Dzisiaj jest wtorek, 16 lipca 2024 r., 198 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | FORUM | WIDEO | GALERIA | Z SIECI | KUCHNIA D24

W poniedziałek, 25 stycznia 2016 roku odbyło się ważne dla Dęblina i jego młodych reprezentantów wydarzenie. Na sali konferencyjnej Urzędu Miasta Dęblin uroczystą sesją zainaugurowała swoją pracę Młodzieżowa Rada Miasta Dęblin
I kadencji. Zgodnie ze statutem rady pierwsze obrady rozpoczął Przewodniczący Rady Miasta Dęblin, Waldemar Chochowski. 

 

 Czytaj więcej (kategoria: Miasto Dęblin, Top, Aktualności, dodano: 09-02-2016 10:30, odsłon: 4060)

Jeszcze tylko kilka dni i uczniowie z terenu Lubelszczyzny będą mieć dwa tygodnie czasu wolnego od szkoły. Dokładnie ferie zimowe na Lubelszczeźnie rozpoczną się w poniedziałek 15 lutego, a do szkoły uczniowie powrócą 29 lutego. Jak co roku dębliński Dom Kultury przygotował z tej okazji mnóstwo zajęć i atrakcji dla dzieci. 

 

 

 Czytaj więcej (kategoria: Top, Aktualności, Powiat, dodano: 09-02-2016 10:19, odsłon: 2019)
Dęblin24

Wczoraj na Starych Stawach z niewiadomych jeszcze przyczyn zapalił się budynek mieszkalny. W wyniku pożaru poszkodowana została jedna osoba, która po udzieleniu pierwszej pomocy została przewieziona do szpitala w Rykach. W akcji gaśniczej udział brały trzy zastępy straży pożarnej. 

 

 Czytaj więcej (kategoria: Top, Aktualności, Kronika , dodano: 08-02-2016 07:14, odsłon: 2392)

Sesję budżetową Rady Miasta Dęblin można nazwać hucpą. Przygotowany przeze mnie projekt budżetu został zmarginalizowany przez słynną 12- stkę z klubu radnych Razem dla Dęblina. Budżet został rozdrapany, tak aby każdy radny klubu dostał „ochłap” za podniesienie ręki a lwią część zagarnął prowadzący obrady radny A. Banaś na remont ulicy Wiejskiej, inwestycji bez przygotowania (brak podziału działek prywatnych i przekazania ich pod drogę, brak kanalizacji, e.t.c.)

 

 

 Czytaj więcej (kategoria: Miasto Dęblin, Top, Aktualności, dodano: 06-02-2016 07:46, odsłon: 3618)

W okresie od 1 lutego do 28 lutego 2016 r. zostanie ogłoszony trzeci konkurs grantowy na wsparcie inicjatyw lokalnych w ramach projektu "Mikrodotacje FIO Lubelskie Lokalnie", którego operatorem jest Fundacja Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej.

 

Pojedynczy grant będzie wynosił od 2000 zł do 5000 zł, a projekty będzie można realizować od 1 maja do 30 września 2016 r. Spotkanie informacyjne odbędzie się 12 lutego 2016 roku o godzinie 14:00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Stężycy - ul. Królewska 4, Stężyca.

 

 

 (kategoria: Top, Aktualności, Powiat, dodano: 06-02-2016 07:21)

Jeśli w Waszej obecności osoba pod wpływem alkoholu zamierza prowadzić samochód, rower czy inny pojazd po drodze publicznej, nie pozwólcie jej na to! Pamiętajmy, że konsekwencje jazdy po pijanemu często są dramatyczne.

 

Jak informuje nas rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Rykach, podkom. Jacek Wójcik większość działań funkcjonariuszy policji na drogach powiatu to zatrzymania użytkowników ruchu drogowego będących w stanie nietrzeźwości. Niestety osób prowadzących na podwójnym gazie wciąż przybywa.

 

 Czytaj więcej (kategoria: Top, Aktualności, Kronika , dodano: 04-02-2016 09:34, odsłon: 2284)
Archiwum

W ten jedyny dzień w roku nie warto liczyć kalorii i bez wyrzutów sumienia można delektować się smakiem słodkich wypieków z nadzieniem różanym, czekoladowym, czy też tradycyjnym. Oprócz pączków tego dnia zajadamy się także faworkami, zwanymi w niektórych regionach chrustem lub chruścikami. Według jednego z przesądów, jeżli ktoś w tłusty czwartek nie zje ani jednego pączka, to w dalszym życiu średnio będzie mu się wiodło. 

 

 Czytaj więcej (kategoria: Top, Aktualności, Powiat, dodano: 04-02-2016 08:47, odsłon: 1948)

W tym roku w dniach 18.01 do 22.01 odbył się Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Pastorałek. Na przesłuchaniu koncertowym zaprezentowało się 1580 uczestników. W ciągu 5 dni jury wysłuchało 340 prezentacji. Celem festiwalu jest ożywienie narodowej tradycji kolędowania. Wykonawcy zaprezentowali kolędy i pastorałki zarówno te doskonale znane, jak i trochę zapomniane.

 

 Czytaj więcej (kategoria: Top, Aktualności, Kultura, dodano: 03-02-2016 17:29, odsłon: 2587)

W ostatni weekend stycznia odbył się w Brzegu Dolnym Otwarty Puchar Polski Taekwon-do ITF (Polish Open). Ta ogólnopolska impreza zgromadziła blisko 200 taekwondoków z całej Polski. Nie mogło na niej zabraknąć również reprezentacji Dęblińskiej Szkoły Taekwon-do. Czytaj więcej (kategoria: Top, Aktualności, Sport, dodano: 02-02-2016 12:30, odsłon: 3590)

W Piątek, 29-go stycznia o godz. 10.00 odbył się XXI Przegląd Kolęd i Pastorałek, który oficjalnie otworzyła Agata Osika-Kucharska - Dyrektor MDK. 

 

W imprezie udział wzięło 6 zespołów wokalnych.

 

Skład jury tradycyjnie stanowili Ewa Rząsa - muzyk w MDK Dęblin, organizator Przeglądu oraz Andrzej Sar -muzyk w WOK w Lublinie, członek chóru Teatru Muzycznego w Lublinie.

 

 

 
 
 


Czytaj więcej (kategoria: Top, Aktualności, Kultura, dodano: 29-01-2016 22:20, odsłon: 2827)

KRONIKA
WSZYSTKIE +
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:OSTATNIE KOMENTARZE
WSZYSTKIE +
Fit&Fun
WSZYSTKIE
MIASTO DĘBLIN
WSZYSTKIE +
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY
OGŁOSZENIA DROBNE
WSZYSTKIE +
Profesjonalne Usługi Konserwacji Dachów
Mycie, czyszczenie, malowanie i impregnacja dachów. Obsługujemy domy jednorodzinne, obiekty sakralne, szkoły, hale i domki letni...
Szczegóły ogłoszenia

BARMANKA; KUCHARKA; POMOC KUCHENNA
Zatrudnimy osoby do lokalu gastronomicznego w Maciejowicach, praca na pełny etat oraz do pracy dorywczej. Osoby z doświadczeniem...
Szczegóły ogłoszenia

Syndyk sprzeda nieruchomość
Syndyk Marka Zapały osoby fizycznej nieprowadzącej działalności gospodarczej , ogłasza sprzedaż z wolnej ręki: - udział 1/2 ...
Szczegóły ogłoszenia

Instalacje SIECI KOMPUTEROWYCH
Jesteśmy wykonawcą teletechniki, instalacji teleinformatycznych i elektrycznych w OBIEKTACH PRZEMYSŁOWYCH, HALACH MAGAZYNOWYCH...
Szczegóły ogłoszenia

Domek drewniany letniskowy całoroczny 4m/5m 20mm
Zapraszamy do zakupu naszego całorocznego domku letniskowego, który można łatwo złożyć samodzielnie dzięki prostym instrukcjom o...
Szczegóły ogłoszenia
NA GÓRĘ STRONY +
Podobne serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Dęblin24.eu to niezależne medium elektroniczne w Dęblinie - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@deblin24.eu lub 795-495-037
facebook