Dzisiaj jest czwartek, 30 listopada 2023 r., 334 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | FORUM | WIDEO | GALERIA | Z SIECI | KUCHNIA D24
PIERWSZA PRACA - PIERWSZE PIENIĄDZE
Dodał: EdytaD, 01-10-2013 13:07, odsłon: 3005

 

Zespół Szkół Zawodowych nr 2 im. Marii Dąbrowskiej w Dęblinie w okresie od 1 maja 2013 roku do 30 września 2013 roku  realizował projekt „Staż zawodowy kluczem do kariery” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

 

    W czasie trwania projektu,  szkoła zorganizowała staż dla 90 uczniów techników: ekonomicznego,  hotelarskiego i gastronomicznego. Młodzież odbywała staże  w instytucjach państwowych i prywatnych (w Dęblinie, Rykach i okolicy, Puławach, Kozienicach, Kazimierzu Dolnym, Puławach  i Warszawie). 

 

Staże realizowane były  w terminach: od 01.07.2013r. do 26.07.2013r., od 22.07.2013 r. do 16.08.2013 r. oraz od 29.07.2013r.do 23.08.2013r.  Każdy uczeń odbył czterotygodniowy staż zawodowy zgodnie kierunkiem kształcenia.

 

        Uczniom biorącym udział w projekcie  zapewniono wyżywienie, dojazd do miejsca pracy oraz - w przypadku staży wyjazdowych  w Warszawie lub Kazimierzu Dolnym - zakwaterowanie i opiekę pedagogiczną.

 

W miejscu odbywania stażu, uczniami opiekowali się wyznaczeni przez pracodawców opiekunowie, którzy służyli im radą,  pomagali zdobyć doświadczenie i przygotować się do rozpoczęcia własnej kariery zawodowej.

 

Po przepracowaniu co najmniej 152 godzin każdy uczeń otrzymał zaświadczenie o odbyciu stażu zawodowego oraz stypendium w wysokości 1500 zł.

 

Z relacji uczniów wynika, że pierwsze dni były trochę nerwowe, spowodowane głównie niepokojem  czy podołają wyzwaniu i jak zostaną  przyjęci przez innych pracowników.  Jednak każdy kolejny dzień pokazywał, że obawy te były bezpodstawne.

 

Z kolei pracodawcy, u których odbywały się staże podkreślają, że jest to bardzo ważna i potrzebna forma zdobywania doświadczenia zawodowego przez uczniów. Ich zdaniem , udział uczniów w projekcie zwiększył ich szanse na przyszłe zatrudnienie.

 

Skontaktuj się z autorem tekstu: EdytaD
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Trudno sobie wyobrazić dzisiejszy świat bez Pluszowego Misia. Jest towarzyszem dzieci i dorosłych w świec...
Burmistrz Miasta Dęblin ogłasza konsultacje z mieszkańcami Miasta Dęblin dotyczące wyboru nazwy dla nowop...
5 grudnia 2023 r. przypada kolejna 156. rocznica urodzin Marszałka Józefa Klemensa Piłsudskiego. Z...
W dniu 29 listopada, w kolejną rocznicę wybuchu powstania listopadowego oraz w Dniu Podchorążego (święto ...

KRONIKA
WSZYSTKIE +
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:OSTATNIE KOMENTARZE
WSZYSTKIE +
Fit&Fun
WSZYSTKIE
MIASTO DĘBLIN
WSZYSTKIE +
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY
OGŁOSZENIA DROBNE
WSZYSTKIE +
Sklep Włoska Oliwa z Oliwek Extra Virgin tel. 509 130 018
Włoski Sklep Oliwa z Oliwek Extra Virgin tel. 509 130 018 Oczywiście! Oliwa z oliwek Frantoi Cutrera to prawdziwy klejnot ś...
Szczegóły ogłoszenia

LUNA HAUS - Całoroczne Domy Rekreacyjne na Mazurach
Całoroczne domy letniskowe do wynajęcia na Mazurach, najpiękniejszym zakątku Polski.Mówią, że jak sobie pościelisz, tak się wyśp...
Szczegóły ogłoszenia

Sklep Oliwa z Oliwek Extra Virgin Frantoi Cutrera Warszawa Pieskowa Skała 3
Sklep Oliwa z Oliwek Extra Virgin Frantoi Cutrera Warszawa Pieskowa Skała 3 tel. 509 130 018 Zapraszamy do naszego sklepu, gdzi...
Szczegóły ogłoszenia

EKO GRA XXL EKOMANIA dla DZIECI do skakania, nauki i zabawy od KangurGra.pl
Ekologiczne, gry wielkoformatowe XXL dla dzieci do nauki, zabawy i skakania od KangurGra.pl to eko edukacja i pomoc dydaktyczna ...
Szczegóły ogłoszenia

Adwokat kościelny, unieważnienie małżeństw, rozwód kościelny
Kancelaria Porad Kościelno-Prawnych - asystencja na każdym etapie procesu o stwierdzenie nieważności małżeństwa dla Osób w kraju...
Szczegóły ogłoszenia
NA GÓRĘ STRONY +
Podobne serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Dęblin24.eu to niezależne medium elektroniczne w Dęblinie - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@deblin24.eu lub 795-495-037
facebook