Wizyta laboratorium mobilnego, czyli "Klementyny" w Technikum Elektrycznym w Dęblinie.
Dodał: admin, 18-05-2018 12:44, odsłon: 1343
Z rodziną złączek elektrycznych i systemów połączeń elektrycznych firmy ,,Wago” uczniowie zapoznali się na targach z branży elektrycznej ,,Energetics” w Lublinie na, które uczniowie jeżdżą co roku.
Oferta firmy poza zestawami testowymi na wyposażenie pracowni instalacji elektrycznych przewidywała również wizytę laboratorium mobilnego czyli ,,Klementyny”.
W dniu 15 maja w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 w Dęblinie odbyły się w "Klementynie" zajęcia dla 5 grup uczniów klas 1,2,3 technikum obejmujące:
- Zagadnienia jakości połączeń elektrycznych różnych systemów z wyeksponowaniem zalet połączeń szybkiego montażu "Wago"
- Pokazy poprawnego stosowania systemu.
- Sprawdzenia połączeń pod obciążeniem prądem elektrycznym.
- Sprawdzenie odporności połączeń na drgania i wibracje.
Pan Piotr Muskała szybko potrafił zainteresować uczniów i poprowadzić zajęcia w formie pogadanki. Na pewno uczestnicy zostali przekonani ostatecznie do stosowania złączek i systemów ,,Wago”. W szkole używają ich na zajęciach z montażu instalacji elektrycznych.
Karol Zagożdżon
|  Skontaktuj się z autorem tekstu: admin |
Podziel się:
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Pierwszy miesiąc w szkole, a za uczniami SOSW już udział w VI edycji Igrzysk bez Barier.
Po raz...
Wrzesień to miesiąc, w którym Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie we współpracy...
W dniu 20 września klasa 7a ze Szkoły Podstawowej nr 5 udała się na pieszą wycieczkę na Wydział Lotnictwa...
Odwiedź Magiczne Ogrody w ostatni weekend sezonu, 7 i 8 października! Będzie się działo! Mnóstwo r...