Dzisiaj jest czwartek, 26 maja 2022 r., 146 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | FORUM | WIDEO | GALERIA | Z SIECI | KUCHNIA D24
Mrówka maj
Wyżyna Lotnicza szansą dla Dęblina
Dodał: EdytaD, 06-07-2015 15:26, odsłon: 2222

Miasto Dęblin razem z Radomiem i Łodzią w ciągu dwóch lat stworzy nowy projekt gospodarczy o nazwie Wyżyna Lotnicza. We wtorek, 30 czerwca dziewięciu sygnatariuszy, wśród nich Beata Siedlecka, burmistrz Dęblina podpisało list intencyjny w sprawie utworzenia nowego klastra lotniczego w Polsce. Jest to trzecie, po Dolinie Lotniczej i centrum Lotniczym w Południowo - Zachodniej Polsce przedsięwzięcie w kraju.

 

 

Wtorkowe spotkanie odbyło się w siedzibie Polskiej Agencji Informacji  i Inwestycji Zagranicznych w Warszawie. Sygnatariuszami listu intencyjnego byli: Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych, Miasto Dęblin, Miasto Radom, Miasto Łódź, Politechnika Łódzka, Wyższa Szkoła Oficerska Sił Powietrznych w Dęblinie, Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny w Radomiu, Agencja Rozwoju Przemysłu oraz Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna.

 

Projekt ten jest kolejnym krokiem władz Dęblina, Radomia i Łodzi po opublikowanym w maju liście otwartym popierającym inicjatywę ministra obrony narodowej Tomasza Siemoniaka w sprawie utworzenia Wyżyny Lotniczej.

 

Niewątpliwie impulsem dla powstania  klastra jest również  przetarg na helikoptery firmy Airbus Helicopters. To właśnie na terenach Wyżyny Lotniczej ma odbywać się ich montaż, serwisowanie i produkcja części zamiennych.

 

Nowa inicjatywa gospodarcza zakłada połączenie, rozbudowę i rozwój potencjału produkcyjnego, serwisowego, szkoleniowego i badawczego Dęblina, Radomia i Łodzi.  Wyżyna Lotnicza będzie również oferować kursy dla polskich i zagranicznych pilotów wojskowych. Filarem edukacyjnym ma być Wyższa Szkoła Oficerska Sił Powietrznych w Dęblinie i 42. Baza Lotnictwa Szkolnego w Radomiu. Swoje wsparcie edukacyjne zapowiedziały również Politechnika Łódzka oraz Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny w Radomiu.

 

Niewątpliwie nowy klaster to szansa na inwestycje lotnicze i kosmiczne oraz kolejne miejsca pracy. Wyżyna Lotnicza ma za zadanie pobudzić rozwój gospodarczy poprzez napływ nowych technologii, które często zachęcają  kolejne firmy do inwestowania w regionie.

 

Dęblin jako jedno z trzech miast Wyżyny Lotniczej zadeklarowało min: aktywną i elastyczną współpracę z inwestorami, pomoc w pozyskaniu i dozbrojeniu  gruntów pod aktywność gospodarczą oraz działania wpływające na rozwój nowych kierunków szkolnictwa z branży lotniczej.

 

Burmistrz Dęblina Beata Siedlecka uważa, że Wyżyna Lotnicza doskonale łączy się z tradycją lotniczą miasta min: w oparciu o duży potencjał naukowy i techniczny „Szkoły Orląt” oraz „Wojskowych Zakładów Lotniczych”. Na ich wieloletnim doświadczeniu można rozwijać kolejne, cenne przedsięwzięcia. Będę wspierać tą inicjatywę, ponieważ daje nadzieję na wzrost gospodarczy, na eliminowanie bezrobocia, na nowe miejsca pracy i  na przeciwdziałanie odpływowi mieszkańców miasta w kierunku Warszawy.

 

 

Skontaktuj się z autorem tekstu: EdytaD
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Trwa głosowanie na najlepsze miejsca dla dzieci w Polsce. Baśniowy, rodzinny janowiecki park jest w kateg...
Najważniejszymi gośćmi Magicznych Ogrodów są oczywiście Mamy i ich pociechy.   Tym razem ic...
W środę 25 maja o godzinie 16:00 rozpoczynamy ODLOTOWY PIKNIK, swoisty beforek przed nieziemskimi koncert...
Za uczniami  dwa tygodnie praktyk zawodowych w Portugalii, to dopiero półmetek. Przed nimi je...

KRONIKA
WSZYSTKIE +
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:OSTATNIE KOMENTARZE
WSZYSTKIE +
Fit&Fun
WSZYSTKIE
MIASTO DĘBLIN
WSZYSTKIE +
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY
OGŁOSZENIA DROBNE
WSZYSTKIE +
Belki rustykalne na wymiar, imitacja drewna na sufity prosto od producenta
Producent [url=https://plastmaker.nsite.pl/]imitacji drewna[/url] na wymiar firma Plastmaker oferuje belki rustykalne styropiano...
Szczegóły ogłoszenia

Jesteś zapracowany i musisz mówić po niemiecku?
Witaj, Specjalizuję się w nauce języka niemieckiego przez Skype. Skutecznie uczę osoby, które pracują w Polsce, za granicą lu...
Szczegóły ogłoszenia

Pracownicy, Leasing Pracowników
Szanowni Państwo, Firma RV Group Poland sp. z o. o. z siedzibą w Wadowicach i działem we Wrocławiu oferuje Państwu współpracę w ...
Szczegóły ogłoszenia

Nauczę Cię angielskiego na żywo przez Skype
Czy przeszło Ci przez głowę, żeby po prostu mówić po angielsku? I nie chodzi mi o to, żeby myśleć co powiedzieć tylko po prostu...
Szczegóły ogłoszenia

Oferujemy usługi finansowe
Wszystkim potrzebującym oferujemy środki finansowe z bardzo niskim oprocentowaniem 3% bez zabezpieczenia jesteśmy w stanie udzie...
Szczegóły ogłoszenia
NA GÓRĘ STRONY +
Podobne serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Dęblin24.eu to niezależne medium elektroniczne w Dęblinie - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@deblin24.eu lub 795-495-037
facebook