Dzisiaj jest sobota, 13 kwietnia 2024 r., 104 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | FORUM | WIDEO | GALERIA | Z SIECI | KUCHNIA D24
UPKS Błękitni Leopoldów

Bardzo dobrze zaprezentowali się nasi zawodnicy w niedzielnym (25.10.15) inauguracyjnym spotkaniu wygrywając 8:2. Mecz od samego początku był pod dyktando naszej drużyny. W pierwszych grach Paweł Gawryołek pewnie pokonał Adama Kleczkowskiego 3:0. Zgoła odmienny wynik zanotował Norbert Jóźwiak, który uległ 0:3 Jarosławowi Maruszczakowi. W drugiej parze Zbyszek Kuźmiak wygrał 3:0 z Wojciechem Dziobą oraz Marcin Grzyb 3:0 z Romanem Piechnikiem.

 

 Czytaj więcej (kategoria: Top, Aktualności, Sport, dodano: 26-10-2015 19:06, odsłon: 2739)
fot. M.B

W piątek, 9 października ulicami Dęblina przeszedł Marsz Różowej Wstążki. Jego głównym celem było zachęcenie kobiet do poddawania się badaniom profilaktycznym, co pomaga wykryć raka piersi we wczesnym stadium.

 

 

Nie przypadkowo marsz odbył się teraz, ponieważ Ministerstwo Zdrowia nazwało październik miesiącem walki z rakiem piersi.

 

 

 

Marsz Różowej Wstążki to jeden ze sposobów promowania profilaktyki przeciwrakowej u kobiet. Rak piersi jest najczęstszym nowotworem złośliwym u pań. Samobadaniei wykonywanie profilaktycznych badań przesiewowych zwiększa prawdopodobieństwo wykrycia choroby we wczesnym stadium.

 

 Czytaj więcej (kategoria: Miasto Dęblin, Top, Aktualności, dodano: 23-10-2015 09:43, odsłon: 3055)
fot. M.B

Tematem przewodnim debaty było bezpieczeństwo w ruchu drogowym na terenie miasta Dęblin oraz problematyka dopalaczy. Spotkanie miało na celu zdiagnozowanie problemów i oczekiwań społeczeństwa oraz wypracowanie modelu współpracy Policji i samorządu na rzecz poprawy bezpieczeństwa w mieście. 

 

Debata społeczna odbyła się pod koniec września w Ratuszu Miejskim z udziałem przedstawicieli Policji, Burmistrza Miasta Dęblin i zainteresowanych mieszkańców.

 

 Czytaj więcej (kategoria: Miasto Dęblin, Top, Aktualności, dodano: 23-10-2015 09:13, odsłon: 4469)

Biuro Rady Miasta Dęblin informuje, że w dniu 29 października 2015 r. o godz. 9.00 odbędzie się XIV sesja Rady Miasta Dęblin w sali nr 1 Ratusza Miasta (Dęblin, ul. Rynek 12) z następującym porządkiem obrad:

 

Porządek posiedzenia:

1. Otwarcie sesji.

2. Przedstawienie porządku obrad.
3. Informacja o pracach Przewodniczącego Rady i Burmistrza Miasta w okresie między sesjami.

4. Zapytania, interpelacje i wnioski.
5. Informacja o stanie realizacji zadań oświatowych w mieście Dęblin za rok szkolny 2014/2015.
6. Analiza stanu gospodarki odpadami komunalnymi na terenie Miasta Dęblin za 2014 rok.
7. Informacja dotycząca funkcjonowania komunikacji miejskiej na terenie miasta Dęblin.

8. Rozpatrzenie projektów uchwał w sprawach:
a) wyboru ławników na kadencję 2016 – 2019;
b) wprowadzenia zmian w uchwale budżetowej Miasta Dęblin na 2015 rok;
c) określenia wysokości stawek podatku od nieruchomości obowiązujących na obszarze gminy Dęblin na rok 2016;
d) określenia wysokości rocznych stawek podatku od środków transportowych na rok 2016;
e) określenia wzorów deklaracji i informacji podatkowych w zakresie podatku od nieruchomości, rolnego i leśnego;
f) zabezpieczenia środków finansowych niezbędnych do zakupu samochodu ratowniczo-gaśniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej Dęblin-Masów;
g) wprowadzenia opłaty targowej i określenia zasad ustalania i poboru oraz terminów płatności, wysokości stawek opłaty i zarządzenia jej poboru w drodze inkasa;
h) zmiany szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych i zagospodarowania tych odpadów w zamian za uiszczoną przez właściciela nieruchomości opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi;
i) nabycia działki nr 4058/2 położonej w Dęblinie przy ul. 15 Pułku Piechoty Wilków;
j) wyrażenia zgody na zawarcie umów dzierżawy działek położonych w Dęblinie;
k) zajęcia stanowiska dotyczącego Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Dęblinie.

9. Informacja Przewodniczącego Rady Miasta i Burmistrza Miasta w zakresie złożonych oświadczeń majątkowych.
10. Odpowiedzi na zapytania, interpelacje i wnioski.
11. Zatwierdzenie protokołu z XIII sesji Rady Miasta.

12. Zamknięcie sesji.

 

 bip.um.deblin.pl

 

 (kategoria: Miasto Dęblin, Top, Aktualności, dodano: 22-10-2015 21:57)

Biuro Rady Miasta w Dęblinie informuje, że

w dniu 27 października 2015 r. o godz. 9.30 w sali nr 1 Ratusza Miasta odbędzie się wspólne posiedzenie wszystkich Komisji Rady Miasta według następującego porządku:

 

 

1. Sprawa utworzenia „Miejskiego Centrum Kultury i Rekreacji” poprzez rozszerzenie zadań Miejskiego Domu Kultury w Dęblinie połączonego z Miejską Biblioteką Publiczną w Dęblinie.
2. Zaopiniowanie materiałów na 14. sesję Rady Miasta.
3. Sprawy różne.
 
Szczegółowe informacje znajdują się w Biuletynie Informacji Publicznej

 

 

 (kategoria: Miasto Dęblin, Top, Aktualności, dodano: 22-10-2015 21:28)

Rokrocznie – od 1997r., gdy po raz pierwszy przyznano stypendium - uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Dęblinie otrzymują stypendium Prezesa Rady Ministrów. Jest ono fundowane najlepszym uczniom szkół ponadgimnazjalnych kończących się egzaminem dojrzałości. Przyznaje się je jednemu uczniowi danej szkoły na okres od września do czerwca w danym roku szkolnym.

 

 Czytaj więcej (kategoria: Top, Aktualności, ZSO, SP nr 5 i Gimn 5 - Dęblin, dodano: 22-10-2015 18:30, odsłon: 3183)

Kochani! Aby powstał rejon w Dęblinie poszukiwani są wolontariusze do SZLACHETNEJ PACZKI, która organizowana jest przez Stowarzyszenie Wiosna. 

 

Ważne! 

 

Wolontariusze potrzebni są do poniedziałku oraz będą mogli uczestniczyć w szkoleniu 7 lub 8 listopada na wdrożenie do projektu.

 

Co to jest Szlachetna Paczka i na czym polega wolontariat?

 

To projekt, w którym Darczyńcy przygotowują paczki dla rodzin, które tego najbardziej potrzebują. Adresy rodzin pozyskiwane są przez wolontariuszy działających w danym regionie.

 

Wolontariusze naszego regionu będą zbieraćć historie rodzin z okolic Dęblina, spotkają się z nimi, rozmawiają, pytają jakie mają potrzeby i jeśli rodzina będzie włączona do projektu to w grudniu otrzyma paczkę z tym co potrzebuje.

 

Chętni do pomocy proszeni są o kontakt z panią Anną Bajson, tel: 533524070

 

 (kategoria: Top, Aktualności, Powiat, dodano: 22-10-2015 17:41)

Miejski Dom Kultury w Dęblinie oraz Michał Pastuszak zaprasza na koncert zespołu Michał Pastuszak i Poławiacze Pereł. Koncert odbędzie się 30 października 2015 r., o godzinie 19.00 w kompleksie Wyspa Wisła w Stężycy. Wstęp na koncert to tylko 10 zł, a cały dochód z koncertu zespół przeznacza na leczenie Kajtka. 

 

O zakręconej akcji dla Kajtka pisaliśmy TUTAJ

 

Ponadto pomóc Kajtkowi możemy jeszcze wysyłając sms - szczegóły TUTAJ

 

 Czytaj więcej (kategoria: Top, Aktualności, Powiat, dodano: 21-10-2015 11:22, odsłon: 4185)
fot. Daniel Gogłoza

 Akcja „Jeździmy Bezpiecznie!” zorganizowana została już po raz trzeci przez Główny Inspektorat Transportu Drogowego i cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród miłośników motoryzacji oraz osób, które na co dzień prowadzą pojazdy i chcą doskonalić swoje umiejętności w tym zakresie. Trzecia edycja akcji została zorganizowana w niedzielę 18.10 w Ułężu na terenie Moto Park Ułęż. W Ułężu akcja „Jeździmy Bezpiecznie” odbyła się po raz pierwszy. 

 

 Czytaj więcej (kategoria: Top, Aktualności, Ułęż, dodano: 21-10-2015 09:58, odsłon: 1989)

Jak informuje nas Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Rykach, na terenie powiatu ryckiego, w okresie od 12 do 19 października 2015 roku odnotowano następujące zdarzenia: 

 

12.10.2015 r.

 • Kłoczew, ul. Krótka - pochylony słup nad jezdnię. Po dojechaniu na miejsce zdarzenia KDR (kierujący działaniami ratowniczymi) uzyskał informację od policji, że kombajn jadący jezdnią nie zachował należytej ostrożności doprowadzając do zaczepienia o linie telekomunikacyjną co doprowadziło do częściowego jej  zerwania  oraz do pochylenia się słupa nad jezdnię co stwarzało zagrożenie dla ruchu pojazdów oraz pieszych. Działania nasze polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, następnie za pomocą SHD - 25 odczepiono pozostałe przewody od słupa. Pracownicy techniczni sieci "Orange" przy pomocy posiadanego sprzętu ustawili słup.
 • Rycza gm. Nowodwór – usunięcie drzewa blokującego jezdnie. Działania nasze polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, następnie za pomocą piły spalinowej do drewna pocięto drzewo na mniejsze kawałki i usunięto je na pobocze jezdni.
 • Stężyca, ul. Błońska – strażacy zostali zadysponowani do tlącej się drewnianej obudowy kominka na paliwo stałe. Działania zastępów polegały na ugaszeniu za pomocą hydronetki tlącej się obudowy, a następnie zdemontowali ją co pozwoliło zlokalizować  i ugasić  pożar. Dalsze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i dokładnym przewietrzeniu pomieszczeń.

13.10.2015 r.

 • Ryki, ul. Słowackiego - usunięcie drzewa z kanału odpływowym, konary i gałęzie drzewa wystawały nad chodnikiem i ulicą stwarzając zagrożenie dla przechodniów i samochodów przejeżdżających ulicą. Działania zastępu polegały na zabezpieczeniu terenu akcji, usunięciu gałęzi i konarów przy użyciu mechanicznej piły do cięcia drewna i złożeniu ich na poboczu. W działaniach brał udział zastęp z KP PSP w Rykach.

14.10.2015r.

 • Stężyca – nadłamane konary drzewa. Po dojechaniu ma miejsce zdarzenia stwierdzono, że w wyniku silnego wiatru zostały nadłamane konary drzew znajdujących się nad chodnikiem, które stwarzały zagrożenie dla przechodniów. Dojazd był utrudniony ze względu na bardzo wąską drogę dojazdową. Działania straży pożarnej polegały na usunięciu konarów przy pomocy SHD 25 i piły spalinowej. W działaniach  brał udział zastęp straży pożarnej z KP PSP w Rykach.
 • Moszczanka gm. Ryki – zderzenie dwóch samochodów osobowych, jedna osoba poszkodowana. W wyniku zderzenia jeden samochód dachował kilkukrotnie i wpadł do przydrożnego rowu, natomiast drugi znajdował się na pasie drogowym i go blokował. Przed przybyciem straży pożarnej na miejscu zdarzenia znajdował się ZRM, który opatrywał ranną kobietę. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu dopływu prądu w pojazdach oraz na kierowaniu ruchem drogowym do czasu przyjazdu Policji. Po zakończeniu czynności policyjnych samochód, który blokował pas jezdni, na prośbę policji został zepchnięty pobocze. W działaniach  brały udział 2 zastępy straży pożarnej z KP PSP w Rykach.

15.10.2015 r.

 • Czernic gm. Kłoczew – pożar sadzy w kominie. Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustaliłem, że w kominie dymowym c.o. budynku mieszkalnego krytego blachą doszło do zapalenia się sadzy. Właściciel wygasił piec c.o. przed naszym przybyciem. Po przeprowadzonym rozpoznaniu nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca działań, a następnie zamknięciu dopływu powietrza do komina. Działanie to doprowadziło do ugaszenia ognia. Po sprawdzeniu komina działania zakończono. W działaniach  brał udział zastęp straży pożarnej z KP PSP w Rykach.
 • Białki Dolne gm. Ułęż – usunięcie gniazda os w budynku szkoły. Gniazdo znajdowało się w podbitce dachu na wysokości 7m. Osy zagrażały dzieciom przebywającym w budynku i w jego pobliżu. Działania zastępu polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Ze względu na linię wysokiego napięcia przebiegającą wzdłuż drogi i niemożność wykorzystania podnośnika SHD-25, na miejsce zdarzenia zadysponowano jednostki OSP z drabinami nasadkowymi. Po przyjeździe na miejsce zastępów OSP Białki Dolne i OSP Ułęż przystąpiono do wykonaniu dostępu do gniazda os. OSP Ułęż wykonało oświetlenie terenu akcji. Ze względu na brak możliwości dostępu do gniazda miejsce występowania owadów zostało zabezpieczone oraz użyto środka owadobójczego.
 • Dęblin, ul. Stężycka – zatrzymanie akcji serca u kobiety. Przed przybyciem zastępu straży pożarnej lekarka z przychodni wraz z policjantem prowadzili resuscytacje krążeniowo-oddechową kobiety przy użyciu worka samorozprężalnego. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podłączeniu tlenu do worka i kontynuowaniu RKO do czasu przybycia ZRM. Następnie nasza pomoc polegała na kontynuowaniu zewnętrznego masażu serca. Lekarz z ZRM po przeprowadzeniu reanimacji stwierdził zgon. W działaniach  brał udział zastęp straży pożarnej z KP PSP w Rykach.

17.10.2015 r.

 • Ryki ul. Słowackiego – kolizja drogowa dwóch samochodów osobowych. Podróżujący pojazdami uczestniczącymi w zdarzeniu opuścili pojazdy o własnych siłach nie doznając żadnych obrażeń. Działania zastępu polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, następnie odłączono akumulatory i zakręcono butle z gazem LPG. Dalsze czynności polegały na usunięciu rozbitych elementów karoserii z jezdni oraz zneutralizowaniu rozlanych płynów eksploatacyjnych. Na zakończenie działań usunięto z jezdni jeden z uszkodzonych pojazdów, który tarasował pas ruchu. Drugi z pojazdów uczestniczący w zdarzeniu znajdujący się częściowo na jezdni został przekazany na piśmie patrolowi Policji w celu zabezpieczenia do czasu zabrania go przez właściciela. W działaniach brał udział zastęp z KP PSP w Rykach.
 • Droga Krajowa nr 17 – rozlany olej napędowy na prawym pasie drogi krajowej nr 17 w kierunku do Warszawy na 76, 78, 80, 83, 84, 86 i 90 kilometrze. Działania dwóch zastępów z KP PSP  w Rykach polegały na neutralizacji powstałych plam, a następnie zmyciu jezdni wodą za pomocą zraszaczy.
 • Droga Powiatowa Kłoczew – Czernic - zanieczyszczona jezdnia przez błoto. Po dojechaniu jednostek na miejsce zdarzenia stwierdzono, że na drodze powiatowej zalega duża ilość błota, które stwarza niebezpieczeństwo dla ruchu drogowego jak również dla pieszych. Działania nasze polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz usunięci błota z jezdni za pomocą łopat, następnie podanie dwóch prądów pozwoliło usunąć resztki błota z jezdni.

18.10.2015 r.

 • Lasocin gm. Ryki – pożar słomy na polu. Pożar nie stwarzał zagrożenia. Na miejscu pożaru byli funkcjonariusze policji. Działania zastępów polegały na podaniu wody oraz przerzuceniu słomy za pomocą wideł. Pożar został zlokalizowany i ugaszony. W działaniach brały udział 1 zastęp
  z KP PSP w Rykach i 2 zastępy OSP.

 

 

 Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, Top, Kronika , dodano: 21-10-2015 09:21, odsłon: 2341)

KRONIKA
WSZYSTKIE +
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:OSTATNIE KOMENTARZE
WSZYSTKIE +
Fit&Fun
WSZYSTKIE
MIASTO DĘBLIN
WSZYSTKIE +
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY
OGŁOSZENIA DROBNE
WSZYSTKIE +
Szybka gotówka
Szybka gotówka na dowolny cel. Do kwoty 700.000,00 PLN. wystarczy dowód osobisty. dopuszcza się możliwość podpisania umowy. więc...
Szczegóły ogłoszenia

Odkryj Wyjątkowe Skarby Modowe!
Szukasz unikalnych ubrań dla siebie i Twoich pociech? Moja strona to idealne miejsce dla Ciebie! Zapraszam do odwiedzenia mojego...
Szczegóły ogłoszenia

Pioneer DJ XDJ-RX3, Pioneer XDJ-XZ, Pioneer DJ OPUS-QUAD, Pioneer DDJ-FLX10
Cały nasz sprzęt DJ-ski jest wysyłany z naszego magazynu w HISZPANII. Oferujemy ekspresową dostawę do większości...
Szczegóły ogłoszenia

Oryginał Apple iPhone 15 Pro, iPhone 15 Pro Max , iPhone 15, iPhone 15 Plus
Wszystkie nasze telefony komórkowe są wysyłane z naszego magazynu w HISZPANII. Dostarczamy do wszystkich krajów na ...
Szczegóły ogłoszenia

Kuchnie węglowe, na drewno, pellety, piecyki, kominki
Gdy zawiedzie główne ogrzewanie domu (awaria, brak prądu), każde urządzenie grzewcze na drewno jest bardzo dobrym zabezpieczeni...
Szczegóły ogłoszenia
NA GÓRĘ STRONY +
Podobne serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Dęblin24.eu to niezależne medium elektroniczne w Dęblinie - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@deblin24.eu lub 795-495-037
facebook