Dzisiaj jest sobota, 27 listopada 2021 r., 331 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | FORUM | WIDEO | GALERIA | Z SIECI | KUCHNIA D24
Mrówka 3
Spotkanie informacyjne mieszkańców osiedla Mierzwiączka odnośnie kanalizacji.
Dodał: EdytaD, 04-03-2014 17:07, odsłon: 2502
Źródło: Urząd Miasta Dęblin
Źródło: Urząd Miasta Dęblin

W piątek 28 lutego 2014 roku odbyło się spotkanie informacyjne dla mieszkańców osiedla Mierzwiączka odnośnie kanalizacji. Z mieszkańcami osiedla spotkali się przedstawiciele MZGK Sp. z o.o. oraz Wykonawcy-Firmy AMAR. 

 

 

Celem spotkania było omówienie zagadnienia dotyczące prowadzonej inwestycji wodno-kanalizacyjnej. Mieszkańcom osiedla został przedstawiony harmonogram najbliższych prac, które będą lub są już realizowane w poszczególnych ulicach: Ogrodowej, 1 Maja, Lipowej, Stawskiej oraz ulicy Sochackiego. 

 

Wojciech Gąsiorowski - Przedstawiciel Wykonawcy zapewnił, że przed rozpoczęciem prac, pracownicy AMARU będą prowadzić indywidualne rozmowy z właścicielami posesji w celu ustalenia dogodnej lokalizacji studni zaworowych (zgodnie z dokumentacją techniczną). Z różnych względów możliwe są pewne przesunięcia na terenie działki, tak by studnie nie kolidowały z istniejącą zabudową lub drzewostanem. Zachęcał również, aby w razie trudności lub pytań zwracać się do kierownika budowy, który codziennie jest do dyspozycji. 

 

 

Spotkanie informacyjne było również okazją do zadawania pytań do Prezesa Pana Dariusza Wojdata a także przedstawiciela Wykonawcy – firmy AMAR. Liczne pytania mieszkańców dotyczyły głównie przebiegu kanalizacji na posesjach, sposobu naliczania opłat za ścieki oraz odtworzenia nawierzchni dróg. Ze strony Wykonawcy padła deklaracja, że w najbliższym czasie znacznej poprawie ulegnie stan ulic, a szczególnie ulica Ogrodowa, która dzięki dodatkowym środkom finansowym z budżetu miasta zyska całkiem nową nawierzchnię.

Szczególną uwagę mieszkańców zwrócono na zagadnienie właściwego użytkowania kanalizacji, a więc nie wrzucania nieczystości stałych czy śmieci. Brak kultury korzystania z sieci kanalizacyjnej powoduje duże problemy oraz generuje niepotrzebne koszty związane z likwidacją awarii i naprawą zaworów. 

Prezes Dariusz Wojdat przypomniał, że inwestycja jest finansowana ze środków unijnych, budżetu miasta oraz MZGK Sp. z o.o., dlatego też mieszkańcy nie ponoszą żadnych dodatkowych kosztów. Podkreślił również, że osoby chętne, które dotąd nie zostały objęte projektem, mogą jeszcze przyłączyć się do sieci kanalizacyjnej. W tym celu należy złożyć podanie w siedzibie spółki.

Inwestycja w osiedlu Mierzwiączka ma zakończyć się do 31 maja 2014 roku

 

 



  
Skontaktuj się z autorem tekstu: EdytaD
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
W ramach programu Ekologiczna Szkoła organizowanego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, w poszczeg&oacu...
Zapraszamy wystawców: rękodzielników, lokalnych producentów, osoby indywidualne i in...
W sobotę 4 grudnia o godzinie 15:00 Klub 1. Batalionu Drogowo - Mostowego zaprasza na zabawę mikołajkową ...
W sobotę, 20 listopada br. 2 Lubelska Brygada OT przyjęła do służby 70 nowych ochotników.  ...

KRONIKA
WSZYSTKIE +
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:



OSTATNIE KOMENTARZE
WSZYSTKIE +
Fit&Fun
WSZYSTKIE
MIASTO DĘBLIN
WSZYSTKIE +
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY
OGŁOSZENIA DROBNE
WSZYSTKIE +
Producent materacy Materace z Gór
Jesteśmy znanym producentem materacy do spania. Nasze materaceprodukowane są z wysokiej jakości surowców pochodzących z Polski i...
Szczegóły ogłoszenia

Nowe rozwiązanie online w nauce niemieckiego dla dorosłych
Jeśli nie masz zbyt dużo czasu wolnego, jesteś dorosła i MUSISZ mówićpo niemiecku, to czytaj dalej.Uczyłaś się lub uczysz niemie...
Szczegóły ogłoszenia

Grafik praca zdalna dla osób z orzeczeniem o niepełnosprawności
Nasz team stale rośnie w siłę i tym razem poszukujemy ambitnej osoby, która zaskoczy nas swoją kreatywnością graficzną. Jeśli po...
Szczegóły ogłoszenia

Znajdź Pracę z Werbeo.pl
Znajdź Pracę z Werbeo.pl Szukasz stabilnego zatrudnienia? Posiadasz orzeczenie o niepełnosprawności i szukasz pracy?...
Szczegóły ogłoszenia

Potrzebujesz motywacji? Skuteczny angielski dla dorosłych
Witaj,mam na imię Joanna i chcę nauczyć Cię sprawnegoi praktycznego posługiwania się językiem angielskim.Od dłuższego czasu uczę...
Szczegóły ogłoszenia
NA GÓRĘ STRONY +
Podobne serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Dęblin24.eu to niezależne medium elektroniczne w Dęblinie - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@deblin24.eu lub 795-495-037
facebook