Dzisiaj jest środa, 17 lipca 2024 r., 199 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | FORUM | WIDEO | GALERIA | Z SIECI | KUCHNIA D24
PIERWSZA PRACA - PIERWSZE PIENIĄDZE
Dodał: EdytaD, 01-10-2013 13:07, odsłon: 3277

 

Zespół Szkół Zawodowych nr 2 im. Marii Dąbrowskiej w Dęblinie w okresie od 1 maja 2013 roku do 30 września 2013 roku  realizował projekt „Staż zawodowy kluczem do kariery” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

 

    W czasie trwania projektu,  szkoła zorganizowała staż dla 90 uczniów techników: ekonomicznego,  hotelarskiego i gastronomicznego. Młodzież odbywała staże  w instytucjach państwowych i prywatnych (w Dęblinie, Rykach i okolicy, Puławach, Kozienicach, Kazimierzu Dolnym, Puławach  i Warszawie). 

 

Staże realizowane były  w terminach: od 01.07.2013r. do 26.07.2013r., od 22.07.2013 r. do 16.08.2013 r. oraz od 29.07.2013r.do 23.08.2013r.  Każdy uczeń odbył czterotygodniowy staż zawodowy zgodnie kierunkiem kształcenia.

 

        Uczniom biorącym udział w projekcie  zapewniono wyżywienie, dojazd do miejsca pracy oraz - w przypadku staży wyjazdowych  w Warszawie lub Kazimierzu Dolnym - zakwaterowanie i opiekę pedagogiczną.

 

W miejscu odbywania stażu, uczniami opiekowali się wyznaczeni przez pracodawców opiekunowie, którzy służyli im radą,  pomagali zdobyć doświadczenie i przygotować się do rozpoczęcia własnej kariery zawodowej.

 

Po przepracowaniu co najmniej 152 godzin każdy uczeń otrzymał zaświadczenie o odbyciu stażu zawodowego oraz stypendium w wysokości 1500 zł.

 

Z relacji uczniów wynika, że pierwsze dni były trochę nerwowe, spowodowane głównie niepokojem  czy podołają wyzwaniu i jak zostaną  przyjęci przez innych pracowników.  Jednak każdy kolejny dzień pokazywał, że obawy te były bezpodstawne.

 

Z kolei pracodawcy, u których odbywały się staże podkreślają, że jest to bardzo ważna i potrzebna forma zdobywania doświadczenia zawodowego przez uczniów. Ich zdaniem , udział uczniów w projekcie zwiększył ich szanse na przyszłe zatrudnienie.

 

Skontaktuj się z autorem tekstu: EdytaD
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
W Dęblinie 12 lipca 2024 r. (piątek), odbędą się „III Dęblińskie obchody Dnia Walki i Męczeństwa Ws...
13 lipca w godzinach 10:00-16:00 odbędzie się Piknik Strzelecki organizowany przez strzelnicę S. H. Secur...
Fot. ZSO/Facebook
9 lipca - to dzień wyczekiwany przez tegorocznych absolwentów szkół ponadpodstawowych z&nbs...
W imieniu pozytywnie nakręconej ekipy pasjonatów motoryzacyjnych z całej Polski, mamy zaszczyt zap...

KRONIKA
WSZYSTKIE +
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:OSTATNIE KOMENTARZE
WSZYSTKIE +
Fit&Fun
WSZYSTKIE
MIASTO DĘBLIN
WSZYSTKIE +
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY
OGŁOSZENIA DROBNE
WSZYSTKIE +
Profesjonalne Usługi Konserwacji Dachów
Mycie, czyszczenie, malowanie i impregnacja dachów. Obsługujemy domy jednorodzinne, obiekty sakralne, szkoły, hale i domki letni...
Szczegóły ogłoszenia

BARMANKA; KUCHARKA; POMOC KUCHENNA
Zatrudnimy osoby do lokalu gastronomicznego w Maciejowicach, praca na pełny etat oraz do pracy dorywczej. Osoby z doświadczeniem...
Szczegóły ogłoszenia

Syndyk sprzeda nieruchomość
Syndyk Marka Zapały osoby fizycznej nieprowadzącej działalności gospodarczej , ogłasza sprzedaż z wolnej ręki: - udział 1/2 ...
Szczegóły ogłoszenia

Instalacje SIECI KOMPUTEROWYCH
Jesteśmy wykonawcą teletechniki, instalacji teleinformatycznych i elektrycznych w OBIEKTACH PRZEMYSŁOWYCH, HALACH MAGAZYNOWYCH...
Szczegóły ogłoszenia

Domek drewniany letniskowy całoroczny 4m/5m 20mm
Zapraszamy do zakupu naszego całorocznego domku letniskowego, który można łatwo złożyć samodzielnie dzięki prostym instrukcjom o...
Szczegóły ogłoszenia
NA GÓRĘ STRONY +
Podobne serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Dęblin24.eu to niezależne medium elektroniczne w Dęblinie - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@deblin24.eu lub 795-495-037
facebook