Dzisiaj jest czwartek, 08 czerwca 2023 r., 159 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | FORUM | WIDEO | GALERIA | Z SIECI | KUCHNIA D24

Kubuś Puchatek to postać kochana na całym świecie. Nic więc dziwnego, że doczekał się nawet swojego święta.

 

Nieoficjalny Dzień Kubusia Puchatka obchodzony jest 18 stycznia, czyli w rocznicę urodzin Alana Aleksandra Milne'a - pisarza, który stworzył postać misia o małym rozumku.

 

Święto to stało się okazją do zorganizowania przez MBP Filia Wiślana lekcji bibliotecznej dla uczniów klasy pierwszej ze Szkoły Podstawowej Nr5 w Dęblinie.

 



Czytaj więcej (kategoria: Top, Aktualności, Kultura, dodano: 16-02-2023 16:55, odsłon: 275)

Miasto Dęblin jako jedno z niewielu w Polsce, może poszczycić się obecnością i działaniami na swoim terenie Orkiestry Wojskowej. Pragnąc wykorzystać po raz kolejny potencjał tej niezwykle zdolnej formacji zorganizowany został już po raz trzeci „Koncert Noworoczny”, który odbył się w dniu 10 lutego br. o godz. 18, w Sali Widowiskowej Klubu Uczelnianego Lotniczej Akademii Wojskowej.

 

Koncert w wykonaniu Orkiestry Wojskowej w Dęblinie pod batutą Kapelmistrza por. Marcina Bąby, dostarczył nam wielu pozytywnych emocji i pięknych uniesień artystycznych. Wydarzenie uświetnili wspaniali soliści: Bogumiła Dziel-Wawrowska, Piotr Rafałko i st. chor. sztab. Robert Szczerba, a koncert poprowadził Tomasz Szuran - konferansjer Orkiestry Koncertowej Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego, który niezwykle barwnie wprowadzał nas w kolejne utwory, przedstawiając ich historię oraz przekonywał jak ważna w twórczości jest inspiracja.



Czytaj więcej (kategoria: Top, Aktualności, Miasto Dęblin, dodano: 15-02-2023 21:15, odsłon: 394)
SP ZOZ w Dęblinie

Dyrektor Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej przy ul. Rynek 14 w Dęblinie Urszula Pielacka-Chodoła złożyła wniosek o dofinansowanie w ramach projektu „Dostępność Plus dla Zdrowia” już 2019 roku.

 

Wspólnymi siłami, dzięki ogromnemu zaangażowaniu dyrekcji oraz pracowników SPZOZ wniosek pomyślnie przeszedł wszystkie etapy weryfikacji.

 

Decyzję o przyznaniu grantu w wysokości 644 411,50 tys. zł otrzymano w grudniu 2021 roku. Następnie przez cały 2022 rok realizowano zadania przewidziane w harmonogramie przedsięwzięcia pn. „Dostosowanie POZ placówki SPZOZ w Dęblinie do standardów dostępności plus”.

 



Czytaj więcej (kategoria: Top, Aktualności, Miasto Dęblin, dodano: 14-02-2023 18:45, odsłon: 563)

W Dęblinie 12 lutego 2023 r. (w niedzielę) odbędą się  „Dęblińskie obchody 81. rocznicy powołania Armii Krajowej”, na które zaprasza Parafia Rzymskokatolicka pw. Świętego Piusa V Papieża w Dęblinie, Koło Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej w Rykach im. Majora Mariana Bernaciaka „Orlika”, Oddział Dębliński Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego im. Augusta Sochackiego, Miejski Dom Kultury w Dęblinie, Dęblińskie Koło Ligi Morskiej i Rzecznej.

 



Czytaj więcej (kategoria: Top, Aktualności, Powiat, dodano: 09-02-2023 21:11, odsłon: 627)

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie ogłosił dziś (09.02.) nabór wniosków w programie „Mały strażak”. O pieniądze mogą się starać jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z woj. lubelskiego. Kwota pojedynczej dotacji wyniesie do 25 tys. zł. Wnioski można składać do 3 marca.

 

– Druhowie i druhny Ochotniczych Straży Pożarnych stoją na straży naszego bezpieczeństwa. Zapobiegają i likwidują skutki katastrof naturalnych, chronią lasy i łąki oraz dobytek mieszkańców wsi i małych miast. Dlatego konsekwentnie wspieramy jednostki OSP i wyposażamy je w niezbędny sprzęt. Tylko w 2023 roku przeznaczyliśmy na to ponad 62 miliony złotych, co pozwoli dofinansować ponad 3300 ochotniczych straży w całej Polsce – podkreśla Anna Moskwa, minister klimatu i środowiska.

 

 



Czytaj więcej (kategoria: Top, Aktualności, Powiat, dodano: 09-02-2023 20:49, odsłon: 298)

Cytując wieszcza dyrektor ZSO w Dęblinie pani Joanna Pardo otworzyła bal studniówkowy klasy czwartej Liceum Ogólnokształcącego. Impreza rozpoczęła się 4 lutego o godzinie 20.00 w Sali Bankietowej Wisełka w Stężycy.

 

Klasa 4b (wychowawca Martyna Dmowska) zaprezentowała swój układ poloneza tańczony do utworu Wojciecha Kilara z filmu „Pan Tadeusz”, do którego uczniowie zostali przygotowani przez panią Elżbietę Smolińską – Cieśla, nauczycielkę wychowania fizycznego.



Czytaj więcej (kategoria: Top, Aktualności, ZSO, SP nr 5 i Gimn 5 - Dęblin, dodano: 09-02-2023 18:35, odsłon: 628)

W ostatnich dniach została sfinalizowana kolejna, cykliczna akcja społeczna zorganizowana dla placówek oświatowych w Dęblinie przez p. Renatę Grążkę – mamę uczennicy SP nr 5 „Z elektrośmieci radość dal dzieci”.

 

Patronat nad akcją objęli: Burmistrz Miasta Dęblin – p. Beata Siedlecka oraz Dowódca 41 Bazy Lotnictwa Szkolnego – p. płk pil. dr inż. Paweł Marcinkowski.

 

W tej edycji społeczność Dęblina zbierała elektrośmieci na rzecz SP nr 5.

 



Czytaj więcej (kategoria: Top, Aktualności, ZSO, SP nr 5 i Gimn 5 - Dęblin, dodano: 09-02-2023 18:26, odsłon: 328)

W sobotę 4 lutego 2023 roku dwie uczennice LO w Dęblinie Aleksandra Baran (4 LO) i Alicja Jakubik (2LO) wzięły udział w zawodach okręgowych XLIX Olimpiady Geograficznej.

 

Zawody odbyły się w Lublinie, na Wydziale Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej UMCS. Etap ten składał się z trzech egzaminów pisemnych (po 45 min każdy) i obejmował zagadnienia związane z aktualną sytuacją geograficzną w Europie i na Świecie.

 



Czytaj więcej (kategoria: Top, Aktualności, ZSO, SP nr 5 i Gimn 5 - Dęblin, dodano: 09-02-2023 18:20, odsłon: 313)

Od poniedziałku 09.01.23r. do piątku 13.01.23r. dziesięcioro uczniów LO: Mateusz Pasek, Kamil Ruszuk, Bartosz Cybulski i Nikodem Pataj (Fortnite) oraz Jakub Jawoszek, Bartosz Czerski, Markus Oniszek, Gabriela Wirkowska, Filip Łubek oraz Jakub Majek (League of Legends) - pod nazwą drużyny Podgrzybki- rywalizowało w międzyszkolnych rozgrywkach esportowych – Predator Games 2023.

 

Do turnieju zgłosiło się niemal 860 szkół.



Czytaj więcej (kategoria: Top, Aktualności, ZSO, SP nr 5 i Gimn 5 - Dęblin, dodano: 09-02-2023 17:14, odsłon: 517)

Miejski Dom Kultury w Dęblinie zaprasza na Walentynkowy Wieczór Artystyczny.

 

Termin: 17 lutego 2023 roku

Godzina: 18:00

Miejsce: Miejski Dom Kultury

 

Serdecznie zapraszamy



Czytaj więcej (kategoria: Top, Aktualności, Kultura, dodano: 09-02-2023 13:10, odsłon: 277)

KRONIKA
WSZYSTKIE +
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:



OSTATNIE KOMENTARZE
WSZYSTKIE +
Fit&Fun
WSZYSTKIE
MIASTO DĘBLIN
WSZYSTKIE +
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY
OGŁOSZENIA DROBNE
WSZYSTKIE +
Monar moje ocalenie to żywa historia wychodzenia z nałogu
Monar moje ocalenie to żywa historia wychodzenia z nałogu, oraz świadectwo na to, że wyleczenie jest możliwe. Książka cieszy s...
Szczegóły ogłoszenia

Noclegi na Mazurach, najpiękniejszym zakątku Polski
Noclegi na Mazurach, najpiękniejszym zakątku Polski. Mówią, że jak sobie pościelisz, tak się wyśpisz. My uważamy, że jak wybierz...
Szczegóły ogłoszenia

Roleta rzymska do Pergoli
Pora rozpocząć przygotowania do wiosny! Porządki w ogrodzie to jedno, jednakże jeśli chcecie,żeby słońce nie przeszkadzało Wam...
Szczegóły ogłoszenia

Serwis Ekspresów do kawy Saeco,Delonghi ,Krups oraz inne Warszawa tel. 22 300 25 25
Serwis Ekspresów do kawy Saeco,Delonghi ,Krups oraz inneOferujemy pogwarancyjny serwis ekspresów do kawy .Kawa Ekspresy Serwis ,...
Szczegóły ogłoszenia

Serwis Ekspresów do kawy Saeco,Delonghi ,Krups oraz inne Warszawa tel. 22 300 25 25
Serwis Ekspresów do kawy Saeco,Delonghi ,Krups oraz inneOferujemy pogwarancyjny serwis ekspresów do kawy .Kawa Ekspresy Serwis ,...
Szczegóły ogłoszenia
NA GÓRĘ STRONY +
Podobne serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Dęblin24.eu to niezależne medium elektroniczne w Dęblinie - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@deblin24.eu lub 795-495-037
facebook