We wtorek 11 grudnia 21 DH NS ,, WATAHA” w składzie Amelia, Iwona, Piotr i Jonasz wzięła udział w III Harcerskim Przeglądzie Kolęd i Pastorałek „Śpiewajmy i grajmy Mu 2018”, który odbył się w Klubie Dowództwa Garnizonu Warszawa.
Organizatorem Przeglądu była 293 WDH NS „Różana Piechota” działająca przy Szkole Podstawowej Specjalnej Nr 111 im. Stefana Starzyńskiego w Warszawie.
W czwartek 13 grudnia w klubie Bliżej Siebie uczestnicy klubu jak co roku zorganizowali wigilię klubową.
Przełamali się opłatkiem, złożyli sobie świąteczne życzenia oraz
spożywali wspólnie przygotowane pokarmy.
Przy wspólnym stole klubowicze śpiewali tradycyjne, polskie kolędy.
Było to także święto Witolda Zamojskiego.
Mikołajki to święto uwielbiane przez wszystkie dzieci małe i duże również.
W ten dzień czyli 6 grudnia Święty Mikołaj spotkał się z dziećmi w lokalu Miejskiej Biblioteki Publicznej.
Organizatorem Mikołajek był Zarząd Osiedla Irena w Dęblinie dla dzieciaków właśnie z tej dzielnicy.
Maraton Pisania Listów odbywa się co roku (w grudniu), kiedy przypada Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka.
Podczas wydarzenia - ludzie na całym świecie- mobilizują się do solidarnego przeciwstawienia się naruszeniom praw człowieka.
Do szczytnej akcji Amnesty International włączyli się po raz pierwszy, uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Dęblinie.
Pisaniu listów przyświecało hasło „SŁOWA MAJĄ MOC”.
Mamy zaszczyt zaprosić na XIV Powiatowy Konkurs Recytatorski im. Kolumbów, który odbędzie się 21 stycznia 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 3 w Dęblinie.
Wszelkie informacje znajdą Państwo na naszej stronie w zakładce Konkursy.
Na zgłoszenia czekamy do 15 stycznia 2019 r.
Serdecznie zapraszamy!
Organizatorzy:
Karolina Rymkiewicz-Rogacka
Zbigniew Cieloch
W dniach 16-18 listopada mieszkańcy miasta Dęblin oraz powiatu ryckiego wybrali się na Ukrainę.
Była to wycieczka historyczno – krajoznawcza, zorganizowana z okazji 100 lecia Odzyskania Niepodległości.
Głównym organizatorem był aktualny wiceprzewodniczący Rady Miasta Dęblin Leopold Świetliński oraz dęblińskie Biuro Turystyki Szkolnej.
Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” w Dęblinie oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Dęblinie zorganizowały 27. listopada b.r. spotkanie z okazji 50 rocznicy śmierci Zofii Kossak.
Przybyli goście wysłuchali wykładu poświęconego sylwetce Zofii Kossak-powieściopisarki, publicystki i działaczki katolickiej, wnuczki Juliusza Kossaka, córki Tadeusza Kossaka (bliźniaka malarza Wojciecha).
Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” w Dęblinie oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Dęblinie zorganizowały 27 listopada spotkanie z okazji 50 rocznicy śmierci Zofii Kossak.
Przybyli goście wysłuchali wykładu poświęconego sylwetce Zofii Kossak-powieściopisarki, publicystki i działaczki katolickiej, wnuczki Juliusza Kossaka, córki Tadeusza Kossaka (bliźniaka malarza Wojciecha).
ZESPÓŁ WOKALNY „PRECELKI” ZE SPECJALNEGO OŚRODKA SZKOLNO WYCHOWAWCZEGO W DĘBLINIE NA IV POWIATOWYM KONKURSIE PIOSENKI EKOLOGICZNEJ „ROZŚPIEWANA PRZYRODA” W STĘŻYCY
Dnia 27 listopada zespół wokalny „Precelki” w składzie: Amelia M, Iwona B, Karolina L, Piotr W, Mateusz B, uczestniczył w IV Powiatowym Konkursie Piosenki Ekologicznej „ROZŚPIEWANA PRZYRODA” zorganizowanym przez Szkołę Podstawową im. Marii Konopnickiej w Stężycy w ramach projektu „W zgodzie z naturą-projekt edukacji ekologicznej w gminie Stężyca”.
W styczniu przygotowano harmonogram działań i w ciągu całego roku realizowano przedsięwzięcia z okazji 100-rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Wśród zaplanowanych działań były: wystawa pamiątek związanych z tą rocznicą, wystawa książek prezentujących drogę do niepodległości poprzez XIX-wieczne powstania i I wojnę światową.
W bibliotece przygotowano wystawę „Dzieje i znaczenie symboli narodowych w życiu Polaków - godło, hymn, barwy narodowe, flaga”. W czytelni zorganizowano również wystawę fotografii pod hasłem „ W polskiej ziemi…”.