stawowych, wiązadeł oraz mięśni i kości. Fala uderzeniowa z powodzeniem stosowana jest także w medycynie estetycznej – mówi Urszula Pielacka-Chodoła, dyrektor SPZOZ w Dęblinie. – Warto podkreślić, że proponowane przez nas zabiegi wykonywane są na nowym, nowoczesnym i skutecznym sprzęcie firmy Astar. Przeprowadzane są przez wykwalifikowanych rehabilitantów naszej Poradni Rehabilitacyjnej – zapewnia dyrektor.kategoria: Top,Aktualności, Miasto Dęblin, odsłon: 691

Obchody Święta Wojska Polskiego odbędą się 15 sierpnia i rozpoczną się  o godz. 12:00 uroczystą Mszą Świętą w intencji Ojczyzny w kościele pw. Chrystusa Miłosiernego w Dęblinie.kategoria: Top,Aktualności, Miasto Dęblin, odsłon: 564

W dniach od 10 do 31 lipca odbył się plener malarski zorganizowany przez Miejski Dom Kultury dla mieszkańców Dęblina.

Uczestnictwo w plenerze było całkowicie bezpłatne. Dodatkowo artyści otrzymali dyrektor placówki po dwa podobrazia o wym. 50x70. Założeniem pleneru było stworzenie własnych dzieł inspirowanych pejzażem nadwiślańskim.
 
Do udziału zgłosiło się 14 osób, które podczas pleneru zostało otoczonych fachową opieką instruktorską.
 


kategoria: Top,Aktualności, Miasto Dęblin, odsłon: 563

To już kolejny raz, kiedy Miejski Dom Kultury zorganizował profesjonalne warsztaty ikonopisania.

Dzięki tym działaniom zawiązała się w Dęblinie spora grupa pasjonatów tego „malarstwa” i choć nie jest to tanie hobby, to z każdym rokiem przybywają nowi zainteresowani. 

 kategoria: Top,Aktualności, Miasto Dęblin, odsłon: 507
Fot. Krzysztof Sitkowski KPRP 3

Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Andrzej Duda zaprosił Burmistrz Miasta Dęblin Beatę Siedlecką i Przewodniczącego Rady Miasta Dęblin Macieja Krygrowskiego na uroczystość wręczenia okolicznościowych tablic Miejsc Pamięci Bitwy Warszawskiej 1920 roku.

 

 

Uroczystość odbyła się 30 lipca br. w Belwederze. Zorganizowana została z okazji tegorocznych obchodów Stulecia Bitwy Warszawskiej 1920 roku. 

 kategoria: Top,Aktualności, Miasto Dęblin, odsłon: 575

W dniu 26 lipca odbył się czwarty i zarazem ostatni koncert VI Międzynarodowego Spotkania z Muzyką Organową w Dęblinie. Podczas ostatniego koncertu VI serii spotkań mogliśmy wysłuchać wspaniałego duetu. Na dęblińskich organach zaprezentował się młody, lecz bardzo zdolny Paweł Głowiński, któremu towarzyszył śpiewak operowy z głosem barytonu Tomasz Mazur.

 

W programie pojawiły się utwory min. Johann Sebastiana Bacha, czy Josepha Rheinbergera. Na zakończenie mogliśmy wysłuchać improwizacji Pawła Głowińskiego w tematyce pieśni „Gwiazda śliczna, wspaniała” i „Warszawskie dzieci, pójdziemy w bój”. Ten pierwszy utwór wybrała Burmistrz Miasta Dęblin Beata Siedlecka, zaś drugi Koordynator przygotowania artystów i instrumentu, organista parafii Artur Kułak.

 kategoria: Miasto Dęblin,Top, Aktualności, odsłon: 466

Z dniem 20 lipca otworzony został Punkt Pobrań w na os. Lotnisko w Dęblinie.

 

Punkt Pobrań mieści się w Filii Przychodni na os. Lotnisko przy ul. Kowalskiego 302/27L.

 

Godziny otwarcia:

od poniedziałku do piątku od 7.00 do 9.00

tel. (81) 865 04 17

 kategoria: Top, Aktualności, Miasto Dęblin, dodano: 23-07-2020 13:00

W dniu 7 lipca br. odbyła się XXXII Sesja Rady Miasta Dęblin. Ta sesja jest jedną z ważniejszych w roku, ponieważ podczas jej trwania radni przyjmują raport o stanie gminy.

 

Odczytywane są sprawozdania finansowe oraz wykonawcze wszystkich wydziałów Urzędu Miasta Dęblin.

 

Podczas tej sesji radni udzielają lub nie wotum zaufania dla burmistrza oraz głosują nad udzieleniem burmistrzowi absolutorium za wykonanie budżetu za 2019 r.

 kategoria: Top,Aktualności, Miasto Dęblin, odsłon: 715

Drodzy Pacjenci Podstawowej Opieki Zdrowotnej, od 15 lipca przy wejściu do naszej Przychodni umieszczona jest skrzynka, do której można wrzucić kartkę „zapotrzebowanie na receptę”.

 kategoria: Top,Aktualności, Miasto Dęblin, odsłon: 635

KRONIKA
WSZYSTKIE +
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:OSTATNIE KOMENTARZE
WSZYSTKIE +
Fit&Fun
WSZYSTKIE
MIASTO DĘBLIN
WSZYSTKIE +
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY
OGŁOSZENIA DROBNE
WSZYSTKIE +
Poznaj Niesamowitą Wiedzę
Masz marzenia, ale nie wiesz jak je spełnić? Mam świetny materiał, który Ci w tym pomoże. Niesamowita wiedza, poznaj ją. Mate...
Szczegóły ogłoszenia

Asystent w Dziale Finansowym – praca zdalna.
Nasz klient to stabilne, ogólnopolskie przedsiębiorstwo. Zakres działalności pracodawcy obejmuje usługi logistyki magazynowej, d...
Szczegóły ogłoszenia

Rozwiazywania ich problemów (KREDYT OFERTA) 3%
Ma projektu ??? Pilnosc finansowa konieczna ??? ty Mam pragnienie i chcesz osiagnac? dajemy pozyczki Prywatne poczawszy od 10,...
Szczegóły ogłoszenia

Oferujemy kredyt dla wszystkich tych, którzy potrzebuja 3%
Dzien dobry, panie & pani. Jestem osoba, mieszka we Niemcy i I Ma bardzo wysoki kapital wiec szczególnie Wlochy, Szwajcaria, P...
Szczegóły ogłoszenia

Rozliczenia Holenderskie Rozliczenia Polskie PIT
Rozliczenia Podatku z Holandii i w Polsce, Odzyskaj zwrot podatku z zagranicy Holandia. Rozliczenia Holenderskie Rozliczenia...
Szczegóły ogłoszenia
NA GÓRĘ STRONY +
Podobne serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Dęblin24.eu to niezależne medium elektroniczne w Dęblinie - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@deblin24.eu lub 795-495-037
facebook