Dzisiaj jest wtorek, 04 października 2022 r., 277 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | FORUM | WIDEO | GALERIA | Z SIECI | KUCHNIA D24
Drzwi szeroko otwarte w ZSZ nr 1 dla gimnazjalistów
Dodał: admin, 30-03-2018 15:27, odsłon: 1362

28 marca 2018 roku społeczność szkolna Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 otworzyła szeroko drzwi dla wszystkich gimnazjalistów, którzy chcieli poznać naszą szkołę.

 

Zainteresowanie ofertą szkoły było w tym roku wyjątkowo duże i życzliwe. Odwiedziło ją wielu gości, a wśród nich znaleźli się uczniowie klas trzecich i drugich okolicznych szkół, zarówno dęblińskich jak i tych spoza miasta.

 

Gimnazjaliści mieli możliwość zapoznania się z ofertą edukacyjną szkoły. Obejrzeli wystawy tematyczne  i stanowiska zawodów: technik informatyk, technik elektryk, technik mechanik, technik mechanik lotniczy, technik dróg i obiektów inżynieryjnych oraz ślusarz. Zwiedzili szkolne warsztaty, internat i pracownie lekcyjne.

 

Program dla zwiedzających był atrakcyjny i bogaty.  Każdy z kierunków kształcenia przygotował dla gimnazjalistów coś specjalnego. Nasi goście mogli samodzielnie złożyć komputer i zmierzyć się z innymi miłośnikami e-sportu w turnieju gier zręcznościowo-platformowych „Worms”, skleić model samolotu „Cesna 177” i „P40”, sprawdzić wytrzymałość, twardość i rozciągliwość różnych materiałów oraz zbudować most z makaronu. W pracowni zajęć praktycznych gimnazjaliści uczestniczyli w pokazach spawalnictwa, zajęciach ślusarskich i elektrycznych, m.in. poznali zasadę działania głośnika plazmowego i układów instalacji elektrycznych i maszyn elektrycznych. Mieli możliwość zajrzenia do wnętrza samolotów  – „Wilgi” i „Iskry”.

 

Podczas dnia otwartego nie zabrakło również „zajęć na wesoło”. Dużym zainteresowaniem cieszyły się: quiz multimedialny, sprawdzający znajomość języka angielskiego i kultury brytyjskiej, konkursy w ramach „Zabaw językiem polskim i nie tylko” , mini turniej piłki siatkowej oraz pokazy fizyczne, podczas których uczniowie wykonali doświadczenia z elektrostatyki, hydrostatyki i termodynamiki, zastąpili żarówkę świecącym ogórkiem, poznali, czym jest ciecz nienewtonowska i wykonali model silnika rakietowego.

 

 

Nowością była możliwość rozmowy i zapoznania się z ofertami pracy zakładów patronackich: Wojskowych Zakładów Inżynieryjnych w Dęblinie i Wojskowych Zakładów Lotniczych w Dęblinie.

 

Rolę przewodników po szkole pełnili nasi nauczyciele i uczniowie, którzy chętnie opowiadali młodszym kolegom o specyfice szkoły i panującej w niej atmosferze.

Imprezę poprowadziła pani Urszula Pacholska. Koordynatorem Dnia Otwartego Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Dęblinie był pan Artur Misiak.

 

 

Przygotowany program cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Młodzi goście chętnie  uczestniczyli w przygotowanych na ten dzień konkursach i pokazach, z determinacją zbierali pieczęcie, bo ich komplet uprawniał do odebrania nagrody. Sądząc po minach i reakcjach, bardzo im się w naszej szkole podobało.

 

 


Skontaktuj się z autorem tekstu: admin
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Fot. Artur Misiak
2 października 2022 r. grupa 24 uczniów z Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Dęblinie pod opie...
Ciekawe jaki zawód wykonywałeś w młodości. Byłeś Lekarzem? Ślusarzem? A może Budowlańcem? Na pewno...
W dniu 30 września 2022r. w Starostwie Powiatowym w Rykach odbył się II etap Olimpiady Wiedzy o Zdrowiu P...
Źródło: Miasto Dęblin
Przedsiębiorco, nie masz umowy na odbiór odpadów komunalnych? Zawrzyj umowę czym prędzej. ...

KRONIKA
WSZYSTKIE +
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:OSTATNIE KOMENTARZE
WSZYSTKIE +
Fit&Fun
WSZYSTKIE
MIASTO DĘBLIN
WSZYSTKIE +
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY
OGŁOSZENIA DROBNE
WSZYSTKIE +
GARAŻE BLASZANE, bramy garażowe, hale, magazyny, kojce dla psów!
GARAŻE BLASZANE, bramy garażowe, hale, magazyny, kojce dla psów! -sporządzamy garaże na wymiar, -podchodzimy indywidualnie do ...
Szczegóły ogłoszenia

Asystent projektanta - AutoCAD z orzeczeniem praca zdalna
Projektowanie CAD to Twoje hobby? Nie masz doświadczenia zawodowego ale chcesz je zdobyć? W takim razie szukamy właśnie Ciebie! ...
Szczegóły ogłoszenia

Pożyczka gotówkowa
Cześć, jestem Pamela Rosa Flores, legalny i niezawodny pożyczkodawca. Udzielam pożyczki na jasnych i zrozumiałych warunkach z op...
Szczegóły ogłoszenia

Piec kuchenny-tradycja, prestiż i nowoczesność.
Piec kuchenny nowej generacji jest idealny do domu z rekuperacją. Gdy ma wymienniki wodne, ogrzeje do 150 m2. Współpracuje z pom...
Szczegóły ogłoszenia

Ciepłe kominki-przyjazne, zdrowe, wygodne i ekonomiczne.
Wykonujemy przyjemnie ciepłe kominki nowej generacji, wypromieniowujące ciepło, do których można przytulić się. Mogą być kaflowe...
Szczegóły ogłoszenia
NA GÓRĘ STRONY +
Podobne serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Dęblin24.eu to niezależne medium elektroniczne w Dęblinie - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@deblin24.eu lub 795-495-037
facebook