Dzisiaj jest środa, 27 października 2021 r., 300 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | FORUM | WIDEO | GALERIA | Z SIECI | KUCHNIA D24
Mrówka 2
Zaślubiny z Wisłą w Dęblinie
Dodał: admin, 14-09-2021 18:23, odsłon: 249

Po raz piąty zapraszamy do Dęblina na uroczyste Zaślubiny z Wisłą. Okazją do wspólnego odśpiewania „Hymnu do Bałtyku” oraz wygłoszenia słów Roty Ślubowania będą Europejskie Dni Dziedzictwa, w sobotę 18 września 2021 r w Dęblinie.

 

Wyjątkową okazją do spotkania będzie „Dzień otwartych koszar” – 1. Dęblińskiego Batalionu Drogowo-Mostowego.

 

Wydarzenie odbędzie się na terenie Cytadeli Twierdzy Dęblin, przy nadrzecznym poligonie Wisła.

 

Wejście na teren wydarzenia przez Bramę Lubelską od ul. Podchorążych

 

W samo południe – o godzinie 12.00 zostaną otwarte bramy koszar. Oprócz sprzętu wojskowego będącego na wyposażeniu dęblińskiej jednostki inżynieryjnej będzie można obejrzeć galerię historyczną w Bramie Lubelskiej poświęconą historii Twierdzy Dęblin.

 

Swoje stoiska edukacyjno promocyjne zaprezentują muzea Szlaku wiślanego w ramach akcji „Smaki Dziedzictwa – Łączy nas Wisła”. Na swoistych muzealnych targach będzie się można zapoznać z ich ofertą i zaplanować wizyty m.in.  Muzeum im ks. W. Łęgi w Grudziądzu, Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie. Swoje stoiska zaprezentują również najbliższe nam Muzeum Czartoryskich z Puław, Muzeum Badań Polarnych w Puławach, Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym i gospodarze czyli Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie.

 

Swoja ofertę będą prezentować również: Miejski Dom Kultury w Dęblinie, Miejska Biblioteka Publiczna w Dęblinie, 4. Skrzydło Lotnictwa Szkolnego, Lotnicza Akademia Wojskowa, Fundacja Grom. Siła i Honor, Towarzystwo Przyjaciół Dęblina, Nadwiślańskie Stowarzyszenie Miłośników Historii.

 

 

Poznamy również tajemnice regionalnych kuchni oraz nadwiślańskie zwyczaje.

 

W czasie wojskowego pikniku nad Wisłą, będzie można również zwiedzić z przewodnikiem zakamarki, niedostępnej na co dzień dęblińskiej cytadeli.

 

Swoje możliwości techniczno-bojowe, zaprezentują również w formie dynamicznych pokazów gospodarze cytadeli tj. 1. Batalion Drogowo Mostowy oraz 22. Batalion Lekkiej Piechoty Wojsk Obrony Terytorialnej.

 

Największą atrakcją będą niewątpliwie pokazy „ewakuacji ludności z zagrożonego rejonu” na potężnych amfibiach czyli pływających transporterach samobieżnych PTS.

Punktem kulminacyjnym będzie ceremonia Zaślubin z Wisłą – uroczysta przysięga na wierność królowej polskich rzek, tuż nad brzegiem rzeki, z udziałem uczniów z Ogólnokształcącego Liceum Lotniczego w Dęblinie, przedstawicieli Ligii Morskiej i Rzecznej oraz władz samorządowych miast zaślubinowych.

 

Jak co roku, celebrantami wydarzenia będą – kołobrzeski i wyszkowski – oddziały Ligii Morskiej i Rzecznej. Ceremonię zaślubin poprowadzi kmdr SG Marek Padjas – wiceprezes Zarządu Głównego Ligii Morskiej i Rzecznej.

 

Program:

12.00 – symboliczne otwarcie bram koszar

12.30 – zwiedzanie Cytadeli Twierdzy Dęblin z przewodnikiem

12.00 – 18.00 – piknik historyczny ŁĄCZY NAS WISŁA- Dzień Otwartych Koszar

Pokazy sprzętu wojskowego 1. Dęblińskiego Batalionu Drogowo-Mostowego oraz 22. Dęblińskiego batalionu lekkiej Piechoty WOT:

pokazy dynamiczne: ewakuacja ludności z zagrożonego terenu amfibią PTS, działanie sekcji lekkiej piechoty w działaniach niekonwencjonalnych

Stoiska edukacyjno-promocyjne muzeów, instytucji kultury oraz stowarzyszeń

16.00 – Uroczystość Zaślubin z Wisłą w Dęblinie

Ceremonię poprowadzi Wiceprezes zarządu Głównego Ligi Morskiej i Rzecznej kmdr SG Marek Padjas w asyście uczniów Ogólnokształcącego Liceum Lotniczego w Dęblinie oraz Burmistrz Dęblina Beaty Siedelckiej, Prezesów Oddziałów Ligii Morskiej i rzecznej z Kołobrzegu i Wyszkowa.

18.00 – zakończenie pikniku i zamknięcie bram koszar.

 

UWAGA : Wstęp wolny! Ostatnie wejście na teren Cytadeli godz. 17.30

miejsce wydarzenia: Cytadela Twierdzy Dęblin – teren 1. Batalionu Drogowo – Mostowego w Dęblinie (wejście przez Bramę Lubelską, ul. Podchorążych)

 

Organizatorzy: Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie, 1. Dębliński Batalion Drogowo – Mostowy, 22. Dębliński Batalion Lekkiej Piechoty, 4. Skrzydło Lotnictwa Szkolnego w Dęblinie

 

Wydarzenie objęte patronatem honorowym: Burmistrz Dęblina Beaty Siedleckiej oraz Ligi Morskiej i Rzecznej

 

Patronat medialny: Polska Zbrojna

więcej: https://muzeumsp.pl/wydarzenia/v-zaslubiny-z-wisla-w-deblinie/

 

Skontaktuj się z autorem tekstu: admin
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Po pierwszym zachwycie Sewillą nadszedł czas na rozpoczęcie najważniejszego punktu naszego przyjazdu, pra...
Nieodpłatna pomoc prawna i poradnictwa obywatelskie dla mieszkańcóe Dęblina 
W dniach 11-13.10.2021 uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Dęblinie z klas trzecich techniku...
W ramach współpracy 19 października Miejska Biblioteka Publiczna gościła dzieci z Miejsk...

KRONIKA
WSZYSTKIE +
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:OSTATNIE KOMENTARZE
WSZYSTKIE +
Fit&Fun
WSZYSTKIE
MIASTO DĘBLIN
WSZYSTKIE +
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY
OGŁOSZENIA DROBNE
WSZYSTKIE +
Obrazy Na Desce Ręcznie Malowane
Oferuję ręcznie malowane obrazy na desce. Krajobrazy, mandale, ludzie i wiele innych. Różne wzory i rozmiary. Oferuję też t...
Szczegóły ogłoszenia

Cypr tanie mieszkania i wille z widokiem na morze
Cypr jest atrakcyjnym kurortem dla gości, proponujemy mieszkania i wille. Mieszkanie można wynająć lub wykorzystać jako miejsce...
Szczegóły ogłoszenia

Szybkie pożyczki w 24h
Czy potrzebujesz pożyczki? jesteś przedsiębiorcą? jesteś w trudnej sytuacji? sytuacja finansowa? czy potrzebujesz pieniędzy, aby...
Szczegóły ogłoszenia

Wydzierżawię działkę pod farmę fotowoltaiczną
Wydzierżaw działkę pod FARMĘ fotowoltaiczną i zarabiaj od 10 000 zł rocznie z 1 hektara na wynajmie! Dzierżawa ziemi na korzyst...
Szczegóły ogłoszenia

Konsultant ds. technicznych - praca zdalna
Nasz nowy Partner to sieć sklepów wielobranżowych w całej Europie. Od wielu lat prężnie rozwija się na rynku Polskim. Jest popul...
Szczegóły ogłoszenia
NA GÓRĘ STRONY +
Podobne serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Dęblin24.eu to niezależne medium elektroniczne w Dęblinie - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@deblin24.eu lub 795-495-037
facebook