Poetka, nowelistka, pisarka dla dzieci, krytyk, publicystka i tłumaczka. Jej twórczość znalazła trwałe miejsce w literaturze polskiej oraz uzyskała szerokie uznanie społeczne. Dowodem tego jest wiele przedsięwzięć wyrażających uznanie dla autorki "Mendla Gdańskiego" czy "Naszej szkapy". W cyklu Patroni dęblińskich ulic - Maria Konopnicka
W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych ryccy policjanci odwiedzili dzieci z Samorządowego Przedszkola nr 2 im. Marii Kownackiej w Rykach. Funkcjonariusze zaprezentowali dzieciom specyfikę codziennej służby policjanta oraz przekazywali podstawowe zasady bezpieczeństwa, które mogą uchronić maluchy przed różnego rodzaju zagrożeniami. Dzieci z dużą uwagą słuchały rad policjanta. Na zakończenie spotkania przedszkolaki wręczyły policjantom piękną laurkę.
Stowarzyszenie eko-RESET, w partnerstwie z Miastem Dęblin, otrzymało dotację z Rządowego Programu na Rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych, z przeznaczeniem na pilotażową edycję Uniwersytetu III Wieku pn. Dęblińska Akademia Seniora. Zapraszamy osoby, które ukończyły 60 lat i posiadają zamieszkanie na terenie Dęblina do udziału w bezpłatnych wykładach, warsztatach, seminariach oraz wycieczkach edukacyjnych.
Dziś drugi dzień matur. Terminy egzaminów ustaliła każda szkoła we własnym zakresie, mając na uwadze to, że sesja pisemna trwa od 5 do 25 maja, natomiast ustna od 5 do 30 maja. W tym czasie maturzyści narażeni są na zwiększony wysiłek umysłowy, a tym samym większy stres. Jak sobie z nim poradzić?
5 maja rusza już rekrutacja do Dęblińskiej Akademii Seniora. Stowarzyszenie eko-RESET, w partnerstwie z Miastem Dęblin, otrzymało dotację z Rządowego Programu na Rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych, z przeznaczeniem na pilotażową edycję Uniwersytetu III Wieku pn. Dęblińska Akademia Seniora.
Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Rykach kontynuując cykl spotkań, których celem jest bezpieczeństwo najmłodszych oraz propagowanie zasad bezpiecznych zachowań odwiedzili Szkoły Podstawowe w Kłoczewie oraz Goździe. Na spotkaniach policjanci poruszyli temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym, cyberprzemocy i zagrożeń płynących z użytkowania Internetu oraz ograniczonego zaufania osobom obcym.
Policjanci z Wydziału Prewencji oraz Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Lublinie w ramach realizacji projektu profilaktycznego "Smok Mądragon daje radę" przeprowadzili dziś spotkanie z uczniami klas I – III Szkoły Podstawowej w Kłodnicy Dolnej.
W dniu 6 grudnia 2013 r. z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych Warsztaty Terapii Zajęciowej zorganizowały Dzień Otwartych Drzwi w swojej placówce.
Tradycją tego święta stał się koncert podopiecznych i pracowników Warsztatów. Tegoroczny koncert „W kinie w Dęblinie” poświęcony był piosenkom filmowym.
Według WHO czyli Światowej Organizacji Zdrowia waga tornistra nie powinna przekroczyć 15 % wagi ciała dziecka. Tymczasem nasi uczniowie noszą na plecach ciężary nawet po 8 kilogramów.
Ponieważ nie we wszystkich szkołach jest możliwość pozostawienia podręczników i przyborów szkolnych, sanepid zapowiada kolejne kontrole. Po ostatnim ważeniu plecaków w 2009 roku nic się nie zmieniło. Na obietnicach ze strony resortu edukacji, że kręgosłupy dzieci nie będą nadwyrężane zakończyła się dyskusja i problem wciąż nie został rozwiązany.
E-podręczniki mają być gotowe dopiero za dwa lata, a wybór wybrania e-podręcznika czy w wersji papierowej będzie należał do nauczyciela.
Ortopedzi przestrzegają: ciężki plecak równa się ciężkie wady postawy, czyli boczne skrzywienia kręgosłupa oraz zmiany w stawach kolanowych i skokowych, które mogą się pogłebiać.
Ministerstwo Edukacji Narodowej nakazał w tym roku nauczycielom najmłodszych klas stworzyć miejsce do przechowywania podręczników i pomocy szkolnych, a w kolejnych latach będzie obejmował taki obowiązek w starszych klasach.
Witaj szkoło 2013! Niemalże wszystkie szkoły powiatu ryckiego przywitały nowy rok szkolny 2013 na dziedzińcu lub boisku szkolnym. Te pozostałe rok szkolny przywitały w salach gimnastycznych w obawie przed deszczem.
Tradycyjnie rok szkolny rozpoczął się od przemówień dyrektorów. Najbliższe miesiące to czas najbardziej wytężony dla uczniów nauką i przygotowaniami do sprawdzianów oraz egzaminów, a kolejne wakacje dopiero za 10 miesięcy.
W powiecie ryckim nowy rok szkolny przywitało ponad 4,5 tysiaca uczniów.
A my z aparatem gościliśmy w Zespole Szkół Zawodowych nr 2, Zespole Szkół Ogólnokształcących, Szkole Podstawowej nr 2 - w Dęblinie oraz w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1, I Liceum Ogólnokształcącym i Zespole Szkół zawodowych nr 2 - w Rykach.
Po dwumiesięcznej przerwie, opaleni, z uśmiechami na twarzy uczniowie powrócili do swoich szkół wypoczęci i gotowi do dalszej walki, która rozpoczyna się zawsze pierwszego września.
Czas wracać do szkolnych ławek, podążać tajemniczymi ścieżkami wiedzy, czas zadbać by wszyscy dotarli do celu!