Dzisiaj jest wtorek, 16 lipca 2024 r., 198 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | FORUM | WIDEO | GALERIA | Z SIECI | KUCHNIA D24
Możliwości rozwoju Dęblina tematem przedsiębiorców. A wieczorem koncertował Oddział Zamknięty! Byliście?
Dodał: EdytaD, 14-10-2014 16:55, odsłon: 5105

Ponad 50 przedsiębiorców wzięło udział w „Targach dla Przedsiębiorczych i Inwestorów", które odbywały się w Dęblinie w dniach 3 i 4 października. Przez dwa dni przedstawiciele biznesu wymieniali doświadczenia i dyskutowali o możliwościach rozwoju. Nie zabrakło także akcentów artystycznych. Oraz odbył się długo wyczekiwany koncert zespołu Oddział Zamknięty. 

 

 

Prezentacja oferty inwestycyjnej Dęblina oraz jego potencjału rozwojowego, możliwości pozyskiwania środków zewnętrznych na działalność, współpracy nauki z biznesem czy prezentacja oferty dęblińskich firm to główne punkty paneli dyskusyjnych, w których brali udział uczestnicy targów. Oprócz przedsiębiorców, gościnnie w targach uczestniczyli również: Tomasz Małecki, prezes Lubelskiego Parku Naukowo - Technologicznego, Krzysztof Bartuzi - zastępca dyrektora Departamentu Gospodarki i Innowacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego a także zaprzyjaźnieni samorządowcy szczebla powiatowego i gminnego, przedstawiciele wojska i kościoła. 

Panel poświęcony naszemu miastu poprowadzili burmistrz Stanisław Włodarczyk, prezes Miejskiego Zakładu Gospodarki Komunalnej Dariusz Wojdat oraz Wiesław Brodowski - wiceprezes Lubelskiego Klubu Biznesu. Zebrani mogli zapoznać się z dostępnością terenów inwestycyjnych w naszym mieście, oraz podyskutować na temat szeroko rozumianej promocji terenów pod inwestycje z punktu widzenia przedsiębiorcy. 

Mechanizmy, ofertę i szanse współpracy na linii administracja publiczna - przedsiębiorcy - nauka przybliżyli zgromadzonym Agnieszka Majewska - Grobel, dyrektor ds. handlowych Wojskowych Zakładów Inżynieryjnych S.A., Waldemar Kozicki, dyrektor Wojskowych Zakładów Lotniczych nr 1, oddział w Dęblinie oraz dr Michał Burek, prorektor ds. kształcenia i studenckich Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych. 

Uczestnicy targów mogli także zapoznać się z możliwościami pozyskiwania środków zewnętrznych w najbliższej perspektywie finansowej Unii Europejskiej na lata 2014- 2020, jak również z historią i ofertą trzech dęblińskich firm: AGBO, Kalnex i Elektromex. 

W trakcie targów połączyliśmy się za pomocą telemostu z Enrico Cordiale, prezesem Fundacji Polsko - Włoskiej, oraz przedsiębiorcami z Pomorskiego Parku Naukowo - Technologicznego, którzy opowiedzieli o wsparciu, jakie uzyskali dzięki współpracy z gdyńskim samorządem. 

 Drugiego dnia targów powołano do życia Dęblińską Radę Przedsiębiorców przy Burmistrzu Miasta. Zaprezentowano także po raz pierwszy piosenkę promocyjną „To jest Dęblin", nagraną przez lokalnych muzyków, związanych z zespołami Bloom i Bleach. Wisienką na torcie tego dnia był koncert zespołu Oddział Zamknięty, który przez ponad godzinę bawił publiczność na targowisku miejskim, prezentując najbardziej znane przeboje legendarnej grupy. 

„Targi dla Przedsiębiorczych i Inwestorów" zostały zorganizowane w ramach projektu pn. „Marka Lotniczy Dęblin narzędziem promocji gospodarczej miasta i regionu", współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2007-2013, Oś Priorytetowa II Infrastruktura Ekonomiczna, Działanie 2.4 Marketing Gospodarczy Schemat B.

 

 


Skontaktuj się z autorem tekstu: EdytaD
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
W Dęblinie 12 lipca 2024 r. (piątek), odbędą się „III Dęblińskie obchody Dnia Walki i Męczeństwa Ws...
13 lipca w godzinach 10:00-16:00 odbędzie się Piknik Strzelecki organizowany przez strzelnicę S. H. Secur...
Fot. ZSO/Facebook
9 lipca - to dzień wyczekiwany przez tegorocznych absolwentów szkół ponadpodstawowych z&nbs...
W imieniu pozytywnie nakręconej ekipy pasjonatów motoryzacyjnych z całej Polski, mamy zaszczyt zap...

KRONIKA
WSZYSTKIE +
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:OSTATNIE KOMENTARZE
WSZYSTKIE +
Fit&Fun
WSZYSTKIE
MIASTO DĘBLIN
WSZYSTKIE +
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY
OGŁOSZENIA DROBNE
WSZYSTKIE +
Profesjonalne Usługi Konserwacji Dachów
Mycie, czyszczenie, malowanie i impregnacja dachów. Obsługujemy domy jednorodzinne, obiekty sakralne, szkoły, hale i domki letni...
Szczegóły ogłoszenia

BARMANKA; KUCHARKA; POMOC KUCHENNA
Zatrudnimy osoby do lokalu gastronomicznego w Maciejowicach, praca na pełny etat oraz do pracy dorywczej. Osoby z doświadczeniem...
Szczegóły ogłoszenia

Syndyk sprzeda nieruchomość
Syndyk Marka Zapały osoby fizycznej nieprowadzącej działalności gospodarczej , ogłasza sprzedaż z wolnej ręki: - udział 1/2 ...
Szczegóły ogłoszenia

Instalacje SIECI KOMPUTEROWYCH
Jesteśmy wykonawcą teletechniki, instalacji teleinformatycznych i elektrycznych w OBIEKTACH PRZEMYSŁOWYCH, HALACH MAGAZYNOWYCH...
Szczegóły ogłoszenia

Domek drewniany letniskowy całoroczny 4m/5m 20mm
Zapraszamy do zakupu naszego całorocznego domku letniskowego, który można łatwo złożyć samodzielnie dzięki prostym instrukcjom o...
Szczegóły ogłoszenia
NA GÓRĘ STRONY +
Podobne serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Dęblin24.eu to niezależne medium elektroniczne w Dęblinie - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@deblin24.eu lub 795-495-037
facebook