Dzisiaj jest czwartek, 26 maja 2022 r., 146 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | FORUM | WIDEO | GALERIA | Z SIECI | KUCHNIA D24
Mrówka maj
Małgorzata Gutowska-Adamczyk- pisarka, historyk, scenarzystka i dziennikarka na spotkaniu w dęblińskiej bibliotece.
Dodał: EdytaD, 09-09-2013 15:08, odsłon: 4155

Miejska Biblioteka Publiczna - Filia Wiślana gościła dziś Panią Małgorzatę Gutowską-Adamczyk, która jest pisarką, historykiem teatru, scenarzystką filmową oraz dziennikarką.  

 

Spotkanie odbyło się w ramach projektu Instytutu Książki adresowane przede wszystkim do czytelników korzystających z bibliotek publicznych. 

 

Dyskusyjny Klub Książki oparty jest na założeniu, że potrzebne są miejsca, w których można rozmawiać o wspólnie czytanych książkach oraz, że nie trzeba być krytykiem, by czerpać przyjemność z dyskutowania o literaturze.

 

Celem klubów jest także ożywienie środowisk skupionych wokół bibliotek oraz zachęcenie samych bibliotekarzy do kreowania mody na czytanie.

 

 

Na spotkanie w ramach DKK pisarka Małgorzata Gutowska-Adamczyk została zaproszona do jednej z naszych bibliotek. Autorka powieści m.in. takich jak "110 ulic", "220 linii" czy sagi pt. "Cukiernia pod Amorem" oraz wielu innych przedstawiła genezę powstania swoich powieści oraz przytoczyła wiele epizodów z życia prywatnego.

 

Wspominała, że jako uczennica była prymuską, a jako nauczyciel wychodziła z założenia, że uczniów należy uczyć myślenia, zamiast nakazu zapamiętywania regułek, które się wreszcie z czasem zapomina. Opowiadała o powstaniu scenariusza do serialu "Tata, a Marcin powiedział..." oraz o tym, że pisanie to jej marzenie od dziecka i terroryzowała wszystkich dookoła aby jej czytali zanim sama się nauczyła.

 

"Pisarz wie, co dzieje się w ludzkich głowach, Wy jesteście czytelnikami i wiecie, gdzie autor się nie wysilił" - mówiła do obecnych na spotkaniu.

 

Zaznaczyła też, że można być autorem wtedy kiedy się tego bardzo chce, a Pani Małgorzata nie tylko chciała być pisarką ale marzyła o tym i zrealizowała to marzenie z wysokimi wynikami. Oprócz tego, że zdobyła sympatię wiernych czytelników, to za powieść "13.Poprzeczna" otrzymała nagrodę przyznawaną przez Polską Sekcję IBBY "Książka Roku 2008"

 

Autorka pracuje już nad następną powieścią pt: "Fortuna i namiętności", która ukaże się w III tomach.

 

Pani Małgorzata tryskała humorem, którym natychmiast zaraziła swoich słuchaczy.  W trakcie spotkania można było nabyć książki autorki, na których chętnie składała autografy wraz z dedykacjami oraz z uśmiechem pozowała do pamiątkowych zdjęć.

 

W podziękowaniu za przybycie na spotkanie autorskie w ramach DKK, pisarka otrzymała prezent oraz kwiaty i zostawiła swój wpis w Księdze biblioteki.

 

 Skontaktuj się z autorem tekstu: EdytaD
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Najważniejszymi gośćmi Magicznych Ogrodów są oczywiście Mamy i ich pociechy.   Tym razem ic...
W środę 25 maja o godzinie 16:00 rozpoczynamy ODLOTOWY PIKNIK, swoisty beforek przed nieziemskimi koncert...
Za uczniami  dwa tygodnie praktyk zawodowych w Portugalii, to dopiero półmetek. Przed nimi je...
Czerwiec w Naszym Mieście będzie mocnooo sportowy!   Już 1 czerwca odbędzie się Olimpiada Przedszk...

KRONIKA
WSZYSTKIE +
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:OSTATNIE KOMENTARZE
WSZYSTKIE +
Fit&Fun
WSZYSTKIE
MIASTO DĘBLIN
WSZYSTKIE +
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY
OGŁOSZENIA DROBNE
WSZYSTKIE +
Belki rustykalne na wymiar, imitacja drewna na sufity prosto od producenta
Producent [url=https://plastmaker.nsite.pl/]imitacji drewna[/url] na wymiar firma Plastmaker oferuje belki rustykalne styropiano...
Szczegóły ogłoszenia

Jesteś zapracowany i musisz mówić po niemiecku?
Witaj, Specjalizuję się w nauce języka niemieckiego przez Skype. Skutecznie uczę osoby, które pracują w Polsce, za granicą lu...
Szczegóły ogłoszenia

Pracownicy, Leasing Pracowników
Szanowni Państwo, Firma RV Group Poland sp. z o. o. z siedzibą w Wadowicach i działem we Wrocławiu oferuje Państwu współpracę w ...
Szczegóły ogłoszenia

Nauczę Cię angielskiego na żywo przez Skype
Czy przeszło Ci przez głowę, żeby po prostu mówić po angielsku? I nie chodzi mi o to, żeby myśleć co powiedzieć tylko po prostu...
Szczegóły ogłoszenia

Oferujemy usługi finansowe
Wszystkim potrzebującym oferujemy środki finansowe z bardzo niskim oprocentowaniem 3% bez zabezpieczenia jesteśmy w stanie udzie...
Szczegóły ogłoszenia
NA GÓRĘ STRONY +
Podobne serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Dęblin24.eu to niezależne medium elektroniczne w Dęblinie - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@deblin24.eu lub 795-495-037
facebook