W ramach projektu „Zawodowcy z Dęblina na europejskim rynku pracy” o numerze 2017-1-PL01-KA102-035852 w ramach projektu „Ponadnarodowa mobilność uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” realizowanego ze środków PO WER na zasadach Programu Erasmus+ sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe 24 uczniów z technikum informatycznego i elektrycznego ze swoimi opiekunami Jolantą Kiebzak i Arturem Misiakiem wyjechało 12 listopada na miesięczne praktyki do Irlandii.
Z dokumentów wynika, że budowa Czwórki została rozpoczęta w 1966 roku.
W szkolnej kronice można znaleźć informację o tym, że 26 listopada 1966 roku został w fundamenty szkoły wmurowany akty erekcyjny, a 9 grudnia 1967 roku „Komitet Budowy Szkoły Podstawowej nr 4 Dęblin – Masów przekazał nowy budynek szkolny dzieciom i młodzieży garnizonu lotniczego i osiedla Masów”.
W miarę upływu lat budynek z 1967 roku był już zbyt mały i dlatego podjęta została decyzja o rozbudowie szkoły, a w 1989 roku uczniowie rozpoczęli nowy rok szkolny w nowej szkole.
Uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych nr1 w Dęblinie odebrali stypendia Prezesa Rady Ministrów dla wybitnie zdolnych uczniów.
Uroczystą Galę wręczenia listów gratulacyjnych zorganizowano 7 listopada w Sali Błękitnej Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie.
Listy gratulacyjne w imieniu premier Beaty Szydło wręczali kurator Oświaty - Teresa Misiuk oraz wojewoda Lubelski- Przemysław Czarnek.
Drużyna młodych matematyków Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Dęblinie, w składzie: T. Bąska, S. Vizgalin i Y. Kurchenko pod opieką Artura Misiaka, wzięła udział w finale V edycji Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego „Mat@ndo”.
Jest to matematyczny drużynowy test online dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, który odbył się na Wydziale Mechanicznym Technologicznym Politechniki Śląskiej w Gliwicach.
Szkolna drużyna młodych matematyków z Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Dęblinie, w składzie: T. Bąska, S. Vizgalin i Y. Kurchenko pod opieką Artura Misiaka, zakwalifikowała się do finału V edycji Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego „Mat@ndo” – czyli matematycznego drużynowego testu online dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.
W dniu 4 października 2017roku wszyscy uczniowie klas pierwszych Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Dęblinie, zebrali się w auli szkolnej na uroczystości ślubowania.
Po wprowadzeniu sztandaru nastąpiło powitanie osób zgromadzonych na uroczystości, po czym głos zabrała dyrektor Jolanta Kiebzak, która przybliżyła uczniom historię nadania szkole sztandaru i imienia bohaterskiego Generała Franciszka Kleeberga.
Pamięć o ostatniej bitwie kampanii polskiej 1939 roku i patronie ZSZ nr 1 – bohaterskim generale Franciszku Kleebergu to obowiązek społeczności szkolnej w Dęblinie.
To właśnie z tego powodu w sobotę, 30 września 2017 roku Sztandar szkoły oraz grupa uczniów pod opieką pań: Małgorzaty Radomskiej oraz Julii Całki pojechali do Woli Gułowskiej.
Fizyka to nauka, w której doświadczenia odgrywają decydującą rolę.
Dlatego też uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Dęblinie z klas I, II, III i IV specjalności technik mechanik lotniczy wraz z opiekunami Magdaleną Wojdat, Agnieszką Ungiert i Iwoną Zugaj 26 września uczestniczyli w "Pokazach z fizyki" na Uniwersytecie Marii Curie - Skłodowskiej w Lublinie.
Dlaczego w podróż samolotem nie należy zabierać glinianych naczyń, w jakim stopniu betonowe mieszkania chronią nas przed promieniowaniem, uczniowie poznali również zasadę działania rury Rubensa czy klatki Faradaya...
We wtorek 26 września strażacy z OSP Masów odwiedzili uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Dęblinie.
Aby zaprezentować wychowankom SOSW swoją pracę, strażacy przybyli do nich wozem bojowym.
Opowiadali o swojej pracy oraz przekazali im jak zachować się podczas burzy, pożarów lub wypadków.
Tegoroczna Akcja Sprzątanie Świata (15-17 wrzesień) odbywała się pod hasłem „Nie ma śmieci - są surowce”.
Jej organizatorzy chcieli zwrócić uwagę na surowcowy potencjał śmieci, zainspirować i zaktywizować Polaków do działania na rzecz środowiska oraz promować obowiązujący od 1 lipca 2017 roku standardu selektywnej zbiórki.
Ukazać także korzyści z Gospodarki o Obiegu Zamkniętym, segregacji odpadów oraz poszanowania zasobów środowiska.