Dzisiaj jest wtorek, 16 lipca 2024 r., 198 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | FORUM | WIDEO | GALERIA | Z SIECI | KUCHNIA D24
[wideo, zdjęcia] Wigilia przed Ratuszem. Były życzenia, kolędy i tradycyjne potrawy
Dodał: EdytaD, 22-12-2015 08:34, odsłon: 5885
fot. Adrianna Jarosz
fot. Adrianna Jarosz

Tradycją w Urzędzie Miasta Dęblin są coroczne spotkania opłatkowe burmistrza z samorządowcami, przedstawicielami wojska, miejskich instytucji, zakładów pracy a także organizacji pozarządowych i przedsiębiorców. Do tej pory miały one charakter zamknięty i odbywały się na Sali Ślubów Ratusza Miejskiego.


W tym roku spotkanie odbyło się 18 grudnia o godz: 15:00 i po raz pierwszy miało zupełnie odmienny charakter. Burmistrz Beata Siedlecka oprócz gości z wyżej wymienionych jednostek zaprosiła również mieszkańców Dęblina. Tegoroczne spotkanie odbyło się na placu przez Ratuszem i było ukłonem władz miasta w kierunku mieszkańców.

 

 

Jak co roku, dęblińscy harcerze ZHP przekazali na ręce burmistrza Betlejemskie Światło Pokoju - symbol ciepła, miłości i nadziei wraz z tegorocznym przesłaniem, które brzmi "Zauważ człowieka".

 

Po koncercie kolęd w wykonaniu wokalistów z MDK, głos zabrał ks. Zbigniew Daniluk - Proboszcz Parafii p.w. Świętego Piusa V w Dęblinie, który poprowadził wspólną modlitwę. Po niej burmistrz Beata Siedlecka złożyła wszystkim mieszkańcom miasta bożonarodzeniowe życzenia.

 

 

 "Życzę Państwu Świąt Bożego narodzenia spędzonych bez pośpiechu, trosk i zmartwień. Aby w nadchodzącym Nowym Roku udało się zrealizować wszystkie plany zawodowe i prywatne. Przewidzieć to, co przeszkodzić w ich osiągnięciu może i zapobiec temu, co wydarzyć się nie musi. Ciepłych i rodzinnych świąt!"


W miłej atmosferze, przy blasku lampek oświetlających bożonarodzeniową szopkę
i dźwiękach kolęd była okazja do złożenia sobie życzeń. Mieszkańcy długo dzielili się opłatkiem i składali sobie życzenia. Nie zabrakło ciepłych słów i chwil wzruszeń.

 Tradycyjna wigilia nie mogła się obyć bez tradycyjnych potraw, takich jak kapusta z grochem i grzybami, barszcz czerwony, czy pierogi.

 

Potrawy na piątkowe spotkanie zostały przygotowane przez pracowników i uczniów Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 w Dęblinie.

 

 

 

Podczas Miejskiej Wigilii panowała bardzo ciepła i życzliwa atmosfera. Nie brakowało również okazji, by wymienić poglądy, podyskutować o minionym czasie i o nadziejach związanych z nadchodzącym Nowym Rokiem.

 

 


Skontaktuj się z autorem tekstu: EdytaD
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
W Dęblinie 12 lipca 2024 r. (piątek), odbędą się „III Dęblińskie obchody Dnia Walki i Męczeństwa Ws...
13 lipca w godzinach 10:00-16:00 odbędzie się Piknik Strzelecki organizowany przez strzelnicę S. H. Secur...
Fot. ZSO/Facebook
9 lipca - to dzień wyczekiwany przez tegorocznych absolwentów szkół ponadpodstawowych z&nbs...
W imieniu pozytywnie nakręconej ekipy pasjonatów motoryzacyjnych z całej Polski, mamy zaszczyt zap...

KRONIKA
WSZYSTKIE +
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:OSTATNIE KOMENTARZE
WSZYSTKIE +
Fit&Fun
WSZYSTKIE
MIASTO DĘBLIN
WSZYSTKIE +
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY
OGŁOSZENIA DROBNE
WSZYSTKIE +
Profesjonalne Usługi Konserwacji Dachów
Mycie, czyszczenie, malowanie i impregnacja dachów. Obsługujemy domy jednorodzinne, obiekty sakralne, szkoły, hale i domki letni...
Szczegóły ogłoszenia

BARMANKA; KUCHARKA; POMOC KUCHENNA
Zatrudnimy osoby do lokalu gastronomicznego w Maciejowicach, praca na pełny etat oraz do pracy dorywczej. Osoby z doświadczeniem...
Szczegóły ogłoszenia

Syndyk sprzeda nieruchomość
Syndyk Marka Zapały osoby fizycznej nieprowadzącej działalności gospodarczej , ogłasza sprzedaż z wolnej ręki: - udział 1/2 ...
Szczegóły ogłoszenia

Instalacje SIECI KOMPUTEROWYCH
Jesteśmy wykonawcą teletechniki, instalacji teleinformatycznych i elektrycznych w OBIEKTACH PRZEMYSŁOWYCH, HALACH MAGAZYNOWYCH...
Szczegóły ogłoszenia

Domek drewniany letniskowy całoroczny 4m/5m 20mm
Zapraszamy do zakupu naszego całorocznego domku letniskowego, który można łatwo złożyć samodzielnie dzięki prostym instrukcjom o...
Szczegóły ogłoszenia
NA GÓRĘ STRONY +
Podobne serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Dęblin24.eu to niezależne medium elektroniczne w Dęblinie - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@deblin24.eu lub 795-495-037
facebook