Dzisiaj jest sobota, 11 lipca 2020 r., 193 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | FORUM | WIDEO | GALERIA | Z SIECI | KUCHNIA D24
Mrówka Dęblin
65 urodziny Miasta Dęblin
Dodał: admin, 18-11-2019 12:56, odsłon: 743

W dniu 13 listopada 1954 roku na mocy ogłoszonego Rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów w sprawie zaliczenia niektórych gromad w poczet miast, Dęblin otrzymał prawa miejskie.

 

Z tej okazji w dniu 15 listopada br. odbyły się „ 65 Urodziny Miasta Dęblin”.

 

Obchody rozpoczęły się od prelekcji. Historię miasta, od momentu pierwszego znaleziska na terenie dzisiejszego Dęblina do nadania praw miejskich przedstawiła Grażyna Szczepańska – Prezes Stowarzyszenia Towarzystwa Przyjaciół Dęblina.

 

Licznie zgromadzeni mieszkańcy wysłuchali ciekawostek i nieznanych dotąd wątków dotyczących naszego miasta. Następnie przed Ratuszem Miejskim dzieci i młodzież z dęblińskich placówek oświatowych oraz zgromadzeni dęblinianie, trzymając żółte i niebieskie balony ustawili się w liczbę 65, by miejski fotograf mógł wykonać pamiątkowe zdjęcie.

 

Przed zebranymi wystąpił trębacz, który odegrał hymn miasta „Dęblińskie Orły” oraz odegrał utwór „Sto lat” w akompaniamencie wszystkich zgromadzonych, którzy wspólnie zaśpiewali miastu. Burmistrz Miasta Dęblin Beata Siedlecka wraz z Przewodniczącym Rady Miasta Dęblin złożyli miastu i jego mieszkańcom życzenia.

 

Pracownicy Urzędu Miasta Dęblin częstowali mieszkańców urodzinowym tortem, a burmistrz dla najmłodszych przygotowała kosz pełen słodkości, którym również częstowała.

 

 

W sali ślubów o 14:30 odbyła się uroczysta Sesja Rady Miasta Dęblin, podczas której burmistrz miasta wygłosiła okolicznościowe przemówienie. Rówieśnicy miasta otrzymali niepowtarzalne, pamiątkowe medale.

 

Wicewojewoda Lubelski Robert Gmitruczuk wręczył członkom Oddziału Dęblińskiego PTT Srebrne Krzyże Zasługi nadane przez prezydenta za zasługi dla rozwoju i popularyzacji turystyki.

 

 

Na koniec sesji wszyscy zebrani wysłuchali montażu muzyczno – poetyckiego, przygotowanego przez Miejski Dom Kultury w Dęblinie. Dodatkowa atrakcją na holu Ratusza Miejskiego była wystawa fotograficzna pt. „Od Ireny 1854 do Dęblina 1954. Ludzie, Wydarzenia, Przestrzeń Publiczna”, którą przygotował były Radny Miasta Dęblin Krzysztof Karbowski.

 

 

Oczywiście takie wydarzenie jest ciężkie do opisania, oprócz powyższych informacji było głośno, radośnie i kolorowo, a moc życzeń płynących na ręce burmistrz miasta i przewodniczącego rady nie miała końca.

 


Skontaktuj się z autorem tekstu: admin
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Macie ochotę na kino Sybilla w Puławach? Możecie wybrać się na spotkanie z ulubionymi bohaterami.  ...
Fot. Free-Photos/pixabay
Gmina Ryki rozpoczyna przygotowania do pozyskania zewnętrznych środków finansowych na kolejną inwe...
Na zdjęciu zawodnik nr 405
W dniu 7 lipca ulicami Dęblina przejechał ultramaraton rowerowy.    To trzecia edycja wyjątko...
#GaszynChallenge to akcja strażaków ochotników z Gaszyna. Zaczęło się od zbiórki na ...

KRONIKA
WSZYSTKIE +
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:OSTATNIE KOMENTARZE
WSZYSTKIE +
Fit&Fun
WSZYSTKIE
MIASTO DĘBLIN
WSZYSTKIE +
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY
ZAMÓW NASZ NEWSLETTER
Zarejestruj się aby otrzymywać nasz darmowy newsletter!
My nie spamujemy. Cenimy twoją prywatność!
OGŁOSZENIA DROBNE
WSZYSTKIE +
KUPIE ODZNACZENIA,ODZNAKI,MEDALE,ORDERY STARE WOJSKOWE TELEFON 694-972-047
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mun...
Szczegóły ogłoszenia

KUPIE DOKUMENTY,ZDJĘCIA,LEGITYMACJE STARE WOJSKOWE TELEFON 694972047
Kupie dokumenty z drugiej wojny światowej i starsze listy z obozów koncentracyjnych,legitymacje, stare pisma, dyplomy, dokumenty...
Szczegóły ogłoszenia

Szukam 3 Kobiet Do Promowania E-sklepu
Praca online - promowanie e-sklepu. Poprowadzę Cię krok po kroku. Szkolenia produktowe i rozwojowe. Polecasz sklep - dostan...
Szczegóły ogłoszenia

Kupie stare ordery, medale, odznaki, odznaczenia
Kupię stare odznaki, odznaczenia, medale, ordery, wpinki,orzełki, naszywki itp.: wojskowe oraz cywilne, dyplomy, zaświadczenia i...
Szczegóły ogłoszenia

Praca Ubojnia Artus Maciejowice
Firma Artus Maciejowice oferuje pracę na stanowiskach: -pracownik magazynu żywca; -rzeźnik; -pracownik fizyczny do prac związ...
Szczegóły ogłoszenia
Pogoda Dęblin z serwisu
NA GÓRĘ STRONY +
Podobne serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Dęblin24.eu to niezależne medium elektroniczne w Dęblinie - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@deblin24.eu lub 795-495-037
facebook