Dzisiaj jest niedziela, 23 stycznia 2022 r., 23 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | FORUM | WIDEO | GALERIA | Z SIECI | KUCHNIA D24
Mrówka 1
Małgorzata Gutowska-Adamczyk- pisarka, historyk, scenarzystka i dziennikarka na spotkaniu w dęblińskiej bibliotece.
Dodał: EdytaD, 09-09-2013 15:08, odsłon: 4017

Miejska Biblioteka Publiczna - Filia Wiślana gościła dziś Panią Małgorzatę Gutowską-Adamczyk, która jest pisarką, historykiem teatru, scenarzystką filmową oraz dziennikarką.  

 

Spotkanie odbyło się w ramach projektu Instytutu Książki adresowane przede wszystkim do czytelników korzystających z bibliotek publicznych. 

 

Dyskusyjny Klub Książki oparty jest na założeniu, że potrzebne są miejsca, w których można rozmawiać o wspólnie czytanych książkach oraz, że nie trzeba być krytykiem, by czerpać przyjemność z dyskutowania o literaturze.

 

Celem klubów jest także ożywienie środowisk skupionych wokół bibliotek oraz zachęcenie samych bibliotekarzy do kreowania mody na czytanie.

 

 

Na spotkanie w ramach DKK pisarka Małgorzata Gutowska-Adamczyk została zaproszona do jednej z naszych bibliotek. Autorka powieści m.in. takich jak "110 ulic", "220 linii" czy sagi pt. "Cukiernia pod Amorem" oraz wielu innych przedstawiła genezę powstania swoich powieści oraz przytoczyła wiele epizodów z życia prywatnego.

 

Wspominała, że jako uczennica była prymuską, a jako nauczyciel wychodziła z założenia, że uczniów należy uczyć myślenia, zamiast nakazu zapamiętywania regułek, które się wreszcie z czasem zapomina. Opowiadała o powstaniu scenariusza do serialu "Tata, a Marcin powiedział..." oraz o tym, że pisanie to jej marzenie od dziecka i terroryzowała wszystkich dookoła aby jej czytali zanim sama się nauczyła.

 

"Pisarz wie, co dzieje się w ludzkich głowach, Wy jesteście czytelnikami i wiecie, gdzie autor się nie wysilił" - mówiła do obecnych na spotkaniu.

 

Zaznaczyła też, że można być autorem wtedy kiedy się tego bardzo chce, a Pani Małgorzata nie tylko chciała być pisarką ale marzyła o tym i zrealizowała to marzenie z wysokimi wynikami. Oprócz tego, że zdobyła sympatię wiernych czytelników, to za powieść "13.Poprzeczna" otrzymała nagrodę przyznawaną przez Polską Sekcję IBBY "Książka Roku 2008"

 

Autorka pracuje już nad następną powieścią pt: "Fortuna i namiętności", która ukaże się w III tomach.

 

Pani Małgorzata tryskała humorem, którym natychmiast zaraziła swoich słuchaczy.  W trakcie spotkania można było nabyć książki autorki, na których chętnie składała autografy wraz z dedykacjami oraz z uśmiechem pozowała do pamiątkowych zdjęć.

 

W podziękowaniu za przybycie na spotkanie autorskie w ramach DKK, pisarka otrzymała prezent oraz kwiaty i zostawiła swój wpis w Księdze biblioteki.

 

 Skontaktuj się z autorem tekstu: EdytaD
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Wraz z kinem Sybilla w Puławach przygotowaliśmy dla Was jedno pojedyncze zaproszenie na dowolny seans&nbs...
Już 24 lutego do Kozienickiego Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka zawita zespół Old Breakout z w...
Przed nami jubileuszowy, 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Po rocznej przerwie spowodowane...
Niepowtarzalna okazaja zobaczyć Twierdzę Dęblin od wewnątrz z przewodnikiem.   19 lutego o godz. 9...

KRONIKA
WSZYSTKIE +
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:OSTATNIE KOMENTARZE
WSZYSTKIE +
Fit&Fun
WSZYSTKIE
MIASTO DĘBLIN
WSZYSTKIE +
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY
OGŁOSZENIA DROBNE
WSZYSTKIE +
Ferie w domu na Mazurach jak w górach!
Mazury to atrakcyjne miejsce wypoczynku przez cały rok, zwłaszcza gdy wybierze się tak wyposażone domy jak nasze. Zima zaś p...
Szczegóły ogłoszenia

Zarabiaj z nami w BetterStyle
W BetterStyle otrzymujesz korzyści już od pierwszego zamówienia. Możesz po prostu taniej kupować produkty dla siebie, łatwo za...
Szczegóły ogłoszenia

Skup Vw Sharan Seat Alhambra Tylko 2.0 Benzyna Gotówka
PILNIE KUPIĘ WYMIENIONE AUTA W KAŻDYM STANIE : VW SHARAN ,SEAT ALHAMBRA 2.0 BENZYNA NISSAN ALMERA N15SEDAN ,HATCHBACK 5 ...
Szczegóły ogłoszenia

Kup tabletki cyjankowe, proszek i płyn online, nie wymaga licencji!
E-MAIL:chemicalcity9@gmail.com Wiarygodni producenci i dostawcy cyjanku potasu, sprzedajemy 99,8% czystego KCN (cyjanku potasu) ...
Szczegóły ogłoszenia

Zestaw mebli ogrodowych z technorattanu - Tokio - wysoka jakość, nowoczesny wzór
Zestaw mebli ogrodowych z technorattanu - Tokio - wysoka jakość, nowoczesny wzór Zapraszamy do kierowania zapytań ofertowyc...
Szczegóły ogłoszenia
NA GÓRĘ STRONY +
Podobne serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Dęblin24.eu to niezależne medium elektroniczne w Dęblinie - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@deblin24.eu lub 795-495-037
facebook