Dzisiaj jest sobota, 28 maja 2022 r., 148 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | FORUM | WIDEO | GALERIA | Z SIECI | KUCHNIA D24
Mrówka maj
Zakończyła się przygoda uczniów ZSZ nr 1 w Hiszpanii
Dodał: admin, 15-11-2021 09:23, odsłon: 518

Podsumowanie czterotygodniowych praktyk grupy 24 uczniów kształcących się w zawodach technik elektryk i technik informatyk w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 w Dęblinie, którzy zdobywali doświadczenie u pracodawców w Hiszpanii, w ramach realizacji projektu: „ZAWODOWCY Z DĘBLINA NA EUROPEJSKIM RYNKU PRACY - EDYCJA 2” o numerze 2020-1-PL01-KA102-079719; Program Erasmus+, Akcja kluczowa - Mobilność edukacyjna; Typ akcji: Mobilność osób uczących się i kadry w ramach kształcenia zawodowego.

 

Nasza europejska przygoda właśnie dobiegła końca. Cztery tygodnie minęły bardzo szybko i niepostrzeżenie nadszedł czas podsumowań. Był to dla nasz okres wytężonej pracy, zdobywania nowych umiejętności i doświadczeń, ale także czas przeznaczony na wypoczynek, poznawanie nowych miejsc, ludzi, zdobywania przyjaciół.

 

W miejscach pracy mieliśmy okazję zastosować, sprawdzić swoją wiedzę w praktyce i zdobyć nowe umiejętności. Po pracy odkrywaliśmy uroki Sewilli, zwiedzaliśmy dobrze znane z pocztówek i mediów miejsca, oraz znajdowaliśmy nowe urokliwe zakątki. Chwile dłuższego odpoczynku od pracy spędzaliśmy na wycieczkach do różnych miast Andaluzji. Mieliśmy możliwość zobaczyć Granadę, Kadyks, Kordobę oraz spędzić dzień na oceanicznej plaży Matalaskanas.

 

Bardzo ważnym zwieńczeniem naszego pobytu było otrzymanie oficjalnych dokumentów, Training Certyfikate, potwierdzających odbycie praktyk oraz najwyższych ocen na Indywidualnych Kartach Oceny Kształcenia.

 

Podsumowując ten czas możemy powiedzieć, że:

Mamy bardzo dobre wspomnienia z pobytu w Sewilli. Pokochaliśmy to miasto, chętnie wrócimy tu w przyszłości, by jeszcze raz odwiedzić pełne wspomnień miejsca. Dla każdego z nas to miasto będzie na zawsze szczególnym miejscem budzącym różne wspomnienia:

 

Sewilla to miasto możliwości. Ładne domki, fajna pogoda, świetna atmosfera. Dodatkowo głównym atutem tego miasta są ludzie, którzy zawsze są w dobrym humorze i inspirują do rzeczy niemożliwych.

Iliia N.

 

Sevilla jest fantastycznym miastem, które urzeka od pierwszych dni pobytu. Wąskie uliczki oraz stare budowle dają wrażenie średniowiecza. Zielone palmy i latające papugi dają wrażenie, że jesteś na bezludnej wyspie. Ciepłe słoneczko grzeje cały czas i wprowadza w pozytywny nastrój.

Iliia B.

Sewilla jest pięknym miastem z charakterystycznymi miejscami. Każdy dzień jest słoneczny i gorący. Bardzo mi się podoba zróżnicowanie tego miasta, bo z jednej strony jest ono stare a z drugiej bardzo rozbudowane i nowoczesne. Dzięki temu  miasto staje się ciekawsze.

Patryk C.

 

Sevilla jest pięknym słonecznym miastem, które ma dużo zabytkowych budynków w różnych stylach, które warto zobaczyć. Ludzie w Sevilli są bardzo tolerancyjni osób, które przylatują z innych krajów. Jest to super miejsce do odwiedzenia i wypoczynku w wakacje.

Hubert P.

 

Sevilla jest bardzo zjawiskowym i unikatowym miastem. Unikalny klimat i krajobraz nadają temu miejscu wyjątkowy urok. Można zwiedzić wiele ciekawych miejsc i poczuć się jak w filmach. Wyjątkowość tego miejsca, w porównaniu do polskiej architektury, sprawia iż chce się tu spędzić jak najwięcej czasu. Cieszę się że miałem okazję spędzić tutaj kawałek swojego życia. Jedno z najpiękniejszych miast w jakich byłem. Polecam każdemu.

Adrian R.

 

Sewilla jest dla mnie jednym z najpiękniejszych miast, które widziałem. Jest pełne wielu pięknych zabytków. Moim zdaniem jest to miasto warte odwiedzenia.

Adam M.

 

Sewilla jest przepięknym miastem. Na pewno warto je odwiedzić. Podobało mi się ze względu na dużo atrakcji, które mogliśmy tutaj zobaczyć. Pogoda dopisywała cały czas, a ludzie byli bardzo wyrozumiali i przyjaźni dla obcokrajowców.

Jakub P.

 

Sewilla jest miastem w południowej Hiszpanii, stolicą regionu Andaluzja. Jest wspaniałym miastem z bardzo bogatą i ciekawą historią. To miasto daje dużo możliwości dla wszystkich bez względu na płeć, kolor skóry i orientację.

Akhmetzhan M.

 

Sewilla jest niezwykle pięknym miastem w Hiszpanii. Pobyt w niej bardzo mi się podobał z uwagi na to, iż to mój pierwszy pobyt za granicą. Ma ona wiele rzeczy do zaoferowania takich jak Plac Hiszpański, Alcazar, Katedrę i wiele innych.

Łukasz C.

 

Sewilla jest pięknym miastem, które warto odwiedzić. Podobało mi się ze względu na wiele atrakcji, które mogliśmy tutaj zobaczyć. Ludzie tutaj byli bardzo życzliwi wobec nas – obcokrajowców.

Patryk K.

 

2. Decyzja o przystąpieniu do programu Erasmus+ była słuszna. Warto było wziąć w nim udział ponieważ:

Warto było wziąć udział w Erasmusie, ponieważ nauczyłem się wielu przydatnych w życiu rzeczy, dowiedziałem się o użyciu i sposobie łączenia paneli fotowoltaicznych. Także miałem okazję wymienić się doświadczeniem z kolegami z branży z Hiszpanii.

Aliaksandr T.

 

Warto było wziąć udział w Erasmusie, ponieważ to jest nowa przygoda, w której ty jesteś głównym bohaterem. Będziesz mógł zdobyć nowe doświadczenie w twoim zawodzie, zapoznać się z nowym miastem, nawiązać nowe znajomości oraz podnieść poziom języka angielskiego. Dla mnie nowym odkryciem był język hiszpański, który jest bardzo ciekawy. przyszłości chciałbym kontynuować jego naukę. Wszystkim polecam udział w tej przygodzie. Będziecie zadowoleni.

Iliia B.

 

Warto było wziąć udział w Erasmusie ponieważ miałem możliwości poznania kultury Hiszpanii, zwiedzania pięknej Sewilli oraz nauczenia się podstawowych hiszpańskich zwrotów. Projekt Erasmus pozwolił mi pracować i rozwiać się w dziale elektrycznym. Nauczyłem się dużo czynności manualnych, zdobyłem dużą wiedzę w moim kierunku. Zdobyta wiedza z pewnością przyda mi się w przyszłej pracy i rozwoju osobistym. Polecam każdemu kto ma możliwość wzięcie udziału w takim projekcie. Są to niezapomniane wrażenia i wiedza którą mogliśmy zdobyć.

Damian J.

 

Warto było wziąć udział w Erasmusie, ponieważ mogłem poznać kulturę innego kraju, wykorzystać wiedzę zdobytą w szkole w miejscu pracy, poznać nowych ludzi oraz dzięki temu wyjazdowi mogłem przełamać barierę językową.

Damian D.

 

Warto było wziąć udział w Erasmusie ponieważ, nigdy nie miałem okazji odwiedzić takiego pięknego kraju jakim jest Hiszpania. Zwiedziłem wiele ciekawych miejsc, które zostaną w mojej pamięci. Mogłem również doszkolić się zawodowo z czego się cieszę najbardziej. Po to tu przyleciałem. Przygoda w słonecznej Sewilli skończyła się bardzo szybko, ale cieszę się, że coś takiego w moim życiu się wydarzyło. Pamiątka na całe życie.

Patyk C.

 

Warto było wziąć udział w Erasmusie, ponieważ zwiedziłem wiele pięknych miejsc. Poznałem nową kulturę i nauczyłem się wielu przydatnych zwrotów w języku hiszpańskim. Największym plusem jest to że zdobyłem doświadczenie w swoim zawodzie.

Adam M.

 

Warto było wziąć udział w Erasmusie, ponieważ dzięki temu wiem, w jakim stopniu potrafię sobie poradzić w nowym otoczeniu. Wyjazd ten pomógł mi sprawdzić swoje umiejętności. Dzięki Erasmusowi poznałem standardy pracy w Hiszpanii.

Kacper P.

 

Warto było wziąć udział w Erasmusie, ponieważ pozwala on przełamać bariery językowe. Jest to ciekawa przygoda której zapewne nie zapomnę do końca życia. Była to świetna okazja do integracji z wieloma znajomymi z mojej szkoły.

Wojciech W.

 

Warto było wziąć udział w Erasmusie, ponieważ dzięki temu miałem okazję zwiedzić inny kraj, poznać obcą kulturę i podziwiać piękno oraz uroki Sevilli. Udało mi się także dzięki temu rozwinąć zawodowo, zdobyć przydatną wiedzę do przyszłej pracy w swoim zawodzie oraz podszlifować znajomość języków obcych. Wyjazd uznaję za bardzo udany, ze względu na zdobyty bagaż doświadczeń. Dzięki temu miałem okazję dowiedzieć się jak wygląda życie i praca w innym państwie. Polecam taki wyjazd ponieważ można się wiele nauczyć.

Adrian R.

 

 

Wszystkim, którzy jeszcze nie byli na takim wyjeździe możemy powiedzieć: jeśli zastanawiacie się, czy jechać, to radzimy spróbować. Jeżeli już się zdecydowaliście, życzymy udanych wyjazdów i niezapomnianych wrażeń!

 

 

Uczestnicy i opiekunowie praktyk realizowanych przez Zespół Szkół Zawodowych nr 1 w Dęblinie w ramach projektu: „ZAWODOWCY Z DĘBLINA NA EUROPEJSKIM RYNKU PRACY - EDYCJA 2” – Mobilność 1.

 

 


Skontaktuj się z autorem tekstu: admin
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
W imieniu Dyrektora Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie oraz Komendanta Chorągwi Lubelskiej ZHP im. Lotn...
Trwa głosowanie na najlepsze miejsca dla dzieci w Polsce. Aby zagłosować na stronie dzieckowpodrozy.pl ba...
Najważniejszymi gośćmi Magicznych Ogrodów są oczywiście Mamy i ich pociechy.   Tym razem ic...
W środę 25 maja o godzinie 16:00 rozpoczynamy ODLOTOWY PIKNIK, swoisty beforek przed nieziemskimi koncert...

KRONIKA
WSZYSTKIE +
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:OSTATNIE KOMENTARZE
WSZYSTKIE +
Fit&Fun
WSZYSTKIE
MIASTO DĘBLIN
WSZYSTKIE +
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY
OGŁOSZENIA DROBNE
WSZYSTKIE +
Belki rustykalne na wymiar, imitacja drewna na sufity prosto od producenta
Producent [url=https://plastmaker.nsite.pl/]imitacji drewna[/url] na wymiar firma Plastmaker oferuje belki rustykalne styropiano...
Szczegóły ogłoszenia

Jesteś zapracowany i musisz mówić po niemiecku?
Witaj, Specjalizuję się w nauce języka niemieckiego przez Skype. Skutecznie uczę osoby, które pracują w Polsce, za granicą lu...
Szczegóły ogłoszenia

Pracownicy, Leasing Pracowników
Szanowni Państwo, Firma RV Group Poland sp. z o. o. z siedzibą w Wadowicach i działem we Wrocławiu oferuje Państwu współpracę w ...
Szczegóły ogłoszenia

Nauczę Cię angielskiego na żywo przez Skype
Czy przeszło Ci przez głowę, żeby po prostu mówić po angielsku? I nie chodzi mi o to, żeby myśleć co powiedzieć tylko po prostu...
Szczegóły ogłoszenia

Oferujemy usługi finansowe
Wszystkim potrzebującym oferujemy środki finansowe z bardzo niskim oprocentowaniem 3% bez zabezpieczenia jesteśmy w stanie udzie...
Szczegóły ogłoszenia
NA GÓRĘ STRONY +
Podobne serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Dęblin24.eu to niezależne medium elektroniczne w Dęblinie - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@deblin24.eu lub 795-495-037
facebook